Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Iar Si Iar
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Povestea Mea
Mihai
Scrieri, ganduri, amintiri din viata Motanului Incaltat veti putea citi in cadrul acestui topic.

Lectura placuta! smile.gif
motanul_incaltat
Salutare!

Tocmai ce mi-a reprosat o prietena ca nu am mai scris in blogul meu de prin iunie. Sper ca aici o sa pot scrie mai des decat acolo.
Despre mine:
- sunt (inca) tanar
- visez mult la ce va fi
- imi place sa citesc, sa ma plimb, sa vizitez locuri, sa discut idei, sa joc teatru/film, sa cant
- nu-mi plac oamenii lipsiti de repere, cei care nu au niciun raspuns cand ii intrebi despre cartea preferata, ipocritii si cei lipsiti de sensibilitate

Cred ca deocamdata e suficient, pentru o scurta prezentare.
Mai multe vor veni pe parcurs.
Acum trebuie sa ma intorc la lucru. smile.gif
Afrodita
Bine ai venit la Han, motane smile.gif Sper sa ai o shedere cat mai placuta si sa auzim - te vedem prin camarutele noastre - cat mai des smile.gif

Ah, si la cat mai multe file jurnalului tau smile.gif
motanul_incaltat
Multumesc.
Deocamdata, vad ca am inceput sa deschid forumul cam la fiecare jumatate de ora. Si trebuie sa muncesc. rofl.gif
Momentan, nu stiu ce mare lucru sa scriu prin jurnal.
Lucrez mult in perioada asta, am multe proiecte in lucru si cam atat.
In rest, n-as putea spune ca am o viata prea palpitanta.
A... astept sa revina cineva din Grecia, ca sa pun o oarecare ordine in viata. Ar mai fi vreo saptamana. smile.gif
motanul_incaltat
Nu imi imaginam decat mult prea vag ce presupune sa faci un film. E o munca enorma.
Macar colectivul e plin de "dezaxati", cum ne zicea ieri regizorul, asa ca ne amuzam nonstop pe platou. E frumos, iar saptamana viitoare se termina filmarile. Abia astept sa vad productia finala. smile.gif
Mi-ar placea sa fac asta toata viata, dar, din pacate, nu m-am nascut prin alte parti, iar perspectiva marilor actori romani muritori de foame nu ma incanta prea mult.
Poate intr-o alta viata... smile.gif
Afrodita
Sau poate intr-o alta tara? wink.gif

Nimic nu e imposibil daca vrei cu adevarat smile.gif wink.gif
motanul_incaltat
Poate, dar nu ma vad plecand la holiud si muncind prin baruri ca sa am cu ce plati niste cursuri de actorie care nu imi garanteaza nimic.
Mai ales la varsta mea. Simt ca am pierdut niste trenuri care nu se vor mai intoarce.
Asa ca ramane sa obtin maxim din ceea ce am la dispozitie. smile.gif
Afrodita
Cine-a zis ca numai holiud exista? Sunt destule tari care fac filme, mai nou exista si boliud rofl.gif (care chiar nu e gluma, e holiud-ul indian si toarna aia filme pe banda rulanta si au inceput sa fie vandute si in afara, de exemplu la cinema-urile din UK ruleaza cel putin 3 filme boliudiene o data si nu le tin pe aceleasi mai mult de doua saptamani) si mai sunt si productiile englezesti - care sunt destule, crede-ma, e plin TV-ul de seriale si filme de-ale lor.

Ti-am zis, daca vrei cu adevarat , poti! Dar asta inseamna sa fii destul de flushturatic incat sa crezi ca nu exista imposibil wink.gif (adica asa ca mine rofl.gif )
motanul_incaltat
smile.gif

De-a lungul timpului, am ajuns la concluzia ca e mult mai ok sa accept ca unele lucruri chiar sunt imposibile. E vorba si despre context si despre alti oameni din jurul meu, oameni de care nu pot/vreau sa ma rup. Ma rog, sunt mai multe. Dar cine stie ? Poate ca, la un moment dat, voi schimba...
motanul_incaltat
Cred ca o sa-mi fac un hobby din citirea jurnalelor de aici. rolleyes.gif
Iar acum va urez un weekend frumos, ceea ce imi doresc si mie.
Pe saptamana viitoare! smile.gif
exergy33
QUOTE(motanul_incaltat @ 31 Aug 2007, 12:18 PM) *
smile.gif

De-a lungul timpului, am ajuns la concluzia ca e mult mai ok sa accept ca unele lucruri chiar sunt imposibile.

... nu e 'mult mai OK', dar daca iti place sa crezi asa ... smile.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.