Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Vrei Sa Te Faci Cand Vei Fi Mare?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
tikky
Voi ce raspundeati la intrebarea asta cand erati mici?

Eu am vrut... sa ma fac spion... pe urma am renuntat... am zis ca ma fac cosmonaut. Inca nu sunt nici spion, nici astronaut... dar mai am inca sperante laugh.gif laugh.gif
calfa
Parca mai era un subiect ca asta ... smile.gif

Parca am mai spus odata ca taxator de troleibuz ma vedeam cand voi fi mare. Intre timp s-a desfiintat postul respectiv. biggrin.gif

Bine, mai intrebam eu in gluma si ... "nu stiti unde este scoala aia la care se fac ministrii ?". laugh.gif
calfa
Da-i inainte cu cautatul ! laugh.gif Poti mai mult ! thumb_yello.gif Doar asa cariera visata cool.gif iti va fi mai aproape. spoton.gif
Cucu Mucu
Lasa-l pe calfa, asa e el, mai papa decat Teoctist.
Je am vrut sa ma fac aviator/cosmonaut... singurul fapt marcabil care mi s-a intamplat a fost ca de atunci am ramas cu capul in nori. Daca m-ati intreba acum ce vreau sa ma fac, raspunsul ar fi simplu: COPIL.
tikky
QUOTE (calfa @ 24 Jan 2007, 01:17 AM)
Doar asa cariera visata cool.gif iti va fi mai aproape. spoton.gif

care din ele ? laugh.gif mwah1.gif
calfa
QUOTE (mariusc2 @ 24 Jan 2007, 12:21 AM)
Lasa-l pe calfa, asa e el, mai papa decat Teoctist.

Ce-ti facui, bre ? unsure.gif Nu mai stii de gluma ? sad.gif

rofl.gif

Pot sa fie oricate subiecte ca asta la Han ... doar asa pot sa raspund de mai multe ori la aceeasi intrebare ... la fel. laugh.gif

tikky, dar sa-l lasam pe Marius, ca nu e doar indragostit. wink.gif Sa revenim la cariera ta. Care din ele ? unsure.gif Oricare ! mwah1.gif laugh.gif
axel
QUOTE (calfa @ 24 Jan 2007, 12:27 AM)
Ce-ti facui, bre ? unsure.gif Nu mai stii de gluma ? sad.gif

El stie. Altii nu prea
Felina
Prima data cand am fost intrebata, pe la 6 ani, am spus ferm: vreau sa ma fac 'baba cu semintze la piatza!'.
calfa
rofl.gif Asta ai vrut tu sa te faci cand vei fi mare, axel ? Sa stii ca ai reusit pe deplin ! ohyeah.gif
Kristin
Eu am vrut sa ma fac educatoare, invatatoare, sa lucrez cu copiii. smile.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 24 Jan 2007, 10:23 AM)
vreau sa ma fac 'baba cu semintze la piatza!'.

Seminte de... ? blink.gif
Felina
QUOTE (mariusc2 @ 24 Jan 2007, 09:30 AM)
QUOTE (Felina @ 24 Jan 2007, 10:23 AM)
vreau sa ma fac 'baba cu semintze la piatza!'.

Seminte de... ? blink.gif

'seminte', adica seminte de floarea soarelui si de dovleac, care se vand cu paharelul. hai ma, nu se poate sa nu stii. rolleyes.gif
The Dude
Eu am vrut sa ma fac Magician....sau Vrajitor ceva...da nu mi-a iestit si m-am facut inginer...Cu vrajala ma mai ocup asa, din cand in cand...pe han.....
jude
Intai am vrut sa fiu copia Madalinei Manole - era in timpul isteriei cu "faaaaaata draga etc.". Apoi, Sailor Moon sau macar vanzatoare...amandoua erau la fel de "cool" laugh.gif . Pe la 1-4 am vrut sa fiu designer si inca mai am dosare cu modele. rolleyes.gif
Abia cand am ajuns la liceu, mi-am dat seama ca voi ajunge pe la prelucrarea lemnului... tongue.gif
Serenity
Pe la vreo 5-6 ani visam sa devin politista cool.gif
Kyklos
Cand eram plod fatat din vid ravneam la visuri efemere .
axel
blink.gif
tikky
QUOTE (Colimator @ 25 Jan 2007, 12:01 AM)
Cand eram plod fatat din vid ravneam la visuri efemere .

si acum?
Kyklos
Visurile au ramas la stadiul de reverie.
Erwin
aveam vreo 6 ani şi auzisem eu de "inginer agronom" şi, habar n-avānd ce-i aia "agronom" mi-am īnchipuit că e aşa vreun fel de inginer mai grozav, aşa că atunci cānd am fost īntrebat aşa am zis, că vreau să mă fac "inginer agronom"! rofl.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Felina @ 24 Jan 2007, 11:33 AM)
'seminte', adica seminte de floarea soarelui si de dovleac, care se vand cu paharelul. hai ma, nu se poate sa nu stii. rolleyes.gif

Asa, bre, specifica, de "flarasoare" si de dovleac, ca altfel intra lumea la idei... laugh.gif
Vornicum
Pianist
Catalin
Mai intai cosmonaut. Dup-aia a fost accidentul lui Challenger asa ca m-am sucit. Am zis ca ma fac doctor. Prin gimnaziu, impresionat fiind de Asimov, cariera mi s-a revelat. M-am decis sa fac matematica/informatica, sociologie si filosofie in aceasta ordine.
Vornicum
Nu te-as sfatui sa faci "M-am decis sa fac matematica/informatica, sociologie si filosofie in aceasta ordine", te sfatuiesc sa incerci ceva cu sanse mai mari de reusita, ca la ce ti-ai propus, cunoscandu-te, sansele sunt infime.
Catalin
Matematica/informatica deja sunt facute, sociologia e la jumate. smile.gif
Vornicum
Deci esti la jumatate.... OK>
Blakut
Nu stiam niciodata ce vreau exact. Acum fac aerospatiale, sunt la jumate, dupa ce termin m-ar interesa ori ceva uman, gen sociologie... sau antropologie. In orice caz, m-a scarbit politehnica...desi interesanta pe alocuri.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.