Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:A Luat-o Florin Calinescu Din Loc ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Teatru si Film
March
Prostitutie actoriceasca sub bagheta lui Florin Calinescu la Teatrul Mic

Spectacolul "Razboi cu Troia nu se mai face", pe care l-a regizat si in care joaca un personaj, actorul Florin Calinescu.

Pretextand ca asa arata "teatrul popular" in Antichitate, Calinescu transforma scena intr-o cloaca populata de poponari, drogati, decrepiti si curve, numiti ca atare si jucati in tuse groase de colegii sai actori, manati din spate ca o turma fara constiinta de imaginatia bolnava a directorului lor de scena si de institutie. Nu vorbele rostite pe scena sunt problema spectacolului - desi exemplele curg de la "Multi le suge, dar putini le stie gustul", "Cum sula lui Hector sunt femeile de la noi?", "Penetrati-as fratele in c...", "M..ie Ulise!" pana la altele, si mai greu de transcris –
Mara
QUOTE (March @ 3 Feb 2007, 09:08 AM)
"Cum sula lui Hector sunt femeile de la noi?", "Penetrati-as fratele in c..."

rofl.gif rofl.gif rofl.gif

Sa-mi fie cu iertare, dar nu mi se par atat scandaloase replicile, cat ridicole. "Penetrati-as"??? rofl.gif
The Dude
...cred ca trebuie inteles ca un experiment...Imediat dupa revolutie cei de la Cinemateca au incercat ceva asemanator. Traduceau la casca si f**k si dick si pussy incercand sa aduca limba romana la normalitatea pe care americana o practica in mod curent. A fost insa un esec...Asa e cu experimentele, unele reusec, altele nu....Succes domnului Calinescu, in general face treaba buna...cu manutele alea doua... tongue.gif
RottenKID
nu merg la teatru,nu merg nici la cinema prea des,prefer downloadul [ adolescent - desi nu simt nevoia sa ma scuz ],dar florin calinescu-mi placea,avea umor,in ultimul timp 's-a dat la fund' [ smile.gif) ]
March
Apropos de titlul topicului, de data asta n-a luat-o Calinescu din loc ! biggrin.gif

Florin Călinescu, un nebun la Cotroceni
Mihai
Apropos de Calinescu, anul asta revine cu un serial de comedie la ProTV, in care il parodiaza pe Basescu...
Energie
Pai nu tot ala cu nebunul la Cotroceni este ?
Sau se apuca sa joace in doua cu aceeasi tema ? blink.gif
March
QUOTE(Mihai @ 8 Jan 2008, 03:28 AM) *
Apropos de Calinescu, anul asta revine cu un serial de comedie la ProTV, in care il parodiaza pe Basescu...

Daca puneai pariu pierdeai ! Nu numai ca nu-l parodiaza , dar ii si inalta osanale ! Ar trebui sters semnalul de intrebare pe care l-am pus la titlu !
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.