Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Imi Place Sa...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2
atta
Sper ca multi dintre voi ati vazut Amelie... exista acolo o secventa cu "ii place" si "nu'i place".. noi cum stam?


Imi place sa mangai frunzele copacilor.
Nu'mi place sa fac clasamente in preferintele mele.
genicon
Nu am vazut Amelie... dar sper ca pot sa ma bag si eu aici

Imi place sa beau bere...
Nu imi place ca se termina... (ce ciudat suna cele doua declaratii ale mele dupa cele ale attei biggrin.gif )

Sau, in alta ordine de idei:
Imi place sa fiu placut, nu imi place ca nu sunt (asta-i partea filozofica laugh.gif )
ypsilonalpha
Imi place sa stau, sa nu fac nimic si sa ma cuget (contradictie in termeni, da' n-are a face)

Nu-mi place sa calc rufe si sa curatz cartofi. tongue.gif

Lui Amelie ce-i placea, pina la urma?
OMU'BUN
Imi place s-o trimit pe sotie cu gunoiu!
Nu-mi place cand ma trimite ea pe mine!
Solutia? Acum il duce fiecare pe-al lui: ea in Romania , eu in UK biggrin.gif
atta
Imi place sa ma ploua.
Nu'mi place sa ma ploua cand sunt cu rolele.
TheSmoker
Imi place Hip-Hop-ul, imi plac fetele,berea si cola! biggrin.gif
Nu-mi place sa muncesc si sa invat! 19.gif
Mihai
Bine ai venit la Han, TheSmoker!
Iarina
Imi place sa miros ploaia in timp ce beau un nectar de piersici.

Imi place sa stau in bratele iubitului meu si afara sa ninga cu fulgi mari...

Imi place sa am satisfactia unei munci bine facute.

Imi plac copiii la nebunie. Probabil fiindca nu am laugh.gif

Imi place marea, nisipul fierbinte si vacanta in care pot sa-mi fac de cap.

Nu imi place sa vad oameni nefericiti...



Lilith
imi place marea...

nu-mi place sa ma trezesc dimineata(defapt la nici o ora..)
Afrodita
Imi place sa ascult o melodie lina, in timp ce stau si meditez.
Imi place sa beau o cafea fierbinte si amara.
Imi place sa stau pe malul marii, cu picioarele in apa si fundul pe nisip si sa vorbesc cu marea.
Imi place sa stau cu iubitul, intinsi pe o pajiste plina cu flori , unul langa altul, tinandu-ne de mana si nerostind nici un cuvant.
Imi place sa ma plimb prin ploile verii sau prin ninsorile abundente iarna.

Nu-mi place sa ma zdrangane muzica la cap cand nu am chef de nimic.
Nu-mi plac cafelele reci si dulci.
Nu-mi place ca nu am timp destul pt tot ceea ce as vrea io sa fac.De ce nu are ziua 56 ore??
Nu-mi place cand eu sunt la munca si iubitul acasa sau la plaja...De fapt nu-mi place cand suntem despartiti.
Nu-mi place cand vreau sa ma duc la plaja si, cum ajung si-mi intind prosopul, incepe sa ploua.
Nu-mi place ceea ce fac acum, as vrea cu totul altceva.
Nu-mi place sa nu am bani pt tot ceea ce-mi doresc....

Si listele ar putea continua... biggrin.gif
Cain
Imi place sa fiu sincer, desi sinceritatea doare.
Imi place sa fiu liber, desi asta mai rau ma lipseste de ea....
Imi displace total ipocrizia; omul imbarligator, care vorbeste fara sa spuna nimic.
Lilith
mi-ar placea sa fim zi dupa zi mai buni...decât azi, decât mâine...
Cain
... mi-ar placea in fiecare zi sa fie vineri... tongue.gif
Lilith
...si in fiecare vineri sa fie noapte...
genicon
Va cunoasteti? laugh.gif tongue.gif
Lilith
ha ha ha Da

...si in fiecare noapte??....
Cain
DA, si in fiecare noapte ! Ei, bine, si dimineata, cand toate lucrurile sint tari... chiar si cafeaua tongue.gif
Lilith
Scoate dimineata din calendar !
Carmi
Sau scoate-o de dimineata??? 19.gif
Honey
Imi place sa fac baie lunga cu sare de baie...cu el normal wink.gif
mogaldeatza


Imi place sa stau afara la foc ,sa povestesc cu prietenii
sau pur si simplu sa privesc dansul flacarilor in aer
Imi place sa ascult muzica, mai ales cand ploua
Imi plac apusurile din P Craiului,mai ales cele vazute de la
Piscul Baciului

