Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Un Prim Pas...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Marduk
QUOTE (Papadie_62 @ 30 May 2007, 10:18 PM)
QUOTE (actionmedia @ 30 May 2007, 06:00 PM)
Din pacate, 99% sigur ca nu voi putea sa vin decat sambata dimineata. Asa ca micii ii mancati fara mine.
Bănuiesc că... toți 3 veniți sâmbătă, nu? În cazul ăsta, micșorăm cantitatea inițială de mici.
Asta e!

QUOTE (actionmedia @ 30 May 2007, 06:00 PM)
De fapt am putea sa mai facem o tura de mici sambata, mici proaspeti adusi de mine...
Aduci diferența... noi luam 45, tu vii cu restul... wink.gif

QUOTE (actionmedia @ 30 May 2007, 06:00 PM)
Partea buna e ca daca va dati seama la timp ca lipseste ceva ma puteti anunta si vom cumpara de pe drum.
Oare?

QUOTE (actionmedia @ 30 May 2007, 06:00 PM)
Neaparat trebuie pusi pe lista carbunii de gratar, la cum e vremea, slabe sanse sa gasim lemne uscate. Si mustar zic eu, ca daca o sa avem mici, carnati etc, trebuie sa avem si mustar.

Sigur luăm tot noi, că sunt pe toate drumurile... și cărbunii și muștarul...

Si eu ??!!! Merg conform listei postate sau aveti si alte cereri???!!
Marduk
QUOTE (Papadie_62 @ 30 May 2007, 10:32 PM)
QUOTE (marduk @ 30 May 2007, 09:27 PM)
Astept noutati, cam cata cafea ar trebui sa cumpar si din ce categorie Lavazza-Elitte??!!! sau de mijloc poate vrea cineva ness?
Pot sa iau si carnatii dar ar trebui sa stiu de care, taranesti, picanti, plai, etc. Propun, carnea pentru fripturi sa fie luate de cei care sunt mai aproape de Siriu.

Marduk, având în vedere că nici nu mai știm câți venim și când anume fiecare, că nu se va mai ști cine contribuie și cu cât la ce, avand în vedere că este un amalgam total și nici cel mai renumit contabil n-ar face față să facă un BVC, eu zic să iei doar jumatete de kg de cafea (elite-selected) și de n-o ajunge, vom vedea....
Iar cârnați, cred că "Trandafir" se cereau sau ce este mai cărnos...

OK. Mai carnosi sa fie, cred ca astia taranesti care au carnea tocata mai mare sunt mai buni. Daca mai este ceva postati pana pe 31.05.2007 20:00. Sa auzim de bine.
Papadie_62
4-5 kg carne pt gratar.........?
2,5 - 3 kg carne pt frigarui.........?
pâine (10 buc ??)......... ?

Au rămas aceste poziții...
Încă mai aștept să vad ceva preocupare...
In condițiile în care nu se înscrie nimeni, se renunța la achiziționarea comună, iar pe gratar se pune ce-o fi

Oricum, participarea mea la aceată acțiune este de vineri, 1 iunie, până duminică, 3 iunie, cu două persoane. SIGUR
Papadie_62
QUOTE (mariusc2 @ 29 May 2007, 01:19 PM)
Io nu am fost deranjat, ci amuzat,la un moment dat. Fiecare e liber sa manance, sa doarma si sa se manifeste cum vrea (ma rog, intlegeti voi laugh.gif ). Si mai confirm sigur 4 persoane la mine, probabil 6, nu stiu sigur inca, maine aflu oanhandridparsent.

Marius, mai este o oră și a trecut și azi... când ne spui câți veniți și când?

Se impune seriozitatea, măcar în ceasul al 12-lea...

