Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Un Prim Pas...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
The Dude
QUOTE (actionmedia @ 6 Apr 2007, 03:40 PM)
In primul rand hai sa vedem cine confirma dintre cei care s-au inscris pe lista. Mana sus!

EU hiya.gif

hmm.gif Asadar vei fi acolo de 1 Iunie..hmm.gif..cu cortul..hmm.gif.. e bine de stiut licklips.gif...daca iese Basescu rofl.gif
Papadie_62
QUOTE (actionmedia @ 4 May 2007, 11:17 AM)
Mai Papadie, dar repede mai renunti... Daca ai stii cate PM-uri si cate telefoane a trebuit sa dau eu ca sa organizez intalnirile precedente....

Imi pare rau, action, dar eu nu trag de maneca pe nimeni... eu consider ca cine vrea, arata asta prin comunicare, preocupare. Si eu am mai participat la asa ceva, insa alta a fost atmosfera. Si plus de asta, sa ma apuc sa sun, sa dau PM-uri, sa tot intreb, sa tot pistonez, ce inseamna oare?
QUOTE (actionmedia @ 4 May 2007, 11:17 AM)
Eu oricum am de gand sa merg. De fapt nu doar eu ci eu si inca 2 persoane. Deci in total 3.

Si cand mi-ai fi comunicat?
QUOTE (actionmedia @ 4 May 2007, 11:17 AM)
Deci, hai sa vedem cine se mai prezinta...

Preiei organizarea?... Daca da, e de la zero pt ca eu am renuntat...
Este perioada banchetelor, locurile sunt vanate... nici eu nu garantez ca am sa mai fiu acolo pe 1, pt ca daca soseste grup, n-am cum sa ma amestec cu ei...
actionmedia
QUOTE (Papadie_62 @ 4 May 2007, 11:56 AM)
Si cand mi-ai fi comunicat?

Ieri, ca abia alaltaieri m-am intors din excursia de 1 mai si abia pe 1 am aflat ca voi mai avea 2 insotitori, dar ieri m-am luat cu alta treaba si asa ca am postat azi. Doar ca mi-ai luat-o inainte, asta e... smile.gif

QUOTE
Preiei organizarea?... Daca da, e de la zero pt ca eu am renuntat...


Am retiunt. Vom vedea. In primul rand sa vedem cine se mai aduna.

QUOTE
nici eu nu garantez ca am sa mai fiu acolo pe 1


Pai parca ziceai ca oricum mergi...
Ma rog. Hai sa nu ne pripim.

Din prima postare am inteles ca un avans trebuie depus cu 2-3 saptamani inainte.
Mai sunt exact 4 saptamani pana pe 1 iunie. Deci suntem inca in termen.
Papadie_62
QUOTE (actionmedia @ 4 May 2007, 12:51 PM)
Pai parca ziceai ca oricum mergi...

Am zis ca "oricum", insa am realizat ca una este sa fim un grup (de 10 ) printre absolventi, si alta doar o persoana, doua...
nu ma pripesc insa am obosit asteptand semne...vad ca atunci cand intri tu in scena, se schimba situatia...

QUOTE (actionmedia @ 4 May 2007, 12:51 PM)
Din prima postare am inteles ca un avans trebuie depus cu 2-3 saptamani inainte.
Mai sunt exact 4 saptamani pana pe 1 iunie. Deci suntem inca in termen.