Nu imi plac oamenii care spun si actioneaza conform
principiului :"Dupa mine potopul"
Figaro
Nu-mi place sa-mi placa tot timpul.
Rose
Dar nici sa nu-mi placa niciodata...
Cynthia`
Imi place sa visez cu ochii deschisi... 30.gif
Nu-mi place sa nu obtin ce-mi doresc.... (un lucru care mi se intampla f des in ultimul timp... sad.gif )
Antont
Imi place sa:
...stau sa beau ceva cu prietenii...
...sa rid si sa aberez...
...sa vad un film bun...
...sa citesc o carte buna...
...sa merg in cluburi unde urla muzica asa de tare incit sa nu-mi aud propriile ginduri...
...sa ma plimb prin ploaie...
...sa merg la piscina noaptea...
...the last but not least, sa am in fata o sosea uscata si sa bag de nebun cu motocicleta (cu masina nu mai are farmec smile.gif )...

P.s.

Alea cu fete nu le povestesc, ca ajung sa umplu toata pagina biggrin.gif ...
SORIN

Ai grija sa nu incalzesti prea mult cauciucul ca ustura rau la cumpararea unuia nou biggrin.gif

Oricum... 40.gif 40.gif

Sorin.
Antont
smile.gif

Pai ma abtin sa fac burnout biggrin.gif ...Oricum acum ma dau cu ale prietenilor,eu imi iau abia in primavara, asa ca sper sa nu ma puna baietii la plata biggrin.gif ...
Afrodita
Imi place sa...Mai bine zis mi-ar place sa...Va mutati toti la Constanta, sa fim aproape, sa ne intalnim si la beri, filme, plaji, dar si pe net...Nu ma bagati in seama, inca sufar ca a plecat geni...Lilith va pleca si ea curand, dupa ea o sa sufar un pic mai incolo smile.gif
genicon
No problem, Afrodita... Tocmai mi-am schimbat planurile! Dupa ce devin eu mare politician ( laugh.gif ) nu imi mai construiesc vila, construiesc hotel, cazare si mancare gratis pentru toti forumistii.

Mai are rost sa spun ca "imi place sa cred ca asta va fi posibil candva"? biggrin.gif blink.gif
Afrodita
Nu mai are rost, ca stiam deja, cel putin io laugh.gif Pana devii tu politician, o sa mai treaca ceva timp, da' poate ne asociem la faza asta laugh.gif
genicon
Gata! M-am hotarat! Imi fac partid, eu sunt seful lui, auto-impus, iar pe tine te las sa te ocupi de sectia de tineret. Se inscrie cineva? (macar dati cu semnatura ca sunteti de acord, si ne facem hotel la mare, fratilor! wink.gif )
Afrodita
Hahaha, ok , asa sa facem...Da'...De ce nu suntem "asociati" in partidu' asta??? blink.gif laugh.gif
carmina
imi place sa stau singura in casa.....sa fie noapte.......sa se auda zgomotele masinilor din strada ca sa nu ma ia frica de a fi singura ramasa in viata......asa.....si sa nu am grija ca mai am numai 3 tigari....sa fie vreo melodie siropoasa pe MTV dar care sa-mi amintesaca de ceva...sa fie racoare si sa am perspectiva urmatoarei zile.
genicon
Bine ai venit la han, Carmina! 19.gif
Diana-Maria
Ce imi place...sa vedem...
...Imi place sa-mi vad plantutele inflorind...Imi place sa vad un cuplu de batrinei, tinindu-sa de brat , plimbindu-se prin parc...Imi plac caii si copii si cateii...Imi place apusul soarelui...Imi place o carte buna, savurata in linste...Imi place polemica bine argumentata...Imi place senzatia de curat dupa o baie prelungita si atingerea moale a pijamalei de bumbac pe piele si somnul intre cearsafuri albe si apretate...Imi place mirosul de piine calda...Imi place sa cred ca exista Mos Craciun...Imi place sa ma plimb prin ploaie sa-l las pe Dumnezeu sa ma spele cu lacrimile cerului...Imi place sa aprind candela...Imi plac traditiile si ortodoxismul...
Imi place Scarlet O`Hara...Imi place Teo... Imi plac oamenii cu suflet frumos...Imi plac oamneii grasi...Imi place miosul de pamint ud... Imi place marea si zgomotul talazurilor care se sparg de pietrele digurilor...Imi plac noptile de dragoste cu luna plina...Imi place sa fac experiente in bucatarie...Imi place sa fac baie cu spuma multa...Imi plac Julio Iglesias si Barbra Streissand...Imi place Charles Aznavour...Imi plac vechile romante cu iz de petale de trandafir usact...Imi place placinta de mere cu scortisoara si nuci...Imi place Noaptea Invierii...
Imi plac colindele de Craciun si bradul care ma face sa fiu iar fetita de alta-data...Imi place Ionel Teodoreanu si Medelenii lui...Imi place un parfum fin ...Imi place sa visez cu ochii deschisi...Imi place sa fiu cu picioarele pe pamint ...Imi place uit pentru o clipa ca am implinit 30 de ani...Imi place sa fiu FEMEIE...
Nu imi plac:
-prostia , auto-suficienta
-rautatea , gratuita sau nu
-mizeria sufleteasca
-minciuna
-lipsa de etica si de moralitate
-trufia
-indiferenta
-fanatismul
-misogi nismul
-ura
-nesimtirea
-meschinaria
-linguseala
- oamenii fara coloana vertebrala
-vedetele siliconate
-muzica care nu imi spune nimic
-lipsa de toleranta
-lipsa de respect pentru mediul inconjurator
-chinuirea animalelor
-drogurile
-discriminarea de orice natura
Si lista ar putea continua...

