Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Construieste-ti O Cabana
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Exploratorului > Constructii - sfaturi, realizari, materiale de constructii
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56
pelicanul
eu nu am vazut nici un fel de concluzie. pe baza unui no comment nu sunt atat de subtil incat sa deslusesc concluzia. reiau ideea cu spatiul virtual si comunicarea de aici incat observ ca nu reusesc deloc sa ma fac nici macar inteles..
e foarte simplu sa stai in "eter", asezat pe un scaun si sa postezi absolut ce doresti. problema este ca exista si o viata reala, in care lucrurile se desfasoara dupa alte tipare, in care increderea, punctualitatea, buna credinta, intelegerea reciproca si alte asemenea se cladesc in timp si in niciun caz pe baza unor posturi scrise fara nici o raspundere pana la urma, prin actionarea unor taste.
sigur ca fiecare isi umple viata cu ceea ce doreste, dar daca unora le place mai mult actiunea decat sederea, ar trebui sa-i intelegem sau sa facem un efort in directia asta. atat timp cat actionezi, sigur ca esti mult mai expus greselilor de tot felul pe care poti sa le faci, trebuie uneori sa risti, alteori sa faci compromisuri. La calculator nu risti nimic, nu te expui cu nimic, te ascunzi cat poti de bine, iti dai un nume care iti place si apoi poti bate ce vrei in tasta, in siguranta si cu linistea conferita de o implicare scutita de relatia cauza-efect. e si asta o optiune, insa nu stiu daca e recomandabil sa facem un scop in viata din asta. sau macar sa incercam sa cadem de acord ca nu se potriveste tuturor.
The Dude
Sigur ca lucrurile stau exact asa..Dar alocam prea mult spatiu derizoriului

Doru, m-am gandit ca daca as face dulapi din cheresteaua aia ar iesi cat pentru doua cabane.
Sigur e o cheltuiala (ma gandesc la transportul pana la joagar si apoi pana in locatie), dar parca se merita..

Ai renutat sa mai ne faci un plan ??? E bine de stiut intrucat a cam dat firul ierbii si ar cam fi vremea sa ne asternem pe treaba si sa lasam virtualul.


Eu am discutat deja cu prietenul meu care ar urma sa sustina partea financiara...asa ca suntem sase..


PS ........l-am manipulat......
pelicanul
Si lansez invitatia catre absolut toti cei care si-ar dori sa faca trecerea de la spatiul virtual la cel real, sau sunt dispusi sa "sacrifice" un sfarsit de saptamana in munte, sa aibe incredere si sa vina in Fagaras. Actiunea respectiva nu obliga la absolut nimic, se vor vizita niste locuri, vom sta de vorba si - cel mai important - vom fi in mijlocul naturii. Nu sunt cunoscut aici, dar va dau toate asigurarile ca tot ceea ce am scris despre Piscul Negru, conditii de cazare si deasemenea despre accesul pana acolo este real si verificabil. Ramane valabila si oferta de cazare gratuita la priciuri, insa desigur ca acolo nu sunt conditile de confort oferite de un hotel. Doar caldura (soba cu lemne), curent electric si un aragaz, in rest, trebuie venit cu o saltea sau un izolir si un sac de dormit.
25 martie sau 1 aprilie - de vineri seara, pana duminica.
The Dude
QUOTE
Nu sunt cunoscut aici


...ba esti bine cunoscut si apreciat deja...

Poate ca va fi dificil pentru multi, insa daca stabilim un nucleu e un castig urias..

Nu stiu ce e cu Alexei...el era un om de initiativa.
The Dude
Mai eu am luat deja o decizie..daca reusesc o mica scamatorie (e imposibil sa nu imi iasa), schimb cheresteaua aia pe una perfect calibrata...poate de brad. Atunci proiectul e simplu. Va fi aceasta cabana:



Am pentru ea si tamplaria...Cineva zicea de sindrila bitumata si daca ne ajuta Dumnezeu s-ar putea sa ne procopsim si cu un tub focar inchis pentru camin...numai putin folosit. Eu zic ca si asa am batut destul apa in piua, asa ca orice certitudine e bine venita. Sa fie asta proiectul...cu mobilarea si functionalitatile propuse de Doru..

Asadar: Cine este pentru.....Vreo impotrivire ......Se abtinere cineva???
factura
Mi-as dori si eu sa ajung in Muntii Fagaras. N-am ajuns acolo, pana acum. Aveti in plan si un traseu sau ramanem la cabana Piscul Negru?

http://www.welcometoromania.ro/Fagaras/Fag...ul_Caltun_r.htm

Aveti si niste poze? Nu ma intelegeti gresit, mie mi s-a pus pata pe munte de cateva zile, eu imi fac plan pentru Piatra Craiului, la vara, vreo saptamana.