Se pare că lăsând hățurile din mână, a slabit și interesul.
Cucu Mucu
Calm, bre. ca nu dau turcii. rofl.gif Nici azi nu stiu oanhandridparsent! unsure.gif

Carnatii, painea, carnea le iau eu, stiu exact ce si de unde!
Marduk
Participarea mea 1 sigur, poate inca 1 ramane sa vedem.
Papadie_62
Mariuse, ba dau turcii, frate... și am senzația că tu chiar îți râzi în barbă...
Vreau să-ți spun f serios că închiriem o cabană, care costă, nu mergem in WE la bunici... și nici nu facem vreun popas la mila Domnului...
Pe bune...
Și dacă pe voi nu v-a durut nicăieri (de buzunare era vorba) că nu v-ați întâlnit niciodată în trecut, pe mine mă doare dacă sunt luată de fraieră sau de sponsor bleguștean...
De altfel, dacă nu este organizare, nu merge nimic și asta s-a văzut de la o poștă... Un soi de "Nici usturoi n-am mîncat, nici gura nu-mi miroase!"...
Eu am încercat... Sper să și reușesc...
Iar de-am ratat, nu mai este vina mea....
Papadie_62
În ultima zi încă "rămâne să vedem"?? hh.gif hh.gif hh.gif
Nu mai știu ce să zic!... Totul este o nebunie!
Cucu Mucu
QUOTE (Papadie_62 @ 30 May 2007, 11:14 PM)
Mariuse, ba dau turcii, frate... și am senzația că tu chiar îți râzi în barbă...
Vreau să-ți spun f serios că închiriem o cabană, care costă, nu mergem in WE la bunici... și nici nu facem vreun popas la mila Domnului...
Pe bune...
Și dacă pe voi nu v-a durut nicăieri (de buzunare era vorba) că nu v-ați întâlnit niciodată în trecut, pe mine mă doare dacă sunt luată de fraieră sau de sponsor bleguștean...

Pai, cum sa zic, bre, io cam rad in toate pozitiile, nu numai in barba! rofl.gif Care-i problema ca am inchiriat o cabana? Vin cu 4 (patru ) persoane, cat am anuntat la inceput? Vin! Fac cumparaciuni? Fac! (si cele mai consistente, daca nu ma insel rofl.gif stii cum se zice, "beutura-i temelie" rofl.gif ). Na, ca ma faci sa vorbesc ca Basescu in campanie! rofl.gif
actionmedia
Cine ajunge primul?
Trebuie sa anuntam la cabana cine va fi primul. Sau cine ajunge primul in Nehoiu sa sune la cabana pentru a stabili un loc de intalnire si eventual sa cerara indicatii daca nu stie exact cum se ajunge.
Numerele sunt: 0238.520.755 sau mobil 0749.189.098.

M-am interesat, bucataria este complet utilata, inclusiv farfurii si tacamuri, asa ca nu e nevoie sa mai cumparam plastice.

Sunt 3 camere.
In 2 dintre camere au cate un pat dublu. Deci incap cate doua persoane in fiecare din aceste 2 camere.
Cea de a 3-a camera are 1 canapea extensibila si 2 fotolii extensibile. Aici incap 4 sau chiar 6 persoane. Deci locuri ar fi 8 lejer si 10 mai inghesuit.
Din cate am vazut eu, vremea este prielnica, asa ca se poate dormi si la cort.
Oiski-Poiski
Va doresc o distractie de vis , o vreme de "vacanta de vara" , niste gratare demne de un rege, o bere rece ascunsa intr-un izvor si voie buna cat puteti duce , sa nu vi se rupa maxilarele de atata ras .
Iar in rest vorba aia , ce-o sa fie, ce-o sa fie, o sa fie o nebunie !

Papadie_62
QUOTE (actionmedia @ 31 May 2007, 02:19 PM)
Cine ajunge primul?
Trebuie sa anuntam la cabana cine va fi primul. Sau cine ajunge primul in Nehoiu sa sune la cabana pentru a stabili un loc de intalnire si eventual sa cerara indicatii daca nu stie exact cum se ajunge.
Numerele sunt: 0238.520.755 sau mobil 0749.189.098.

M-am interesat, bucataria este complet utilata, inclusiv farfurii si tacamuri, asa ca nu e nevoie sa mai cumparam plastice.

