Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Vreau Sa Ma Sinucid
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
barbi
viatza asta e de cacat.mereu am avut grija ca cei din jurul meu sa fie fericiti.mereu m-am sacrificat pentru ei.mereu am vrut s ale fie celorlalti bine in seprantza ca o data si-o data imi va fi si mie bine.dar nu..pana aici.nu mai pot suporta nimic.nu mai pot suporta viata asta de tot rahatul.vreau sa fiu linistita,calma sa dorm si sa nu ma mai trezesc.daca vor scapa de mine probabil vor fi toti mai linistiti.nu am pe nimeni.sunt singura in lumea asta mare si nimeni nu vede ca ma prabusesc.ultima speranta e..sa plec langa cei care m-au iubit cu adevarat..
Fantasee
Ok. smile.gif
mezzo
Chiar daca simti chemarea de a pleca ,gandeste-te ,hai sa vorbim cat de grozave sunt motivele care te indeamna la asa ceva.Daca crezi ca nu ne pasa ,pentru ca nu ti-a raspuns nimeni ,nu e adevarat ,eu spre ex abia am gasit pagina ,iar ceilalti poate au o multime de raspunsuri ,motive pentru care sa nu faci acest lucru .
barbi
sunt singura intr-o tzara straina.nu am pentru ce sa traiesc.nu am pe nimeni.
Fantasee
Ți-ai putea face mulți prieteni aici la Han, barbi. smile.gif Îți plac poveștile?
barbi
traiesc ca o leguma.niciodata nu am fost si eu linistita,fericita..de ce mereu eu am plans? de ce viata e atat de nedreapta? altora le umple sacul si pe altii ii trimite inapoi cu mana goala? hai pe plan familian nu am avut noroc..dar nici pe plan profesional? nici pe plan sentimental? nici pe planul sanatatii? si una peste alta nici macar acasa nu sunt..nici macar un prieten pe umarul caruia sa plang nu am.nu am pe nimeni
barbi
am incercat mereu sa fiu optimista.sa vad jumatatea plina a paharului.sa par vesela,sa ajut.dar pe mine de ce nu ma vede nimeni? de ce mereu sunt singura intre 4 pereti si nimni in afar de Dumenzeu nu ma aude? daca tot nu ma aude nimen i si viatza nu e pentru mine de ce sa amai traiesc? de ce sa ma chinui mai mult? nu poate fi mai rau decat e aici nu?
barbi
nu sunt genul de om care sa ma plang din orice.dar azi s-a umplut paharul si nu mai rezist
Fantasee
Păi nu prea există noroc. smile.gif Iar sacul ți-l umpli singur. Singură. Mă rog, sub numele tău apare genul M, de la masculin. Nu îmi este clar dacă ești femeie sau bărbat. smile.gif
Sushi
nu stiu in ce tara esti dar peste tot in europa exista linii verzi pentru situatii de criza personala. Eu as zice sa-i suni si apoi mai vezi...
barbi
sunt fata.am bagat din greseala M si nu stiu sa schimb la profil.
nu pot sa sun nicaieri si oricum nu am bani sa merg la un psiholog
contraste
Te cred...
Și cel mai tare doare durerea neputinței înțelegerii.
Privește în tine și pleaca din partea prea plină de supărări. Este un loc mic, dar gol în sufletul tău unde poți primi liniștea, pacea, seninul.
Sushi
QUOTE (barbi @ 1 Mar 2007, 05:35 PM)
sunt fata.am bagat din greseala M si nu stiu sa schimb la profil.
nu pot sa sun nicaieri si oricum nu am bani sa merg la un psiholog

institutiile astea specializate pe situatii criza au si pagini online, scrie-le un email, asteapta raspuns ca nu ai ce pierde.
barbi
de cand m-am nascut am tot fugit si m-am ascuns in acel loc mic si gol.dar acum s-a umplut si el si chiar nu mai am nici o scapare.nu am ce sa fac..doamnee ce sa faccc unde sa ma ducc pe umarul cui sa plangg ca m-am saturat de tot
barbi
carmelita nu sunt intr-o tara chiar f dezvoltata..
Fantasee
Păi uite că plângi aici și sunt mulți umeri la dispoziție. Bun venit la noi, atunci. smile.gif Sper să rămâi. hug.gif
Sushi
QUOTE (Fantasee @ 1 Mar 2007, 05:40 PM)
Păi uite că plângi aici și sunt mulți umeri la dispoziție. Bun venit la noi, atunci. smile.gif Sper să rămâi. hug.gif