Eu as putea si pe 25 martie si 1 aprilie. Doua persoane.
Nu e mai indicat sa fie un topic la "intalniri"? Eu am citit aproape intamplator aici.
Sau nu poate veni oricine, ci doar cei care vor sa construiasca o cabana? tongue.gif
The Dude
Cred ca oricine e binevenit...daca ramane Fagaras, atunci cred ca Pelicanul ar trebui sa raspunda la cererea asta..
Dar poate ca alegi macar sa discuti proiectul...Atunci chiar nu are cum sa existe nicio opreliste.

Pelicanul ??
factura
Eu asa am inteles: Fagaras, Piscul Negru.
La ce "proiect" te referi, la traseu? Daca am inteles aiurea, imi cer scuze in avans. Nu-i vorba de o intalnire forumistica?
The Dude
Nope...noi vrem sa construim o cabana share time. Participa fiecare cu ce poate si impartim in consecinta. Tu si cu prietenul tau, puteti sa veniti acolo si sa aveti parte de o excursie reusita. Noi, in plus, vom vedea acel loc si cu alti ochi ...si poate ca il vom alege ca investitie...
Acum, desigur, nu e decat o intalnire forumista in esenta...sincer, abia astept in inima mea sa revad acesti munti care pentru mine sunt deasupra proiectului...intrucat ii socotesc fundamentali...Dar poate reconsiderati si participarea la proiect ??

Macar si daca faci sandwich-uri si tot poti paticipa...dar sunt convins ca puteti mult mai mult decat atat thumb_yello.gif
factura
Pai, in cazul asta, astept interventia pelicanului. Se pare ca am inteles eu gresit.

edit. sau poate nu. uite ce scrie aici:

pelicanul :
09:11 AM, azi, 13.03.2011
"Si lansez invitatia catre absolut toti cei care si-ar dori sa faca trecerea de la spatiul virtual la cel real, sau sunt dispusi sa "sacrifice" un sfarsit de saptamana in munte, sa aibe incredere si sa vina in Fagaras. Actiunea respectiva nu obliga la absolut nimic, se vor vizita niste locuri, vom sta de vorba si - cel mai important - vom fi in mijlocul naturii. Nu sunt cunoscut aici, dar va dau toate asigurarile ca tot ceea ce am scris despre Piscul Negru, conditii de cazare si deasemenea despre accesul pana acolo este real si verificabil. Ramane valabila si oferta de cazare gratuita la priciuri, insa desigur ca acolo nu sunt conditile de confort oferite de un hotel. Doar caldura (soba cu lemne), curent electric si un aragaz, in rest, trebuie venit cu o saltea sau un izolir si un sac de dormit.
25 martie sau 1 aprilie - de vineri seara, pana duminica
."

edit2 inteleg ca nu obliga nici macar la facut sandwich-uri tongue.gif
The Dude
QUOTE
edit2 inteleg ca nu obliga nici macar la facut sandwich-uri


nu obliga cu absolut nimic....sunt convins ca va fi un weekend magnific...ai vazut azi ??.....ce mai primavara avem parte anul asta !!

"au inebunit salcamii"...nu inca, dar nu-i departe..........
doru_constantiniu
N-am uitat de cabanuta, am facut vreo 3 schite, insa am zis ca le discutam pe viu. Daca vreti insa, le pot posta si aici. Nu pot acum insa, ca n-am timp, dar maine sau marti reusesc.

Despre cherestea, din ce am calculat eu, cei 40 de busteni de fag (cam 8 mc) ajung doar pentru peretii cabanei ( parca 5x5 la interior), Nu ajunge lemnul si pentru capriori. Deci, daca ai reusi sa schimbi fagul pe ceva mai mult brad, ar fi mai bine, zic eu.
Ferestrele insa, daca facem cabana din busteni rotunzi, cred ca mai au de asteptat. Pentru ca constructia, cand se va aseza se va lasa cativa centimetri buni si, daca e tamplaria montata, o va "strivi". Daca e graba, am putea lasa cativa centimetri liberi in partea de sus sau sa facem ca in poza atasata. Astfel, cabana se va stramba putin, dar nu va fi afectata tamplaria.


Despre intalnire, repet, pot oricand. Fagaras e ok, Retezat la fel.
pelicanul
QUOTE(The Dude @ 13 Mar 2011, 06:29 PM) *
Mai eu am luat deja o decizie..daca reusesc o mica scamatorie (e imposibil sa nu imi iasa), schimb cheresteaua aia pe una perfect calibrata...poate de brad. Atunci proiectul e simplu. Va fi aceasta cabana:



Am pentru ea si tamplaria...Cineva zicea de sindrila bitumata si daca ne ajuta Dumnezeu s-ar putea sa ne procopsim si cu un tub focar inchis pentru camin...numai putin folosit. Eu zic ca si asa am batut destul apa in piua, asa ca orice certitudine e bine venita. Sa fie asta proiectul...cu mobilarea si functionalitatile propuse de Doru..

