Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Curatenia De Paste
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Comunitatea Credintei - Religie
ioana1
Pai, cum la noi incepe postul, cel de carne s-a si lasat, vreau in primul rand sa va urez la toti:har si pacea Domnului peste voi, bucurii si primaveri in suflete si o BINECUVANTARE VESNICA !

Cum de Paste, ar trebui sa ne luam haine noi, dar nu de la magazin, si nici alta culoare decat albe, vreau sa va intreb ce v-ati gandit voi sa imbunatatiti in viata de crestini, la ce sa renuntati , daca n-ati renuntat inca, sa mai scoatem din mobila , ca sa fie loc de intors, sa inalbim perdelele, sa stergem geamurile sa se vada bine afara,sa luam paianjenii de pe la colturi, daca sunt pusi, si ce mai credeti voi de cuviinta.

Eu ,personal,am multa curatenie de facut. Dar, nu in exterior , ci in camaruta mea.Inca n-am renuntat la multe lucruri, care zic eu(da` tot diavolul ma indeamna ), nu ma inalta, dar nici nu ma smeresc.Nu umblu nici cu capul in pamant, si nici cu cenusa-n cap.Inca am multe de spovedit, si multe de facut, si de multe ori, fac atatea lucruri aiurea, si nu ceea ce trebuie pentru lucrerea si slava Domnului pe pamant.

Voi continua, dar va astept si pe voi.
andra_v
Multam, Ioana, abia acum, inainte de Pasti, am citit postul tau. Poate nu intamplator.
Din pacate, mare lucru nu s-a schimbat in viata mea, dominata de grijile marunte, orgolii, mici certuri. Un minut n-am reusit sa-mi fac mintea sa taca.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.