Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:De Ce As Continua Sa Intru Pe Acest Forum?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului
ilie
intrebarea ramane : de ce as continua sa intru pe HA, cand 10 persoane sunt ok din punctul meu de vedere; imi plac, pot conversa incitant cu ele, etc (nu toate 10 stiu sau nu ma considerea la fel...nici n-am conversat cu unele...), numai cateva imi par nesuferite.
cu toate astea nu mai am chef sa intru aici; acum intru doar dintr-un reflex. acest reflex i-l pot contola imediat...
ce sa fac?
axel
Mi se pare ca o astfel de decizie e individuala.
Daca 66% din utilizatori ti se par OK (un procent bun, as zice), tine de tipul tau de personalitate si de nivelul tau de asteptari in a lua decizia de a ramane sau nu.
Sint unii care se ataca de la cel mai mic lucru (si de la chestii inofensive) si devin balistici.
In schimb sint altii care insista sa-si predice religia (ei o numesc filozofie) chiar daca nimeni nu le da dreptate.
Nefertiti
QUOTE(freeman @ 25 Jul 2007, 10:29 PM) *
ce sa fac?


Sa ramai. Multi dintre noi am trecut prin faza asta...
tikky
iei o pauza si sa vezi cum ti se face dor..........
Cucu Mucu
Si eu am cam inceput sa ma plictisesc. Mai intru in viteza pt verificari: "ceva interesant?, mmm,nu prea" si viteza. Mai ales ca s-au cam inmultit "balisticii" si "filozofii-religiosi" si umbla teleleu prin han, bestelind in stanga si in dreapta nestingheriti.
Fantasee
Pledez pentru răbdare, freeman. Depinde şi de standardele tale, īnsă dacă īncă mai găseşti oameni interesanţi aici īnseamnă că merită să vizitezi locul, măcar din cānd īn cānd. hug.gif

Nu ne prea place cum se petrec lucrurile la Han, dar dacă nu facem nimic nu se vor īndrepta de la sine. Nu are să vină "cineva" să cureţe locul ca să activăm noi īn mediu aseptic. Cred că putem limita interacţiunea la atāt cāt ne face plăcere, iar ceilalţi se pot bălăcări pānă se vor exclude reciproc. smile.gif

milimetru
QUOTE(mariusc2 @ 26 Jul 2007, 11:59 AM) *
Mai ales ca s-au cam inmultit "balisticii"


Ce inseamna "balisticii"? unsure.gif
Cucu Mucu
QUOTE(caa @ 26 Jul 2007, 12:48 PM) *
Ce inseamna "balisticii"? unsure.gif


QUOTE(axel)
Sint unii care se ataca de la cel mai mic lucru (si de la chestii inofensive) si devin balistici.
rolleyes.gif
milimetru
rofl.gif

Nush de ce m-a apucat asa, din senin, hlizeala... rofl.gif
SORIN
[b]Ce inseamna "balisticii"?

Inseamna aia care nu au nimic de spus, dar si-au gasit scena unsure.gif

Sorin.
axel
QUOTE(caa @ 26 Jul 2007, 12:48 PM) *
Ce inseamna "balisticii"? unsure.gif

Mi-a fost relativ greu sa traduc "go ballistic" (=To become very angry or irrational.)
http://www.answers.com/ballistic&r=67
jet li
Intra ca mine in scopuri propagandistice, lasa "interesanti" si "stresanti" smile.gif
ilie
va multumesc mult pentru raspunsurile voastre.
ne mai vedem smile.gif
Michelle
asta m-am intrebat rolleyes.gif si eu...
ilie
vad ca ai revenit acum, dupa mult timp...
bobo66

Am invatat sa fac abstractie de cei foarte putini care sunt rautaciosi cu mine . Mai importanti sunt cei de la care am ce invata, cei cu care pot schimba idei.
Serenity
Ete acum ma simt eu ca o ciudata pentru ca nu am avut niciodata probleme de genul asta blink.gif Nu m-a calcat nimeni pe coada, nu m-a jignit sau insultat nimeni... sau poate nu am luat eu insultele ca pe insulte, nu stiu. E drept ca daca as incerca sa postez la filozofie sau religie mi-as lua jucariile dupa 5 minute si as pleca plangand... Tocmai de asta nu o fac. Prefer sa gasesc in Han ceva relaxant, placut, iar dezbaterile sa mi le ingadui cu oamenii cu care stiu ca pot.

Eu zic ca motivul de-a ramane pe HA il gasesti chiar in intrebare. De ce te-ai fi ostenit sa deschizi un topic special pentru intrebarea asta, daca Hanul nu ar fi inseamnat nimic pentru tine?
axel
QUOTE(Serenity @ 30 Jul 2007, 10:06 PM) *
E drept ca daca as incerca sa postez la filozofie sau religie mi-as lua jucariile dupa 5 minute si as pleca plangand...

Ai enuntat foarte bine un caz in care oamenii o iau peste botic - subiectele controversate - politica, filosofie, religie.
Dar mai este si un alt caz - cazul in care oamenii fac pe desteptii si/sau interesantii jamie.gif
ilie
"cand 10 persoane sunt ok" ma refeream la numarul total de persoane , nu la procente de 66% din cei de pe ha...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.