Asadar: Cine este pentru.....Vreo impotrivire ......Se abtinere cineva???


oriunde ar fi, ca proiect extern e foarte bun. in interior, cred ca ar fi bine sa ne gandim la un pod-mansarda, care nu stiu din imagine daca este prevazut sau nu...acolo ar fi spatiul de odihna, fara alte acareturi, iar la parter ar fi spatiul de socializare si pentru bucatarie si masa. si nu stiu daca n-ar fi interesanta si o trapa care sa dea spre o pivnita in care am putea face candva sauna acea, sau macar sa tinem zaibarul...
pelicanul
QUOTE(factura @ 13 Mar 2011, 07:37 PM) *
Eu asa am inteles: Fagaras, Piscul Negru.
La ce "proiect" te referi, la traseu? Daca am inteles aiurea, imi cer scuze in avans. Nu-i vorba de o intalnire forumistica?


Imi cer mii de scuze pentru disparitia mea de azi, insa a fost una mai speciala. niste prieteni mai tineri, de la resita, au tinut sa-mi reaminteasca ca timpul trece si au venit pana la mine la arad. nu-mi plac deloc zilele astea, dar impreuna cu ei, iesind pana la padure, acolo unde intentionez sa ridic casa sau cabana personala, am mai uitat de amaraciunea produsa de constientizarea clipei. azi nu a fost nimic relativ, totul a fost cat se poate de precis. exact 41, la asta s-a rezumat totul in duminica asta. seara a fost si un tort, dar fara lumanari, ca la atatea bucati as fi falimentat instant..

E excelent daca vor sa vina in Fagaras si oameni care nu sunt interesati de proiectul nostru de constructie. personal, m-as bucura foarte mult. exista un traseu spre refugiul caltun, care pleaca de la pisc, dar sigur va fi inca zapada multa in traseu, deci trebuie echipament adecvat ca sa-l faci - bocanci de iarna, parazapezi, bete de schi - obligatoriu si daca se poate un costum de goretex. pe urcare se fac cam 2,5 ore si pe coborare cam 1,5 pentru oameni mediu antrenati.
mai exista un traseu frumos, spre varful Lespezi - 2519m, se face cam in 3-3,5ore pe urcare si 2 pe coborare. imaginile sunt mirifice sus, Negoiul e asa de aproape incat parca iti vine sa pui mana pe el. desigur echipamentul necesar ar fi acelasi.
sambata dimineata, daca timpul va fi frumos, am putea sa o alocam pentru traseu, cu intoarcerea pe la pranz. ar fi foarte bine sa stabilim si data, ca sa pot comunica cu prietenul meu calugar care traieste acolo, la Piscul Negru, sa se ocupe de rezervari pentru cine vrea sa evite priciurile. eu acolo voi trage peste noapte, la rulota lui Padre, care e trasa chiar langa incaperea cu acele priciuri de care ziceam. Voi veni ca intotdeauna la Pisc, cu familia - sotia si fetita de 1 an si 7 luni. Posibilitatile hoteliere de cazare sunt foarte aproape, la cca 50 m de rulota si priciuri.
pelicanul
poate ar ma trebui facute cateva lucruri in afara de stabilirea datei.
de exemplu sa schimbam intre noi numerele de telefon - eu n-am nici o retinere sa fac asta si aici, dar se poate si pe PM.
si ar mai exista posibilitatea sa anuntam despre demersul pe care vrem sa-l facem si pe alte topicuri, insa despre acest aspect nu sunt sigur.. nici n-as vrea sa iau decizia singur, si nici nu stiu care ar fi locurile potrivite de postat anuntul..
pelicanul
Erwin, daca vrei sa vii si poti sa o faci in 1 aprilie, numai sa zici si daca aia va ramane varianta, te invit sa vii cu noi cu masina (asta in care vei fi singur). daca vei fi cu cineva, ar fi cam inghesuit in masina din dotare, dar se poate discuta..
kcapone
Va urmaresc cu sete...lunea dimineata, primul lucru pe care-l fac este sa citesc ce-ati mai scris pe-aici. Am sufletul cu voi. Altfel nu pot. Am niste trairi intense zilele astea...din cauza actului medical in general si a neputintei de a rezolva problema piciului meu. Am trecut de deprimare, frustrare..acum sunt pur si simplu FURIOS. Si eu si sotia suntem raciti de 3 spatamani...si nu inteleg cum nu stiu cei x medici la care am apelat sa-i dea de cap??!!! Toti au atitudine de mecanic prost: a...aveti asta, luati asta si asta si va trece. NImic!! 50.gif 50.gif Scuze pt off topic.