Vegas2002
Ce frumos ai scris Diana!!!
Diana-Maria
...Multumesc... rolleyes.gif
Ma bucur ca ti-a placut... rolleyes.gif
Vegas2002
Am citit din postarile tale si scrii f.f. frumos!!! COMPLIMENTE smile.gif
Diana-Maria
...o sa mi se urce la cap si "biblioteca" mea e deranjata blink.gif deja...
rolleyes.gif
Sagitarius
Imi place sa ascult o melodie lina, in timp ce stau si meditez ;
Imi place sa compun poezii;
Imi place sa citesc psihologie;
Imi place sa fiu undeva -departe cu persoana draga mie(decat noi doi)...
etc...etc...
Imi place tot ceea ce e frumos! smile.gif
secunda
mie imi place sa fac dragoste hh.gif ,
sa beau cafea jacobs,
sa ii fac pe cei din jur sa se simta bine, sa rada, chiar daca eu ma fac de ras spoton.gif
nu imi place : sa gresesc

las, ajunge cat am spus 11.gif
allexa
Imi plac apusurile de soare
Imi place sa citesc
Imi place sa cunosc oameni noi
Imi place sa fac sport
Imi place sa stau in bratele sotului meu si sa ma gadile pina simt ca lesin de ris 28.gif

Nu-mi plac sirenele de la masinile de politie, ambulanta, pompieri (totdeauna mi se stringe inima cand le aud)
Nu-mi place can cineva nu se tine de cuvant
Nu-mi place sa stau singura noaptea - mi-e frica yikes.gif
Figaro
Imi place berea/in care m-am nascut...
Afrodita
Aoleu, mie nu-mi place sa ma gadile cineva, mai ales al meu, ca ma gadila ca nebunu' , chiar ca ajung sa mor de ras laugh.gif
Rose
Imi place marea
Imi place sa dorm...
Imi place libertatea
Imi place sa stau pe balcon cand ploua, cu tigara mea si cana de ceai
Imi place sa citesc...si sa ascult muzica
Imi place sa fiu fascinata de oameni
Imi place sa mi se zica o vorba buna

