Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Telekinezie
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Dincolo de Ratiune
eloim
as vre sa vorbesc cu oameni ce au cunostiinta despre asa ceva
Kyklos
Mutarea obiectelor dintr-o parte în alta cu puterea minţii,vezi experimentul Philadelphia .
exergy33
Colimator , daca taceai , filozof ramineai . smile.gif
Mai citeste ca sa vezi despre ce a fost vorba in experimentul Philadelphia .
cocosel
QUOTE
Mutarea obiectelor dintr-o parte în alta cu puterea minţii,vezi experimentul Philadelphia .

Aoleuu...putem muta ca in experimentul Philadephia nave cu puterea mintii...sa-mi fie iertate dar informatiile in acest aspect sunt gresite...am vorbit putin si eu si Erwin pe aci destul de clar ce reprezinta acest experiment...atat cat am putut..dar nu are nici o legatura cu mintea.... hh.gif
gypsyhart
eloimhan.gif

Cei ce nu cred in chestii gen telekinezie ii rog sa isi vada de drum! Merci.

gathia
in experimentul Philadelphia nu a fost vorba de telekinezie. Acesta a fost realizat prin un sistem bine pus la punct de Einstein, nu are nici o legatura cu puterea mintii
Blakut
Riight, si foloseau calculatoare cu lampi... rofl.gif rofl.gif rofl.gif
ics G
Telekinezia este un fenomen specific anumitor persoane.Practic toti ne nastem cu capacitati paranormale,dar la uni din nastere e mai puternic.Daca exarsam putem sa hipnotizam sau alte fenomene particulare fiecarui individ.Se stie ca ce-i ce isi pierd una din simturi,vedere, auz,se dezvolta o alta forma de simt. thumb_yello.gif
mothman
Telekinezia e un fenomen atat de specific unor persoane, incat nici nu exista. Cand o dovedi careva, sub control si toate cele ca e in stare de asa ceva, jos palaria. Pana una alta vorbim despre un fenomen a carui existenta nu a fost dovedita. Si vorba aia, e asa de simplu de probat. "Everyone who believes in telekinesis, raise my hand" - James Randi, zice-se. Cat despre compensarile despre care vorbesti tu, ele exista, dar nu e vorba de nici un fel de fenomen paranormal la mijloc, e pur si simplu vorba de plasticitatea sistemului nervos. Si nu este vorba de o alta forma de simt, ci de rafinarea unuia din ele, care, asa cum am spus, vine ca o compensare.
bdl
QUOTE(mothman @ 4 Jun 2007, 08:02 AM) *
Telekinezia e un fenomen atat de specific unor persoane, incat nici nu exista. Cand o dovedi careva, sub control si toate cele ca e in stare de asa ceva, jos palaria.

In mod sigur gypsyhart a vazut la televizor ca exista... thumb_yello.gif
gypsyhart
QUOTE(bdl @ 21 Aug 2007, 04:29 AM) *
In mod sigur gypsyhart a vazut la televizor ca exista... thumb_yello.gif

Poate am vazut, poate n'am vazut. Ce'ar si sa nu mai presupui, si sa ne lasi pe noi astia care credem tot ce se vede la televizor cu ale noastre, iar tu si restul "mistocarilor" sa mergeti pe alte subforumuri? Sau tu nu intelegi decat daca iei ban?

bdl
Gypsy,
Eu vorbeam serios, nu inteleg de ce crezi ca fac misto de tine de fiecare data...
Telekinezia exista si un exemplu f bun sint jucariile cu telecomanda..... rofl.gif
Endgegner
rofl.gif
Erwin
eu pot mişca un creion pe masă dacă mă concentrez intens asupra lui ohmy.gif
Catalin
QUOTE(Erwin @ 26 Aug 2007, 12:48 AM) *
eu pot mişca un creion pe masă dacă mă concentrez intens asupra lui ohmy.gif


Mai ales daca sufli aer sper el!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.