La primul contact, atunci cand am sunat prima data si-am facut rezervarea, atunci mi s-a spus de avans cu 3-4 saptamani inainte... La urmatoarele contacte mi s-a spus ca WE-urile sunt ocupate de absolventi cu banchetele si daca se iveste un grup si pune banul jos, pierd rezervarea...
actionmedia
Am vesti proaste si vesti bune.
Vestea proasta este ca am sunat la 14 scaune si mi-au spus ca nu mai sunt locuri pe 1 si 2 iunie. Deci cum spunea si Papadie, din cauza lipsei de comunicare si din cauza ca nu prea ne-am implicat in planificarea acestei iesiri am pierdut o ocazie.
Vestile bune sunt urmatoarele:
1. Putem amana cu o saptamana iesirea si sa ramana la 14 scaune, dar trebuie sa ne miscam repede si sa aranjam foarte repede tot. Asta inseamna ca pana luni-marti cel tarziu trebuie sa dam un avans si sa speram ca nu ne-o ia altcineva inainte.
2. Putem schimba locatia.
Am gasit o cabanuta micuta in aceeasi zona: Cabana Siriu
Avantaje:
1. Vom avea intreaga cabana la dispozitie
2. Are apa calda si rece nonstop si caldura daca e nevoie (are centrala proprie)
3. Are bucatarie dotata si utilata, noi doar trebuie sa aducem papica de acasa
4. Are la vanzare bauturica si alte cele (ca la Lepsa, pentru cunoscatori smile.gif )
5. Are locuri de parcare destule, nu e nicio problema din acest punct de vedere.
6. Merge sa punem si corturi.
7. Are gratar.
8. Este foarte ieftina: costa doar 150 lei pe noapte toata cabana. Deci pentru doua nopti ne costa cazarea doar 300 lei pe toti cei care mergem acolo.

Dezavantaje:
1. Este micuta si are putine locuri (8 lejer, 10-12 mai inghesutiti).
2. Sunt doar trei camere (asta inseamna ca dorm mai multi in camera)
3. Pare a fi mai saracacioasa decat la 14 scaune (cel putin asa se vede din poze)

As vrea sa supun la vot cele 2 optiuni.

Mie imi convin ambele variante. Totul este sa ne simtim bine.
In cazul cabanei Siriu, daca nu sunt suficiente locrui, eu voi dormi cu placere in cort.

Care sunt parerile?
Postati repede aici optiunile.

Mentionez ca la Cabana Siriu am facut deja rezervarea. Dincolo la 14 scaune a ramas ca ne mai auzim.
Papadie_62
Tot ... liniste?

Cred ca mai bine am renunta... Eu sunt inca pe pozitii, insa oare pana cand ??
alysoft2003
Papa, si eu sunt inca pe pozitii, alaturi de tine si de actionmedia thumb_yello.gif
Forta si curaj, pana pe 1 iunie mai e putin thumb_yello.gif
Papadie_62
Oameni buni, trebuie sa ne punem de acord...
Haideti sa nu mai taraganam... confirmati sau infirmati!... Pana marti dimineata cel tarziu.
Este o rugaminte si e adresata celor ce deja au optat "pentru"!...

In functie de postarile voastre, de confirmari sau infirmari, mergem mai departe sau renuntam... Si asta trebuie facut cat mai repede.

Multumesc pt intelegere (sau...macar sper in intelegere)!
andra_v
Si eu.
Marduk
Lumea-i ca-n politichie,
Azi e alba, maine-i grie sad.gif
O cotim, o invartim,
Hotarti-va odata.
Ori la "scaune" ori....

Daca nu se hotaraste nimic, eu voi fi la "scaune", asa cum am stabilit.
alysoft2003
Din nefericire, la "scaune" nu mai sunt locuri disponibile in perioada respectiva. Cel putin asa am inteles eu.
Cucu Mucu
QUOTE (actionmedia @ 4 May 2007, 03:47 PM)
Care sunt parerile?
Postati repede aici optiunile.

Mentionez ca la Cabana Siriu am facut deja rezervarea. Dincolo la 14 scaune a ramas ca ne mai auzim.