Sunt 3 camere.
In 2 dintre camere au cate un pat dublu. Deci incap cate doua persoane in fiecare din aceste 2 camere.
Cea de a 3-a camera are 1 canapea extensibila si 2 fotolii extensibile. Aici incap 4 sau chiar 6 persoane. Deci locuri ar fi 8 lejer si 10 mai inghesuit.
Din cate am vazut eu, vremea este prielnica, asa ca se poate dormi si la cort.

Eu am sunat deja de alatăieri și am anuntat sosirea (nu știu de ce nu ți s-a spus).
Restul datelor legate de cabană, sunt deja tardive... vom vedea ce vom face.

Probabil ca noi vom ajunge primii. Deja am stabilit loc si modalitate de întâlnire cu... gazdele.
Pe ceilalți îi vom ghida noi dacă stabilim modalitate de contact.
alysoft2003
Eu nu voi putea sa parasasec TGV decat vineri dupaamiaza. Deh, lucruri care nu sufera amanare sad.gif
Papadie_62
Deci, e clar... nici măcar noi nu vom reuși să ajungem mai devreme...
Asta e!... Cine ajunge primul deschide porțile și celorlalți...
sad.gif sad.gif
Marduk
Se poate ajunge cu masina la cabana, langa cabana, da ?? Nu de alta dar eu voi dormi in masina, prefer pantru o noapte sa nu mai iau cortul. Sa inteleg ca nu mai cumpar farfurii, cutite, etc. de unica folosinta. Totusi parca niste pahare as cumpara 2 tipuri mai mici si mai mari. Sper sa ajung pe la 14:00-16:00.
alysoft2003
Zece negri mititei au mancat oua,
Unul s-a-necat c-o coaja si-au ramas doar noua.
Noua negri mititei, mancau porumb copt,
Unul s-a-necat c-un bob si-au ramas doar opt.
Opt negri mititei au baut lapte,
Unul a cazut in ceasca si-au ramas doar sapte.
Sapte negri mititei au fost la "Tanase",
Unul a crapat de ras si-au ramas doar sase.
Sase negri mititei au purtat opinci,
Unul a facut basici si-au ramas doar cinci.
Cinci negri mititei au fost la teatru,
Unul s-a facut actor si-au ramas doar patru.
Patru negri mititei au mancat ardei,
Unul s-a iutit cu ei si-au ramas doar trei.
Trei negri mititei au fost la oi,
Unul s-a facut cioban si-au ramas doar doi.
Doi negri mititei s-au jucat cu tunul,
Unul s-a-mpuscat cu el si-a ramas doar unul.
Un negru mititel s-a-nsurat c-o fata,
Si-mpreuna au facut zece negri-odata.

Ironia situatiei laugh.gif
Papadie_62
QUOTE (marduk @ 31 May 2007, 08:23 PM)
Se poate ajunge cu masina la cabana, langa cabana, da ?? Nu de alta dar eu voi dormi in masina, prefer pantru o noapte sa nu mai iau cortul. Sa inteleg ca nu mai cumpar farfurii, cutite, etc. de unica folosinta. Totusi parca niste pahare as cumpara 2 tipuri mai mici si mai mari. Sper sa ajung pe la 14:00-16:00.

Am înțeles că se ajunge cu mașina acolo (n-am fost personal), deci, fii linistit, ai tot autoconfortul asigurat.
În privința veselei de unică folosință, faci cum crezi. Oricum observ că ne scumpim la tărâță și ne ieftinim la malai..(!)


Și dacă tot ajungi mai devreme.....

...nu pui și de un jar?
În 4 versuri măcar... wink.gif
Că eu nu mă-ncadrez să "viu" sad.gif
Ca să fiu prima la Siriu! sad.gif
Marduk
QUOTE (Papadie_62 @ 31 May 2007, 09:34 PM)

Am înțeles că se ajunge cu mașina acolo (n-am fost personal), deci, fii linistit, ai tot autoconfortul asigurat.
În privința veselei de unică folosință, faci cum crezi. Oricum observ că ne scumpim la tărâță și ne ieftinim la malai..(!)