cam tarziu pentru "bun venit", domnisoara e inscrisa din 30 aprilie 2004 tongue.gif
barbi
as vrea sa spun bine v-am regasit
dar simt din tot sufletul ca vreau sa termin socotelile cu viata asta caree a dracu sa fiu ca nu m-a acceptat.orice am facuttttt nu m-a acceptat asa ca o reneg si eu!
Sushi
QUOTE (barbi @ 1 Mar 2007, 05:38 PM)
carmelita nu sunt intr-o tara chiar f dezvoltata..

mda... sa-ti spun pararea mea, daca are cumva vreo importanta... dorinta de suicid este un simptom al depresiei. Ia o pauza, un time-out de toate. Uita-te la oamenii si situatii ce te supara de parca ar fi la sute de mii de km departare. ii vezi ce fac dar nu te pot afecta in vreun fel. Mananca o ciocolata, fa o baie calda frumos mirositoare, fa-ti unghiile sau smulgeti sprancenele wink.gif
barbi
carmelita crezi ca nu as face p baie calda daca as avea unde?
Sushi
QUOTE (barbi @ 1 Mar 2007, 05:44 PM)
carmelita crezi ca nu as face p baie calda daca as avea unde?

ok, sari peste baie tongue.gif papa cioco si ia time-out wub.gif
barbi
si ciocolta nu pot sa mananc pt ca ma doare maseaua
Fantasee
Văd că deja ți-ai făcut prieteni, barbi. Uite că n-a fost greu deloc. smile.gif Vă las, distracție plăcută. spoton.gif
Sushi
QUOTE (barbi @ 1 Mar 2007, 05:46 PM)
si ciocolta nu pot sa mananc pt ca ma doare maseaua

io am fost ieri la dentist. imi cazuse o plomba deja de vreo 2 saptamani si numa n-am avut timp - sau nu mi-am facut - sa merg cu ea dar apoi m-am speriat c-o sa mi se strice de tot si m-am dus. ciudat e ca STIU ca nu doare dar emotii la intrare tot am. si cand am emotii nu mai pot tine pisu, tot la cinci minute tre sa merg la toaleta si fac 2-3 stropi si-am gatat sad.gif dar e obositor mad.gif
Sushi
QUOTE (Fantasee @ 1 Mar 2007, 05:49 PM)
Văd că deja ți-ai făcut prieteni, barbi. Uite că n-a fost greu deloc. smile.gif Vă las, distracție plăcută. spoton.gif

poti sta ca avem loc toate. io ma duc sa calc 3 camasi. sa nu ma barfiti pana ma-ntorc jamie.gif
barbi
eu fusesem la doctor anu trecut cand eram in ro,la unchiul meu care e stomatolog si nu stiu cum mi-a plombat maselele ca ma tot dor de atunci.voiam sa merg inapoi la el dar am plecat din tzara..si acum nu mai am bani sa merg la dentist
barbi
ms fantasee smile.gif
ma simt mult mai bine acum,ca am vorbit putin cu voi..
cocosel
QUOTE
dar simt din tot sufletul ca vreau sa termin socotelile cu viata asta caree a dracu sa fiu ca nu m-a acceptat.orice am facuttttt nu m-a acceptat asa ca o reneg si eu!