Aim in! Cu doi, probabil 4!
tikky
Dupa cum spuneam... vin si eu. Pana la urma, mergem la Siriu?
Papadie_62
Până la urmă, având în vedere că tu, tikky, și alysoft nu puteti pe 14, și având în vedere că propunerea inițială a venit de la alysoft, data întâlnirii rămâne 1 iunie însă locația va fi - cabana Siriu - .
Încerc, fără să mai promit nimic de data asta, să găsesc o locație cu ceva mai multe locuri... Să vedem!... Dați-mi 3-4 zile... Oricum, o locație sigură avem...
tikky
QUOTE (Papadie_62 @ 7 May 2007, 03:54 PM)
Până la urmă, având în vedere că tu, tikky, și alysoft nu puteti pe 14, și având în vedere că propunerea inițială a venit de la alysoft, data întâlnirii rămâne 1 iunie însă locația va fi - cabana Siriu - .
Încerc, fără să mai promit nimic de data asta, să găsesc o locație cu ceva mai multe locuri... Să vedem!... Dați-mi 3+4 zile... Oricum, o locație sigură avem...

eu pot sa vin pe 14 iunie. smile.gif numai ca nu pot da banii pt cazare inainte de 30 mai.
Papadie_62
QUOTE (tikky @ 7 May 2007, 02:12 PM)
eu pot sa vin pe 14 iunie.  smile.gif numai ca nu pot da banii pt cazare inainte de 30 mai.

Tu poti, dar alysoft nu... sad.gif ... Dar sa speram in altceva...

Actionu, reimprospatam lista?
actionmedia
QUOTE (Papadie_62 @ 7 May 2007, 02:55 PM)
Actionu, reimprospatam lista?

Buna idee:

1. Alysoft2003 (sigur 2 persoane - adica 3)
2. Tikky (sigur 1 persoana - probabil "inca")
3. Marduk (sigur 1 persoana - probabil "inca")
4. Actionmedia (sigur 3 persoane)
5. Mariusc2 (siguer 2 persoane - probabil 4)
6. Papadie62 (3 persoane?)
7. Andra-V (cel putin 1 persoana...)

Sper ca nu am uitat pe nimeni unsure.gif
Asta stiu pana acum, daca aveti modificari, spuneti-le aici cat mai repede ca sa putem sa facem un plan.
Hai sa facem un total pana acum suntem 13 adulti + un copil si probabil sa mai vina inca 2 oameni din partea lui marius, deci cel mult 16 (cu tot cu copii biggrin.gif , adica inclusiv cu mine smile.gif ) .
Bun ma mai interesez si mai prezez dar oficial cabana are 8-9 locuri 3 camere a cate 3 locruri.
Pe alte site-uri sunt trecute chiar 12, iar proprietara mi-a spus ca au mai fost si 10 oameni cazati la ei. Trebuie sa mai vorbesc inca odata acolo si sa ma lamuresc exact cate locuri sunt.
Oricum ar fi, se pare ca depasim semnificativ numarul de locuri in pat.
Asa ca avem urmatoarele variante:
1. Dormim cate doi in pat tongue.gif asa ca imperechiati-va 2 cate 2, smile.gif
2. O parte din noi vor dormi in cort (ceea ce inseamna ca nu vor plati cazarea, cu exceptia celor care vor dormi in cortul meu care trebuie sa imi plateasca mie cazarea tongue.gif ... glumeam).
3. Gasim alta locatie, lucru de care a promis ca se ocupa Papadie.
Varianta renuntarii unora dintre noi, nu o luam in calcul, dau daca vreti, o excludem din start, nu renunta nimeni, gasim noi o solutie.

Cum spuneam eu personal nu am nicio problema sa dorm in cort. Asa ca daca mai sunt si alti doritori sau doritoare de a dormi in cort, cred ca am putea sa mergem la Siriu fara probleme.
Cucu Mucu
QUOTE (actionmedia @ 7 May 2007, 05:25 PM)
Cum spuneam eu personal nu am nicio problema sa dorm in cort. Asa ca daca mai sunt si alti doritori sau doritoare de a dormi in cort, cred ca am putea sa mergem la Siriu fara probleme.

