Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Marti 13
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Vornicum
Mnoah, marti 13 este o zi cu ghinion ? hh.gif
n'ai-b'ai
de era cu ghinion nu mai aveai tu timp si chef de nici o intrebare tongue.gif
Vornicum
Mnoah, dar inca nu zic hop, fiindca nu a trecut inca ziua. smile.gif

Bai, neata mi-a sarit un matz in brate, fuse catapultat de pe un balcon.
"Ptiu, bata-te sa te bata de matz, ca negru mai esti" mi-am zis si l-am aruncat cat colo " bai , am zis dreq sa te pieptene de matz negru sa nu-mi porti ghinion ca-ti mananc coada!"


n'ai-b'ai
ala da ghinion, sa trebuiasca sa te tii de cuvant biggrin.gif
si tu nu stii cum e vorba aia cui pe cui se scoate? de-ti sarea matzul in fata ieri, atunci era ghinion, azi e ... homeopatie wink.gif
Vornicum
Curata empatie.

Mai stau 4 ore sa vad de ma paleste ghinionu'. Daca ma paleste, nu cred ca matzu ala ( stiu unde sta ) mai are zile bune cu mine.
Papadie_62
... da' nopti? wink.gif
Vornicum
Noaptea nu am treaba cu el ca nu-l vad de negru ce e.
Papadie_62
Pana si faptul ca-i negru ar trebui sa-ti puna un semn de intrebare...
Vornicum
Pai asta ca-i negru ma bulverseaza de-a dreptu ... pai trebuia sa fie negru ? De ce nu alb sau alb vargat sau chiar portocaliu?
Bai si chiar in zi de marti 13.

Norocul meu ca stiu unde isi face veacul nenorocirea aia felina wink.gif

Apropo, ce tre sa fac io ca sa dispara ghinionu adus de matzu ala diabolik? Sa mananc usturoi, sa port blugi prespalati, sa vorbesc pe nas? cry.gif

n'ai-b'ai
sa-i dai pace, ca altfel te paraste la asociatia felinelor calcate pe coada si la urmatoarea zi de marti 13 te trezesti ca-ti miorlaie sub geam respectivul catranit cu tot neamul lui pisicesc tongue.gif
Papadie_62
QUOTE (Vornicum @ 13 Mar 2007, 10:57 AM)
Apropo, ce tre sa fac io ca sa dispara ghinionu adus de matzu ala diabolik? Sa mananc usturoi, sa port blugi prespalati, sa vorbesc pe nas? cry.gif

Sa mesteci busuioc, sa porti blugi cu spatele-n fata, sa vorbesti pe gura, ca pe nas ai vorbit pana acum. wink.gif laugh.gif
Vornicum
Pana acum am vorbit in punga.

Deja mi-am luat masuri si mi-am luat bete fumigene mirositoare. Le-am bagat in urechi si le-am dat foc... sa piara ghinionu.
Papadie_62
QUOTE (Vornicum @ 13 Mar 2007, 11:55 AM)
Le-am bagat in urechi si le-am dat foc... sa piara ghinionu.

Ai grija sa le scoti la timp, ca sa nu ne pui in situatia de a-ti duce lipsa, dorul sau alte sentimente... wink.gif
Vornicum
Pai chiar m-am gandit ca nu pot sa va fac asta, sa va pun in situatia sa plangeti dupa mine. biggrin.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.