Da.. rofl.gif ce pacat ca poti gandi asa..daca nu-i o glumita...viatza este superba si nu vad de ce te amagesti si te intrebi ...raspunsul pe care trebuie sa-l gasesti este.. ca asa cum El a zis ca trebuie sa fii aici ..inseamna ca a avut un plan in care te-a inclus si pe tine..nu are importanta ca ai cazut in genunchii..ca ai fost pacalit,insultat,pagubit...ca cei care ar fi trebuit sa fie langa tine nu sunt..este suficient sa gandesti ca ai nevoie de cineva si ai sa vezi ca aceea lume va iesi la suprafata...
Daca toti am face acelasi pas de fiecare data cand suntem inselati sau amagiti..ce s-ar alege de identitatea noastra
Bucura-te ca ai clipe sa vezi ,sa mergi ,sa vorbesti ,sa scrii..si indiferent ce s-ar intampla uita-te la cei din jur ca fiind prieteni tai chiar daca ei nu sunt...
Pretuieste aceste clipe pentru ca cele de sus sunt altfel doar aici poti cunoaste bucuria-tristetea;fericirea-amagirea,iubirea-dusmania;prostia-inteligenta;recunostarea-indiferenta...
Este important sa le afli pe toate pentru ca doar asa poti urca scara catre norii,catre El...catre paradis... jamie.gif
mezzo
Nu poti sa te intorci acasa - in Romania ? Sau sa pleci mai depate ? Sunt convinsa ca ai rabdat si s-au adunat multe ,incearca o rugaciunea oricare stii ,nu e nici-o biserica crestina unde sa ceri ajutor ,manastire catolica ,macar pentru noaptea asta roaga-te si incearca sa dormi .Nu exista ambasada care sa te ajute ?
Sushi
QUOTE (barbi @ 1 Mar 2007, 05:52 PM)
eu fusesem la doctor anu trecut cand eram in ro,la unchiul meu care e stomatolog si nu stiu cum mi-a plombat maselele ca ma tot dor de atunci.voiam sa merg inapoi la el dar am plecat din tzara..si acum nu mai am bani sa merg la dentist

eu n-am noroc la dinti. de doua ori pe an tot trebe sa fac prezenta ca ba pic-o plomba ba mi se umfla nu stiu ce... si de spalat pe dinti ma spal, si-i ingrijesc si vorbesc frumos cu ei dar ei ori nu vorbeste romaneste ori e neam prost ca se tot strica... plomba asta cu buba a picat in timp ce vorbeam la telefon, iti dai seama, la un moment dat aud ca mi se plimba metal prin gura ohmy.gif
mezzo
Carmelita , zi Doamne fereste de vre-o parodontoza .
leirn
Oamenii patesc aceleasi lucruri pana cand invata din ele. Nimic nu se intampla fara motiv, dar nici destin nu exista. Pe ala ni-l facem singuri. Primim exact ce meritam, dar asta nu inseamna ca daca ni se intampla lucruri rele suntem rai, pur si simplu trebuie sa invatam din necazuri. Numai asa "fiecare sut in fund va fi un pas inainte".
A fost o perioada in viata mea cand nu aveam ce manca,nu aveam coli sa scriu la scoala, am stat printre straini si nu m-a ajutat nimeni. Cum am reusit sa ies din situatia aia? Am sperat, am vrut, si cel mai important, AM LUPTAT. Si eu am vrut sa ma sinucid candva...acum mi se pare cea mai mare prostie la care m-as fi putut gandi, pentru ca e frumos sa traiesti, chiar daca motivele nu sunt evidente. E frumos sa traiesti fie numai din curiozitate... Mai ales, nu uita: nimic nu e imposibil! smile.gif
flori
barbi, uite pentru tine! citeste poezioara asta poate te va ajuta! Sa stii ca Domnul este cu tine si te tine in brate chiar in cele mai grele momente ale vietii tale!
Mergeam pe o plaja, iar Dumnezeu pasea alaturi de mine,
Pasii ni se imprimau pe nisip, lasand o urma dubla:
Una era a mea, cealalta a Lui.
Atunci mi-a trecut prin minte ideea ca fiecare din pasii nostri
Reprezentau o zi din viata mea...
M-am oprit ca sa privesc in urma
Si am revazut toti pasii care se pierdeau in departare.
Dar am observat ca in unele locuri, in loc de doua urme,
Nu mai era decat una singura...
Am revazut filmul vietii mele...
Ce surpriza!
Locurile in care nu se vedea decat o singura urma
Corespondeau cu zilele cele mai intunecate ale existentei mele:
Zile de neliniste si de rea-vointa,
Zile de egoism sau de proasta dispozitie,
Zile de incercari si de indoiala,
Zile de nesuportat,
Zile in care eu fusesem de nesuportat...
Si atunci, intorcandu-ma spre Domnul, am indraznit sa-i reprosez:
"Totusi ne-ai promis ca vei fi cu noi in toate zilele!
De ce nu ti-ai tinut promisiunea?
De ce m-ai lasat singur in cele mai grele momente din viata,
In zilele cand aveam cea mai mare nevoie de Tine?..."
Iar Domnul mi-a raspuns:
"Dragul meu, zilele pentru care n-ai vazut
Decat o singura urma de pasi pe nisip
sunt zilele in care te-am purtat pe brate..."