Iau si eu cortul. Daca nu gasim in Siriu, am putea urca pana la Gura teghii, la pensiunea Varlaam. In Gura Teghii, in ultima duminica din mai, are loc o nustiuce manifestare folclorica.
Papadie_62
QUOTE (mariusc2 @ 7 May 2007, 06:47 PM)
In Gura Teghii, in ultima duminica din mai, are loc o nustiuce manifestare folclorica.

Pe urme de balada... Da, Marius, dar se executa in ultima duminică din luna mai, iar noi am plănuit întâlnirea în prima din iunie...
Marduk
Am si eu o parere, hai sa nu ne mai legam atat de conditiile de cazare. Putem sa ne simtim bine oriunde, atata vreme cat avem o apa sa ne spalam si un sac de dormit. Nu tin sa dorm cu nimeni in camera, am masina mea, sacul meu de dormit, eventual cortul. Am nevoie de o toaleta civilizata !!?? un loc unde sa ma spal !!?? si un loc de gratar. Eu cred ca putem vorbi cu un cabanier sa ne lase langa cabana lui si sa folosim utilitatile respective. Daca continuam asa nu vom reusi sa-i multumim pe toti, unii vor dorii sa doarma singuri, altii cu sotiile cu copii, etc. Importante sunt facilitatile la fata locului, in rest se poate dormi foarte bine in masina sau cort. Este doar o parere, daca nu se va ajunge la nicio solutie, eu voi fi vineri 01.06.2007, la "scaune", trebuie sa fim conscventi cu ceea ce ne propunem, altfel nu vom reusi sa facem nimic in tot ce intreprindem.
Cucu Mucu
QUOTE (marduk @ 7 May 2007, 08:13 PM)
Este doar o parere, daca nu se va ajunge la nicio solutie, eu voi fi vineri 01.06.2007, la "scaune", trebuie sa fim conscventi cu ceea ce ne propunem, altfel nu vom reusi sa facem nimic in tot ce intreprindem.

Eu voi fi la cabana aceea, Siriu sau cum ii zice, seamana cu cea de la Lepsa si acolo ne-am simtit foarte bine (parerea mea), desi unii au stat la cort si altii in camere (dupa preferinte). Ce a contat a fost ca am stat cu totii la gratar, la focul de tabara, la cofea, etc. Mi-aduc aminte de un prieten de-al meu, cand se cherchelea spunea: "ba, io daca va am pe voi, am curaj sa incing un chef si in fundul iadului, sa le sara dracilor bastile din cap".
Papadie_62
Marduk, n-ai ințeles... "14 scaune" este o pensiune, care, spre nenorocul nostru, in data de 1 iunie s-a ocupat... O firma mai iute de OP a achitat WE-ul pt toate cele 50 de locuri... Dacă noi o să mergem la cabana Siriu, iar tu o fii la "scaune" (printre "necunoscuti"), ai sa faci alte cunoștințe și... poIezioare cu alți... poIezari.

Apropo, mă iei și pe mine în cortul tău, în sacul de dormit sau în mașina ta (ca io n-am...)? sad.gif
alysoft2003
Oare la cabana Siriu accepta cainii? Si cum facem cu plata avansului? Sau dam banul jos la locul faptei? Si cum ne transportam? ( adica tre' sa impartim persoanele la nr. de masini+zona de unde se iveste fiecare tongue.gif )
actionmedia
La Siriu nu se da avans, platim cand ajungem.
Nu stiu cum e cu cainii, dar o sa intreb, in principiu nu cred sa fie probleme, doar daca nu cumva vrei sa doarma cu tine in pat sau alte servicii speciale smile.gif
Ce rasa este?