Și dacă tot ajungi mai devreme.....

...nu pui și de un jar?
În 4 versuri măcar... wink.gif
Că eu nu mă-ncadrez să "viu"  sad.gif
Ca să fiu prima la Siriu! sad.gif


Nu mai inteleg nimic "Oricum observ că ne scumpim la tărâță și ne ieftinim la malai..(!)" despre ce este vorba ??? Cineva a spus ca la cabana sunt tacamuri si ca nu are sens sa mai cumparam iar eu am propus sa cumparam macar pahare de unica folosinta.
Eu voi ajunge primul la Siriu ?
Poate ca este mai bine sa renunt, se spune ca nu este bine sa te intalnesti cu partenerii de discutii de pe forumuri. Poate ?!
Papadie_62
QUOTE (marduk @ 31 May 2007, 10:10 PM)
[Nu mai inteleg nimic "Oricum observ că ne scumpim la tărâță și ne ieftinim la malai..(!)" despre ce este vorba ???

Erau doar niște concluzii generale....

QUOTE (marduk @ 31 May 2007, 10:10 PM)
Cineva a spus ca la cabana sunt tacamuri si ca nu are sens sa mai cumparam iar eu am propus sa cumparam macar pahare de unica folosinta.

Este perfect, n-am contestat propunerea ta.

QUOTE (marduk @ 31 May 2007, 10:10 PM)
Eu voi ajunge primul la Siriu ?
Poate ca este mai bine sa renunt....

Să renunți de ce?... Pt că ajungi primul?
Eu ar fi trebuit să ajung, însă ... iar nu s-a potrivit socoteala...
Îmi pare f rău că nici măcar asta nu mi-a ieșit, sper să compensez prin altele..

QUOTE
.... se spune ca nu este bine sa te intalnesti cu partenerii de discutii de pe forumuri. Poate ?!

A, și încă ceva!... Mie nu mi-e teamă să mă întâlnesc cu partenerii de discuții!
Cucu Mucu
4 pers sigur. Ramane sa iau eu carnea si carnatii?
Papadie_62
Doar carnea... cârnații îi ia marduk (daca nu renunta cumva)...
Marduk
Am renuntat la intalnirea de la WF. Scuze pentru toti participantii, va doresc vreme buna si distractie placuta.
actionmedia
QUOTE (Papadie_62 @ 31 May 2007, 11:00 PM)
Doar carnea... cârnații îi ia marduk (daca nu renunta cumva)...

Hai ca iau eu carnatii, ca stiu de care si ii facem sambata seara, la focul de tabara...
Si mai iau si mici. 30-40 buc, sa vad ce si cum gasesc.

Inseamna ca cel mai devreme se va ajunge seara.

Pana la urma, daca a renuntat marduk, am ramas doar 13.

andra-v nu a mai zis nimic... Poate deja a plecat, cred ca ea ajunge prima... smile.gif
Papadie_62
Întucât surprizele (mai ales cele neplăcute) se țin lanț, am să încerc să fac față cu onoare tuturor promisiunilor.
Preiau cumpărăturile asumate de marduk (fără cârnați) și chiar ușor diminuate...
Pt toate cheltuielile (mai puțin cele de la piață) vor exista bonuri justificative.

S-auzim numai de bine!

Papadie_62
QUOTE (marduk @ 1 Jun 2007, 10:19 AM)
Am renuntat la intalnirea de la WF. Scuze pentru toti participantii, va doresc vreme buna si distractie placuta.

