Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Parade Gay
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului
Eclectic
Va invit sa discutam despre aceste parade.
Sunt necesare ? Se justifica ?
Nu doresc ca acest topic sa devina unul care sa dezbata homosexualitatea in sine, parca exista un asemenea topic, ci doar aceasta forma de manifestare, parada.

Blakut
Eu nu sunt de acord cu parada. Daca vor sa fie considerati ca o parte a societatii si sa fie lasati in pace, ar trebui sa nu mai faca parade. Nu fac altceva decat sa intarate opinia publica, probabil ca si asta urmaresc, sa se victimizeze dupa...
Eclectic
Asta consider si eu. Cata vreme sustin ca e ceva normal, nu e nevoie de nicio parada in acest sens.
axel
Bine macar ca nu a devenit hip sa fii gay... hh.gif
Felina
imi plac paradele, indiferent de motiv biggrin.gif
ca atare si o parada gay e bine-venita in ceea ce ma priveste
mutulica
normal ar fi sa aibe o zona a lor, un cartier, un colt de oras. acolo sa se desfasoara cum vrea muschii lor, si daca vor parada sa isi faca parada, iar daca parada e vesela sa ne invite si pe noi la spectacol...
dar sa fie decizia noastra, daca vrem sa ii vedem pe gay sau nu... nu sa apara pe ulita principala intr-o incercare de advertising a lumii lor. asta mi se pare incorect fata de majoritate, e ca un mic viol
bobo66
Majoritatea gay-ilor nu participa la aceste parade. Chiar daca isi fac cunoscuta orientarea,prefera intimitatea. Cei care, totusi, apar la manifestari de acest gen, sufera de un anumit fel de exhibitionism, ca si cei hetero care apar pe la televiziuni si-si arata publicului viata personala,sentimentala,
divorturile,recasatoririle(re-,re-...).
Sau poate unii profita si se fac cunoscuti celorlalti gay ca sunt disponibili si "generosi"... blink.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.