Cu transportul cred ca cel mai bine e sa vedem fiecare ce mijloace are si de unde vine. Eu vin din Bucuresti cu o masina in principiu mai avem 1-2 locuri libere, sa vedem cat bagaj va fi. Cel putin un loc oricum avem. Al doilea mai dificil dar in caz exceptional il facem.
Un punct de intalnire ar putea fi orasul Nehoiu, este cel mai aproape de cabana Siriu. La Nehoiu se poate ajunge cu autobuz din Bucuresti, Brasov sau Buzau, precum si de prin localitile de pe traseu, sau cu tren personal din Buzau.
Din Bucuresti autobuzul pleaca de la Autogara Filaret. Sper sa mai fie. Era un autocar nou cand am mers eu acum vreo 3 ani.
Din Brasov din cate stiu se ia de la autogara, de obicei facea ruta Brasov-Buzau prin Intorsura Buzaului. Acum nu mai stiu daca si cum mai circula dupa alunecarile de teren care au fost in zona, dar banuiesc ca au reluat cursele.
Mardukule, daca nu ai preferinte, atunci nu-i problema.

Cred ca atunci cel mai bine e sa ramana SIRIU. Eu cred ca ne vom distra de minune, nu trebuie sa dam avans si alte alea.
Oamenii sunt bucurosi ca ii vizitam ca sunt si ei la inceput de drum si au nevoie de clienti, asa ca o sa ne faca toate poftele.

Ai dreptate marius si eu cred ca va fi ca la lepsa, si oamenii, par tot asa, si locul e intim. Cred ca o sa fie OK.
tikky
QUOTE (actionmedia @ 8 May 2007, 02:58 AM)
Din Bucuresti autobuzul pleaca de la Autogara Filaret.

Ai idee cat dureaza drumul si la ce ora sunt plecarile?
actionmedia
QUOTE (tikky @ 8 May 2007, 01:01 AM)
QUOTE (actionmedia @ 8 May 2007, 02:58 AM)
Din Bucuresti autobuzul pleaca de la Autogara Filaret.

Ai idee cat dureaza drumul si la ce ora sunt plecarile?

Pe autogari.ro scrie ca dureaza vreo 4 ore si ceva. Eu parca imi amintesc ca dureaza mai putin.
Eu am mers cu cel de 6:30.
Problema este ca vad ca nu mai sunt validate.

Oricum, mai vorbim pana plecam. Gasim noi mijloace de transport pentru toata lumea.

Daca nu ma insel si daca mai merge autobuzul sau microbuzul din Buzau spre Brasov sau invers, acesta trece chiar pe langa cabana, ma rog pe sosea, pe urma mai este putin de mers pana la cabana, si din cate tin eu minte opreste unde ii zici sa opreasca.
alysoft2003
Eu mai pot lua 2 persoane in masina lejer. + bagaje la greu. Ne putem intalni in Buzau, asa putem pune la punct ultimele detalii.
Cainele este un Akita-Inu.
Papadie_62
QUOTE (alysoft2003 @ 8 May 2007, 02:50 AM)
Eu mai pot lua 2 persoane in masina lejer...

wink.gif...Poate ne iei pe noi...
Marduk
"Este doar o parere, daca nu se va ajunge la nicio solutie, eu voi fi vineri 01.06.2007, la "scaune", trebuie sa fim conscventi cu ceea ce ne propunem, altfel nu vom reusi sa facem nimic in tot ce intreprindem."

Deci, sa inteleg mai bine, daca s-a hotarat Siriu, atunci ne vedem la Siriu. Incapem toti in cabana, sau trebuie sa-mi iau cortul ori sacul de dormit? Dar daca o mai schimbati si pe asta? Unde ne mai vedem, la Scaune, Siriu, ori la un alt WF.

actionmedia
Gata! Ramane batut in cuie. Cabana Siriu, pe 1,2 si 3 iunie.
O parte din noi vor dormi la cort.
Asa ca cine are cort sa il ia cu el. Eu am cort de 3 persoane. Am inteles ca si marius va lua cortul. Marduk daca vrei sa il iei si tu e OK.
Cine vrea sa stea la cort (nu plateste cazarea) sa spuna acum, pentru ca nu as vrea sa avem discutii cand ajungem acolo.
Nu este foarte sus, asa ca temperatura va fi rezonabila, chiar si peste noapte. Si cu un sac de dormit si izopren chiar nu mai ai probleme cu frigul. Doar sa nu avem surprize cu vremea. Daca o sa fie foarte rece, ne vom descurca noi, mai dormim si pe jos, pe izopren.