Nu imi place sa ma trezesc dimineata
Nu imi place cand trebuie sa fac ceva
Nu imi plac oamenii care se enerveaza foarte usor si nu le tolereaza celor din jur nici cea mai mica greseala...sau oamenii care nu respecta libertatea celorlalti
Nu imi place rautatea
Nu imi place ceea ce este comercial
colectionara
Ce imi place? Inghetata de lamaie, sufrageria mea scaldata in lumina rosie a apusului, sa vorbesc cu oamenii si sa le zambesc pe degeaba, sa improsc cu apa, sa fac piruete, sa ma joc cu palmele mele, sa'mi var degetele in cereale, sa merg numai pe zonele cu umbra sau pe modelele podelelor, sa sar, sa alerg pe tarmul marii, sa stau tolanita pe varful muntelui, sa zac in hamac, sa ma uit pe geam din tren, sa simt soarele cum imi mangaie fata, sa dansez un jive, sa dansez orice, sa ascult muzica, sa ma intind, sa inchid ochii si sa imi pun o dorinta, sa vorbesc copacilor si sa ii iau in brate, sa desenez copaci, sa desenez in creion, sa inchid ochii si sa incerc sa vad o culoare, sa cant, sa pun alarma la ceas la o ora astfel incat suma cifrelor sa fie divizibila cu 10, sa desfac cutiile de ciocolata fara sa stric ambalajul, sa ma joc cu cuvintele, sa visez cu ochii deschisi, sa joc volei si sa stau in zona 4, sa ma imbrac aiurea, sa fiu in forma, sa am o dezordine organizata in camera mea, sa fac analogii cand vorbesc, sa asortez culori, sa ma infasor in prosopul meu mare, sa ma plimb, sa ma uit la cer, sa imi imaginez cu ce seamana norii, sa ma sui pe munti, sa ma entuziasmez de ideile altora si sa ii ajut sa le duca la implinire in modul cel mai placut si amuzant, sa pun pasiune in nimicuri, sa rad de mine, sa castig, sa fiu mai buna ca altii, sa ma rostogolesc, sa arunc cu bulgari, sa ma dau cu sania, sa cad in zapada si sa rad si sa mi se faca parul alb ca unei bunicute, sa inteleg ceva (ma refer la momentul revelatiei), sa ma simt desteapta, sa am un scop, vantul in par, pielea sarata la mare, statul in jurul focului, sa ascult povesti, sa ghicesc la "mima", sa citesc dar nu descrieri de natura, sa visez ca zbor, sa ma uit la stele, sa vad un film care sa ma prinda in atmosfera lui, sa dezbat, sa comunic, sa colectionez suflete, sa fiu rasfatata, sa joc bridge, sa joc badminton, sa fac turul geamandurilor in vama veche, sa interpretez semnele venite de la lume, sa imi var nasul in iaurt, sa fac plaja, sa flirtez, sa fac o baie lunga, sa fac planuri pe care nu o sa le respect, sa am fantezii, sa devin vorbareata dupa 2 beri, sa am dreptate, sa fac lucruri fara motiv, sa ma uit la fotbal, sa fac statisticile mele personale, sa ma joc cu norocul (ca datul cu banul sau asteptarea unui raspuns de la cantecul adus de shuffle), testele de iq sau de personalitate, sa ma simt speciala, sa ma descopar in ceilalti, complicitatea, tinutul de mana, cuibaritul, lenea de dimineata, pisoii, jucariile mari si pufoase, mirosul de brad, curcubeele, posterele de la filme si teatre, mirosul de carte noua, mirosul de piele, prima zi de vacanta, ochii blanzi, leaganele, sa primesc un sfat (dar nu in exces), sa fac ceva complet nou, lemnul proaspat, felinarele de strada, documentele si cartile vechi, oamenii intelepti si metaforici, etichetele de bere, colectiile inutile ale altora, sa fac ce am chef, frumusetea, padurile, sa am grija de ceva sau cineva, sa sar in cap in apa, sosetele cu desene de copii, verdele si albastrul, narcisele si freziile, prietenia si iubirea. Si multe, multe altele.
secunda
imi place sa iubesc ! sa iubesc oamenii, pamantul, cerul, ziua, noaptea....totul...! wub.gif

nu imi place sa gresesc iubirea, iubind.... cry.gif
Arktu
QUOTE (afrodita @ Aug 20 2003, 12:52 PM)
Imi place sa...Mai bine zis mi-ar place sa...Va mutati toti la Constanta, sa fim aproape, sa ne intalnim si la beri, filme, plaji, dar si pe net...Nu ma bagati in seama, inca sufar ca a plecat geni...Lilith va pleca si ea curand, dupa ea o sa sufar un pic mai incolo smile.gif

Vezi cum te exprimi ca eu am avut mai multe delegari la o filiala din constanta si mi s-a propus sa lucrez acolo. Practic la mine chiar se poate sa ma mut acolo (desi nu sunt inca decis) si la cat ne stimam noi reciproc.....
Cain
La cat va stimati voi reciproc o sa CE ? Bai baiatule, chiar ai probleme psihice ??? Ajungi sa amentinti oamenii de pe forum ?!?
Mihai, pana unde trebuie sa ajunga omul asta cu deviatiile, pana iei atitudine ?!?
Afrodita
Stai linistit Cain, eu iau mesajul lui ca pe o gluma...Indiferent ca vorbea serios sau nu...Ce poate sa-mi faca atat de rau incat eu sa nu fi trecut deja o data prin acele lucruri? Eventual sa ma omoare ca doar prin asta nu am trecut...In rest....Dar nu e el omul asta "rau" care vrea sa para....Sunt sigura de asta...
Arktule, chiar as fi curioasa sa te cunosc mai bine...Cu toate divergentele dintre noi, tot mi-ar place sa te cunosc...Poate-s proasta, credula, infantila, dar chiar nu mi-e frica de nimic acum, plus ca nu te cred asa de rau biggrin.gif
Caine, pup you darling ca ai grije de mine mwah1.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.