Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Colectia Cotidianul
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Universul Cartilor
senatoru clestilor
pana acum s-au editat 25 de carti din colectie, accesibile la minunatul pret de 4 RON.

Topicul asta e menit discutiei despre colectia de carti deja publicate , cat sunt ele de bune, sau rele
in definitiv.

Din cate am constatat sunt reprezentative pt colectie atata timp cat reprezinta o diversitate relativ echilibrata : sunt autori francezi, americani, indieni, japonezi, un mexican, 2 olandezi. etc.

E treaba grea munca de editor, cu toate astea unele lucruri ar putea fi mai bune.

Daca literatura e totusi o privire asupra societatii in timpuri si locuri multiple , mai intai e un exercitiu artistic de amagire a subiectilor de catre un autor.

Care autor v-a amagit in modul cel mai placut si care v-au dezamagit.


comentati fratilor.

ilie
tu nu platesti reclama?
dascalita
Eu am deja 21 de titluri din colectia "Cotidianul"!
Sunt incantata de aceasta initiativa deoarece, recunosc , la preturile actuale nu mi-as permite sa cumpar o carte pe saptamana!
De citit n-am citit decat cateva , restul sunt in asteptarea vacantei cand timpul va fi mai generos cu mine!
Ce am citit mi-a placut!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.