Eu voi sta la cort. Cine mai vrea sa stea la cort?
tikky
Eu o sa ajung sambata, pe 2 iunie. Asa ca, in functie de ce locuri raman, pot sta fie in cort, fie in cabana. Aduc sacul si izoprenul cu mine.
alysoft2003
QUOTE (Papadie_62 @ 8 May 2007, 09:12 AM)
wink.gif...Poate ne iei pe noi...

It's a deal wink.gif

Si cu "produsele" cum facem? Fiecare aduce ce si cum ?
Papadie_62
Mai discutam
Papadie_62
Cei direct implicați, vor fi la curent cu prognoza de aici și de aici având în vedere că Siriu este în zonă, într-o arie triunghiulara cu cele doua localități...
Marduk
Pai daca ne-am decis, la Siriu, propun sa schimbam leitmotivul cu "pasul anulat". Voi fi la Siriu daca, nu se schimba schimbarea. Daca vrea cineva ceva din zona Campina-Breaza sa-mi spuna si e servit. Sa speram ca vremea va fi buna si ne vom distra pe cinste. Ar mai fi ceva cine pregateste banerul si ecusoanele?
Papadie_62
QUOTE (marduk @ 8 May 2007, 08:12 PM)
Daca vrea cineva ceva din zona Campina-Breaza sa-mi spuna si e servit.

Eu vreau... o vila cu un etaj, 4 camere, un living, foisor, grădiniță cu alei... și brăduți albi!... E bine?... Merge?

QUOTE (marduk @ 8 May 2007, 08:12 PM)
Ar mai fi ceva cine pregateste banerul si ecusoanele?

De ecusoane mă ocup eu.... restul nu știu...
Cucu Mucu
Ceva cumparaciuni inainte? Sau facem ca Nemuritoru', adicatelea dupa cum ne taie capu'?

Banerul il aduc eu: o fi bine daca e rosu si e de Odobesti?
Papadie_62
QUOTE (mariusc2 @ 10 May 2007, 06:36 PM)
Ceva cumparaciuni inainte? Sau facem ca Nemuritoru', adicatelea dupa cum ne taie capu'?

Musai cumpărăciuni înainte... Siriul este mic, nu are posibilități... Posibilitățile sunt la 12-13 km aval, în Nehoiu.
Așa că țigări, bere, cola, alea, alea (care se termină, de regulă, pe nepusă masă), musai la pachet, altfel riscați să vă lăsați... spoton.gif spoton.gif

O propunere: Cumpărături făcute pt toți, si la urmă, pe baza bonurilor, împărțită cheltuiala...
Analizați!
Așteptăm și alte propuneri de la participanți...

QUOTE (mariusc2 @ 10 May 2007, 06:36 PM)
Banerul il aduc eu: o fi bine daca e rosu si e de Odobesti?

(merge cu "apa nevricoasă"? wink.gif biggrin.gif )
actionmedia
Trebuie sa facem si cumparaciuni ca acolo e posibil sa nu gasim ce manca.
Avem urmatoarele variante:
1. Facem aici impreuna o lista de cumparaturi urmand ca:
a. fie desemnam pe cineva sa cumpere tot ce este pe lista
b. fie ne repartizam pe grupuri si fiecare grup isi asuma responsabilitatea de a rezolva o parte din lista
2. Nu stabilim nimic si aduce fiecare ce vrea si ce poate.

Cum preferati?
Cucu Mucu
Propunerea mea este ca fiecare grup sa isi asigure mancarea, beuturica si fumaciunea, si daca este ceva peste...nu-i bai. Poate ceva pentru gratare.Mparerea mea!