Păcat!
Scuzele nu cred că-și mai au rostul în situația dată!
Toate cele bune!
Cucu Mucu
Ma duc si io. woot_jump.gif woot_jump.gif
actionmedia
Drum bun!
Sa ne vedem cu bine la Siriu.
Cucu Mucu
No hau ! harhar.gif harhar.gif harhar.gif
Papadie_62
Salutăm!
Fantasee
V-ați întooors! dance.gif

Schimbați impresii cu noi? wub.gif
jude
Eventual si niste poze? biggrin.gif
Papadie_62
smile.gif
Locația (o primă imagine a împrejurimilor - "prinsă" din foișor)

user posted image

Pt. restul pozelor aștept acceptul tuturor participanților!
Papadie_62
A vrea să știu dacă se vede poza!
flori
La mine nu se vede!
Papadie_62
sad.gif... îmi pare rău, dar nu vrea să-mi încarce pozele (voi vedea de ce)
alysoft2003
Gata, am ajuns si noi acasa. laugh.gif
Cucu Mucu
Fata mea o stiti, dar el e Aki, sau Aky, sau Achi, sau Achy, nu am inteles prea bine cand am facut prezentarile. laugh.gif

user posted image

Ma pregateam de drumetie. Oare cu ce o fi fost plin rucsacul? whistling.gif
user posted image

Berea aia n-am baut-o io. Cred...
user posted image
Cucu Mucu
Ca doi pigeoni ce suntem. laugh.gif
user posted image


Aici, numai pigeoanca.
user posted image


Nici nu eram dupa prima seara de bere! rofl.gif
user posted image
ilie
unde-s muntii, ca dealurile le-am vazut?
marius c2 thumb_yello.gif
Fantasee
Ce oameni frumoși! Bravo vouă, mariusachi. spoton.gif

Îmi dau seama că ați făcut o uală dă cafea drool.gif ahhh, acolo era locul meu. wub.gif
actionmedia
QUOTE (Fantasee @ 4 Jun 2007, 11:59 AM)
Îmi dau seama că ați făcut o uală dă cafea drool.gif ahhh, acolo era locul meu. wub.gif

Nu una, cred ca au facut vreo 10, ca eu le-am pierdut numarul la un moment dat laugh.gif
Fantasee
Cu puțin noroc, data viitoare vă ajut și eu să le beți. wub.gif
simonsays
QUOTE (freeman @ 4 Jun 2007, 12:46 PM)
unde-s muntii, ca dealurile le-am vazut?

Pai au venit cu un munte de bere, si, cel putin mariusc2 a umplut un deal de burta cu mirificul lichid rofl.gif Adica ce nevoie mai aveau de alte forme de relief ? spoton.gif
ilie
thumb_yello.gif bravo lor plaiesilor!
Papadie_62
Uf!... hh.gif ... Greu la deal... wink.gif

user posted image

....da' și la vale! smile.gif

user posted image

Mamăăăă!!!...... Și ce merge-o bere la... popas!!!

user posted image
simonsays
no, asa deci si prin urmare, io ma declar fan marius2c; albastru sa hiu daca are poze FARA bere in mana !! rofl.gif Coane, tata admiratia si raspectu ! wub.gif

hac ! sa bem pentru astaaa !! roflmao.gif
Cucu Mucu
Bre, mi-ati facut-o! Acum cred oamenii astia ca io as fi bautor... whistling.gif Saimoane, bre, cum sa-ti zic, io nu beau de obicei, da' pe munte am inteles ca nu e bine sa bei apa, ca exista riscul unui atac de electrecord, si, decat sa dau coltu', doamne feri, m-am pus pe baut alcohohohol. rofl.gif

Edit: uite bre dovada:
user posted image
In mana de la spate nici nu tin berea! rofl.gif
simonsays
coane, deci, pentru acea DOVADA, nu era musai sa iti introduci cutia de bere in cu...aaaa.. in spate, ca taare crispat arati ! rofl.gif sper ca ai oferit cutia aia cabanierului, daaaaaaa ?? ohyeah.gif


Eniuei, f**k water !! cica ruginesti daca bei prea multa.. spoton.gif
Papadie_62
QUOTE (simonsays @ 4 Jun 2007, 04:34 PM)
... albastru sa hiu daca are poze FARA bere in mana !! rofl.gif

He he he!... hii albastru ca... are una...
"Pă" bune.. wink.gif
user posted image

... ba chiar are... apă minerală (pe lângă sandwitch) wink.gif
Serenity
Oameni buni, da' ziceti si cine care e.... ca eu in afara de mariusc2 si mandra lui nu recunosc pe nimeni sad.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.