Incearca sa treci peste momentele astea grele, indiferent ce-ar fi gindeste-te ca viata este plina de surprize, poate sa-ti ofere si fericire. undeva exista fericirea si te asteapta, trebuie numai sa-ti doresti asta! Dar daca vei face un gest necugetat sigur vei regreta...viata ne-a fost data de Dumnezeu si noi nu avem dreptul sa decidem cind sa o sfirsim.
Serenity
Si eu biggrin.gif
SORIN
Pe aici "miroase" a caterinca si inca una ieftina de tot ohyeah.gif ohyeah.gif

Bravo Barbi thumb_yello.gif

Sorin.
Sushi
QUOTE (SORIN @ 3 Mar 2007, 03:52 PM)
Pe aici "miroase" a caterinca si inca una ieftina de tot ohyeah.gif ohyeah.gif

Bravo Barbi thumb_yello.gif

Sorin.

sorine, tot ce se poate sa fi fost caterinca. Dar pana exista 1 la suta posibilitatea sa nu fi fost o gluma, sa fi fost un strigat de ajutor, eu nu ma risc sa nu iau in considerare.
flori
Barbiiii! Sper ca nu ti-ai indeplinit dorinta!.... Unde este barbi? Sa dea un semn de viata!
SORIN
Carmen ....cine vrea sa se sinucida o face pur si simplu si nu cauta sa atraga atentia!!

Iar daca doar avea de gand sa ne atraga atentia, trebuia sa lase cel putin o data indicatoare ( cel puitn tara ) pt. a putea fi recuperata!

In concluzie.....nici un strigat de ajutor si nici o intentie de sinucidere!!

Asta e.....

Sorin.
flori
Sorin, sa nu uitam ca fata poate fi intr-adevar intr-o situatie dificila si un gid ca asta te framinta mult timp inainte de a fi pus in aplicare...nu putem sa intelegem situatia atita timp cit nu avem datele problemei, mai grav e ca nu putem nici sa gasim o rezolvare in situatia asta! Numai Dumezeu poate sa o ajute!
SORIN
Fata are acces la net, deci are posibilitatea sa comunice si sa ceara ajutor. Atata timp cat nu precizeaza nimic, inseamna ca nu are nevoie de ajutorul nostru...atunci de ce atata valva??

Foarte usor se poate verifica de unde scrie...pana la adresa unde se afla pc.-ul sau in caz de laptop, adresa celui ce-l detine!

Am mai spus si repet...cine e ferm sa-si ia viata, o face si nu boceste!!

Scuze ca sunt mai dur......dar asta e!!