Si as mai avea o prapasazision: sa tragem o vizita la Bozioru - Colti, in Tara Luanei. Am auzit niste povesti despre zona ca mi s-a facut parul maciuca de gaina incap...musai trebe sa merg si ma gandeam ca e un prilej bun... mai ales ca e bine sa nu fii singur prin zona aia. smile.gif

Edit: si cofeaua tot la comun, zic eu.
actionmedia
Hai sa facem o lista cu ceea ce luam "la comun", cred ca asa e cel mai bine.
Eu propun asa, la comun sa fie:
1. Carnea si micii care se vor pune pe gratar precum si carnatii care o sa ii facem pe bat, la focul de tabara smile.gif
2. Cafeaua, cum zice si marius.
3. O parte din bautura, de exemplu berea si sucurile. Restul vinuri si alte alea aduce fiecare ce pofteste si ce are (ma gandesc in special la cele pregatite in casa)

Mai ziceti si voi ca eu nu mai stiu. unsure.gif
Cucu Mucu
- Paine, servetele, farfurii, pahare
Felina
Pot si eu sa amintesc de ceva, chiar daca nu particip?
Multumesc. biggrin.gif
Hartie igienica.
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 11 May 2007, 02:57 PM)
Pot si eu sa amintesc de ceva, chiar daca nu particip?
Multumesc. biggrin.gif
Hartie igienica.

Fiecare cu ce ii mai important pt el. rofl.gif
actionmedia
Farfurii si pahare s-ar putea sa gasim acolo, o sa ma interesez.


Felina, multumim de sugestie, o sa avem grija sa luam un bax, ca nu se stie... thumb_yello.gif
Cucu Mucu
Ma gandeam la plastic,dar daca au acolo e si mai bine.
Papadie_62
QUOTE (mariusc2 @ 11 May 2007, 03:57 PM)
Ma gandeam la plastic,dar daca au acolo e si mai bine.

În general, locațiile autorizate pt agroturism au toate utilitățile și dotările... Când este pusă la dispoziție bucătăria, să fiți siguri că au si veselă, numai că s-ar putea să fie dotată conform numărului de locuri oferit... Deci, oricum, va trebui să mai luăm...
Și sunt convinsă că și baia are tot ce-i trebuie, măcar de poză... tongue.gif
alysoft2003
De adaugat la lista : rosii, castraveti, ardei, ceva garnitura pt friptura ( o muratura, etc), cartofi. Apoi un mezel ca sa avem ce sa facem la micul dejun : ceva salam, neste oua pt o omleta, o telemea, sa nu uitam de paine.
Va urma tongue.gif
Papadie_62
Întrebându-mi colegii meteorologi si hidrologi, de ce nu apare pe harta prognozelor și Siriu, mi-au spus ca Siriul este un sat care are primăria la Valea Sălciilor... Așa că m-am edificat, am căutat și am găsit pentru cei interesați:
Prognoza pe 15 zile începând cu ziua accesării...
și...
Imagini din satelit cu locația (undeva, in partea de NV se poate vedea lacul de acumulare Siriu)
Cucu Mucu
QUOTE (Papadie_62 @ 12 May 2007, 01:54 AM)
Întrebându-mi colegii meteorologi si hidrologi, de ce nu apare pe harta prognozelor și Siriu, mi-au spus ca Siriul este un sat care are primăria la Valea Sălciilor...

Cre'ca nu prea stiu despre ce vorbesc domnii mitiorologi si hidrologi. Comuna Valea Salciei este o comuna in apropiere de Ramnic, urcand spre Furul Mare (Vintileasca) si nu are incomponenta nici un sat cu numele de Siriu. Parol, ca doar e la o aruncatura de bat de mine. Iar Siriul e comuna de sine statatoare.

Info despre vremea in Siriu: progonza in Siriu. Dar asta conteaza mai putin, ca o sa ne distram chiar de ar ninge. Ba cre'ca ar fi beton sa ninga. Moama, ce "celofane" as trage pe dealurile alea!!! rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.