Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Caut...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
Papadie_62
Caut si eu subtitrarile la cele 3 parti ale filmului "Return to Eden"... Ma poate ajuta cineva?
Multumesc anticipat!
Blakut
Cel mai bine pe ODC... nu stiu unde in alta parte.
Papadie_62
ODC, DC++ si chiar si pe site-uri cu subtitrari, pe forumuri și în alte zeci de locuri am tot căutat... și nimic! Toți caută subtitrările părților a II-a și a III-a...
Speram să gasesc la careva dintre mușterii... sad.gif

Mulțumesc oricum, Blakut!
Serenity
Eu caut Horror Express. E din '73. Oare am vreo sansa sa dau de el?
Titus Herbert
Dap. Ai cel putin o sansa (eu mellow.gif ) . PM
Serenity
Am citit atat de tarziu raspunsul incat nu am mai indraznit sa te deranjez cu PM-ul... Dar poate intr-o buna zi o sa-=mi fac curaj rolleyes.gif

Pana atunci am o noua oPsesie de care nu pot scapa si nu mi-o pot nici satisface.... e vorba de Emma, cu Gwyneth Paltrow. Are cineva filmul? cry.gif Stie cineva de unde pot face rost de el? unsure.gif
Serenity
Am pus mana pe el. Multumesc tuturor celor care m-au ajutat! laugh.gif
Titus Herbert
Curaj, cum il vrei? Intreg sau in bucati? ph34r.gif rofl.gif
Serenity
Nu stiu daca ma descurc cu el ciopartit, dar sunt dispusa sa accep orice laugh.gif
Gordin
Caut un film, dar nu mai stiu cum se numeste. Imi amintesc ca incepe cand personajul principal era copil (sau isi aminteste din copilarie). Taica-su avea ca slujba sa tina niste baloane, sau ceva de genul, cu o franghie. Dar nu erau chiar baloane, ca niste zepeline pe care erau chestii publicitare(?). Il impusca unii pe tata, el da drumul balonului (zepelin, etc) si ramane cu un semn in palma. Acelasi semn il avea si copilul. Copilul salveaza orasul de la nu stiu ce. sad.gif unsure.gif
Nici eu nu inteleg nimic din ce am explicat.
In fine, orasul era diferit, cladirile. mad.gif Damn you memory!

Ma ajuta careva?
Gordin
Nimic?

Nici macar nu incercati! mad.gif tongue.gif (revin cand imi aduc aminte)
factura
La antena ?
Gordin
M-am uitat in calc, ca-l aveam de data trecuta si da, asta e cu semnul in palma. Dar cladirile si orasul erau din alta parte. Am mai incercat si Dark City, dar nu e nici ala. Poate am citit undeva. Oricum, multumesc. flowers.gif Macar am scapat de senzatia de neamintire.
Gordin
Dragilor voi, am concluzionat ca ideea pe care o caut cu atat fervoare nu exista. E rezultatul fabulos al unei combinatii intre filmele mentionate mai sus (La antena, Dark city), alte cateva filme de animatie, niste carti, cativa pictori, hotelul Dunarea, palatul telefoanelor si maistiueuce. E de culoare albastru/gri metalizat si uneori ruginiu, cladirile respira incet, ofteaza, se intind, scartaie, soptesc, dorm, tac. E un oras magic care merita construit. L-as numi cu afectiune "Orasul lui Gordin".
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.