Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sarpele Din Paradis
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Oiski-Poiski
As avea o intrebare pentru trecatorii prin poiana.

Dupa ce Eva a muscat din mar si Dumnezeu descopera chestia asta criminala acesta din urma se supara rau de tot pe sarpe si-i zice " sa te tarasti pe burta o viata intreaga".
Acuma eu ma intreb foarte serios CE A FACUT SARPELE INAINTE SA O SEDUCA PE EVA ? Deci daca nu arata ca sarpele din ziua de azi atunci cum arata ? Daca nu se tara pe burta atunci cum se misca? Zbura ?
Insa pe toate desenele care reprezinta Edenul si arata pe Eva si Adam si sarpele acesta din urma arata ca un sarpe normal.
Dom`le , ce a facut sarpele inainte sa cada in dizgratia sefului ?



Cla
Inainte de asta era balaur, cu picioare si aripi.
De-aia nu mai zboara in ziua de azi balaurii prin nori, ci se târasc pe burta tongue.gif
Oiski-Poiski
Mamaa, sa stii ca ai dreptate , uite ca la asta nu ma gandisem unsure.gif
Serenity
Io-te dom'le cine-si cunoaste biblia! cool.gif Si pun pariu ca nici "de dulce" nu mananci pana la paste, ca doar suntem in post.. ohyeah.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Oiski-Poiski @ 2 Mar 2007, 08:34 AM)
Dom`le , ce a facut sarpele inainte sa cada in dizgratia sefului ?

Bre, egzsplicatia e mai simpla. Șăfu era cam aghezmuit cand i-a prins pe aia ca-i furau merele, si a uitat si el, na, ce vrei, cine era sarpele si ce a facut in ultimii cinci ani, asa ca a bagat si el primul blestem care i-a venit in minte. Cine ai fi vrut mataluta sa se tarasca pe burta? Adam? Eva?Sarpele lui Adam?! Eiiii,comedie... roflmao.gif
Oiski-Poiski
laugh.gif
Ia uite ca mai sunt si unii pe Han cu simtul umorului.
S-au dus vremurile cand in Poiana mai uita lumea de seriozitatea vietii.

Cucu Mucu
QUOTE (Oiski-Poiski @ 15 Mar 2007, 07:15 AM)
laugh.gif
Ia uite ca mai sunt si unii pe Han cu simtul umorului.

M-ai prins. Eu cred'ca am sa rad si la moartea mea, de nu or sa poata babele sa ma boceasca dupa datina. laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.