Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cumpare Masina
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
r3m0t3
Sunt pe punctul de a cumpara o masina de maxim 14.000 euro cu banii jos. Problema care ma framanta este urmatoarea: sa cumpar una second hand de prin 2003 sa zicem (si aici m-am gandit la un Audi A4, Rover 75, BMW etc), inmatriculata deja si cu toate taxele platite sau sa cumpar una noua care la banii astia poate fi din gama compact, adica Citroen C3, Ford Fiesta etc.

Am inteles ca acum dupa 1 ianuarie s-a introdus o taxa prohibitiva la masinile second hand aduse din UE ca sa protejeze piata interna de masini noi.
Asa ca nu stiu ce e mai bine... Poate e cineva in aceiasi situatie cu mine si imi poate da un sfat pentru ca nu ma pricep deloc. Daca iau o masina second hand si imi baga astia o taxa de prima inmatriculare de 2000-3000 euro nu are niciun sens sa cumpar asa o masina.

Merci mult pentru ajutor!

Vlad
SORIN
Salut Vlad si bine venit pe la noi! smile.gif

Nu poti compara BMW si Audi cu Citroen C3 sau Ford Fiesta ....nu "joaca" impreuna in aceasi liga! De Rover in general am o parere proasta, asa ca nu discut de el.

Daca reusesti sa gasesti o masina la mana a doua din 2003' cu cel mult 60-70 mii de km reali la bord, nici sa nu te mai gandesti!

Sorin.

ps. n-am auzit BMW sau Audi montate in al de India, Turcia, Brazil etc!!
Erwin
cică e mare scandal cu taxa aia hh.gif

sunt o mulţime de oferte şi trebuie să le analizezi foarte atent, la banii pe care ii ai ar merge un AUDI A4 second, BMW e mai scump sau mai vechi de 2003, ar fi bun si un WVGolf 4, adună toate informatiile posibile înainte să iei o decizie
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.