Sorin.
barbi
scuze nu am putut sa va scriu nimic in seara aia pentru ca nu am mai putut sa intru pe forum.cred ca au fost unele probleme cu site-ul.
acum ma simt un pic mai bine.mai relaxata.
nu a fost o caterinca,este ultimul lucru la care ma pot gandi zilele astea.
va multumesc ca nu m-ai lasat singura.
barbi
simteam ca explodez si nu aveam cu cine sa vorbesc.prietenii mei care au ramas in tara,intre ghilimele zis prietenii mei ,se pare ca m-au uitat.
bine ca mi-a venit ideea sa vin aici..ca altfel..
Sushi
QUOTE (barbi @ 7 Mar 2007, 01:38 PM)
simteam ca explodez si nu aveam cu cine sa vorbesc.prietenii mei care au ramas in tara,intre ghilimele zis prietenii mei ,se pare ca m-au uitat.
bine ca mi-a venit ideea sa vin aici..ca altfel..

tu tot atunci apari cand am eu programare la dentist tongue.gif peste 1 ceas e cazul hh.gif
SORIN
Barbi ...dupa ce te hotaresti daca esti fetita sau baietel, poate ne anunti si pe noi de ce inca nu te-ai....

Sanatate mwah1.gif

Sorin.
aurasupacurasu
Sorin duru!!
Asa o sa-ti spun de aici inainte !
Salut barbi !
sa inteleg c ati-ai lasat totul in tara ,esti acum intr-o tara straina si socul este mare !!!!!!!!!!
Prietenii te-au uitat ,viata i-si urmeaza cursul fara tine acolo........
Incet incet gaura lasata de tine acolo se astupa .........
tu esti "rupt" si nu inca la locul tau aici...........
I-ti vine sa urli
sa fugi
sa faci ceva
si e
al dracului de naspa!!

De ce ore nu ma mira?
I-ti urez sa-ti gasesti un reper ,un umar s-au orce altceva care sa te ajute sa reurci panta iar peste un an sa te uiti inapoi si sa nu crezi ca esti tu acela!
Blakut
Hai mai, cu totii am trecut prin momente de astea la un moment dat in viata. Secretul e sa nu te opresti din baut pana nu ai uitat ce te-a suparat. wink.gif

Desigur, daca te hotarasti sa mergi pana la capat cu sinuciderea, alege o metoda care nu da gres, vorba aia, failing to kill yourself is like failing at failing...
wink.gif

Acolo zice ca te-ai nascut in 1982. Pai esti fata sau baiat mare. Nu mai ai varsta sinuciderilor pe forum. Daca esti tip, in loc sa fii suparat pe tine, du-te intr-un bar si pocneste pe cineva. Daca esti tipa... hmm... la fel?

Guide to Suicide 1
How to kill yourself like a man!

CharonOfNyx
unsure.gif
mutulica
chiar asa... oi fi vazut-o la stiri si nici nu m-am prins
Afrodita
Toate ca toate, da' aici omul a spus-o extrem de frumos si super adevarat:

QUOTE
suicide has a way of only hurting the people who liked you. The people who hated you will forget your name in a month and, in fact, the evil bastards who tormented you and drove you to this will actually be a little happier with you gone. Suicide is like a bunch of your friends saving up money to buy you a car and then you taking the car and running them over with it.


(asta e din primul link)

Pentru cei ce nu stiu engleza, traducerea e asa:

"sinuciderea face in asa fel incat ii raneste numai pe oamenii care te placeau/tineau la tine. Cei care te urau iti vor uita numele intr-o luna, de fapt, nenorocitii dracului care te-au torturat si te-au impins la acest act vor fi de fapt mai fericiti o data ce tu nu mai esti. Sinuciderea e ca si cum un grup de prieteni ai tai pun bani de-oparte sa-ti cumpere masina si-apoi tu iei masina si ii calci. (adica treci cu rotile masinii peste ei)"

E frumos spus in primul link si poate fi de mare ajutor pentru unii cu mintea deschisa.

Al doilea link il consider stupid si grotesc.
tontoi
rolleyes.gif foarte bine...daca scapi cu siguranta o sa pretuiesti viata mai mult. INCEARCA sa-ti gasesti o metoda din care sa scapi (o teava si o funie mai subtire, mai putine pastile in sticla cu vodca) nu te gandi la aruncat in fata trenului, metroului.
Chiar si in Dambovita acuma cat mai e vara nu ar fi rau.


vorba profesorului ANDREI MARGA, toti am incercat in adolescenta sa ne sinucidem

p.s daca vrei o metoda faina si testata, blocul preferat de sinucigasi din TARGUL MURES inca-i deschis.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.