Pelicane si eu fac 41 anul asta. La multi ani sanatosi si fericiti!
The Dude
Daca e vorba de o raceala care se prelungeste, atunci te pot ajuta. Am nenumarati prieteni medici la spitalul de pneumologie.
Doar spune cuvantul......

Apropo, daca vrei iti pot oefrii un loc in masina mea pentru intalnire...chiar doua...doua si jumatate daca e cazul thumb_yello.gif
kcapone
QUOTE(The Dude @ 14 Mar 2011, 09:24 AM) *
Daca e vorba de o raceala care se prelungeste, atunci te pot ajuta. Am nenumarati prieteni medici la spitalul de pneumologie.
Doar spune cuvantul......

Apropo, daca vrei iti pot oefrii un loc in masina mea pentru intalnire...chiar doua...doua si jumatate daca e cazul thumb_yello.gif


Mutlumesc.

Da-mi te rog un contact pt spital. Sa vb intai la tel pt a stabili o intalnire/vizita.

Nu pot merge, caci si sotia si fiu-meu sunt raciti..mai tare decat mine...si n-am cum sa-i las singuri.
The Dude
QUOTE
Imi cer mii de scuze pentru disparitia mea de azi, insa a fost una mai speciala



...................noi ti-am urat aici #4316
The Dude
Persoana de acolo este director de ingrijiri...Un fel de asistenta sef.
M-am gandit sa te duci la ea pentru ca, in cazul tau te va consulta un medic (Cristi Popa...cel mai probabil), dar in cazul sotiei va fi o dna doctor (Cheotan cred), iar in cel al copilului Dr. Murgoci...Pot vb. cu toti trei ca imi sunt amici, insa e mai bine sa te indrume cineva de acolo.
PS Spitalul este Filaret, se numeste Institutul Marius Nasta, Sos Viilor Nr.90 (pe langa Belu)

Bafta...
kcapone
Multumesc
pelicanul
QUOTE(kcapone @ 14 Mar 2011, 10:08 AM) *
Multumesc

multumesc si eu...
alexei
salutare! ma iertati pt absenta dar in perioada asta cochetez si eu cu spitalul(o mica pleurezie) tongue.gif .eu sunt pentru 1 aprilie,si asta nu pt ca e ziua pacalelilor .
mee
La cat mai multi ani,Pelicane.
Erwin
Sănătate, Alexei!
pelicanul
Deoarece zilele trec imperturbabil, o sa va rog, pe cei care dorit sa veniti in Fagaras, sa va fixati in program data de 1 aprilie, pentru ca sa putem cu totii sa ne facem programele in functie de aceasta data. Am vorbit si cu prietenul din munte si a zis ca pe 25mar, fiind si Buna Vestire, iar acolo in apropiere e si o manastire, s-ar putea sa fie mai aglomerat.
The Dude
nu mai pot posta aici....???
The Dude
devil.gif ...vad ca e plin de fitze...Nu mai pot posta. Posteaza haotic...Pana se remediaza: OK pentru 1 Aprilie.
Voi posta raspunsuri de aici pe natura si turism: Alexei ti-am urat de ziua Ta: Sa traiesti...si sa reusim impreuna
alexei
multumesc erwin
sa traiesti si matale coane hampule,de reusit om reusi noi ca doar am facut altele mai mari daramite o cabana thumb_yello.gif
The Dude
Slava cerului s-a remediat...e frustrant sa nu poti sa spui ceava, atunci cand ai atatea de spus...

OK...hai sa dedicam saptamana asta care vine pentru intregirea echipei si pentru definitivarea detaliilor...

Alexey, Doru, Dude, Pelicanul...cu certitudine.
Erwin ?? zi un da cu toata gura frate !!

Ar mai fi probabil Andu, amicul meu cu finantele care nu a dat nici el un raspuns ferm, dar care va veni cu mine pe 01.04.
Investitia estimata de mine e minuscula (cateva sute de euro), asa ca daca exista vreun alt doritor hotarat e bine venit.

Hai lume, ca e ultimele strigari..
Erwin
participare proiect: 99%DA
participare întâlnire: 80%NU
The Dude
CucuMucu...mie tu imi pari o persoana numai buna pentru acest proiect..cand tocmai ma gandeam la asta un alt user mi-a confirmat pe mail ca si el s-a gandit la tine..Iti fac o oferta: nu ai nimic de pierdut; poate cateva zile la vara...Ce zici nu vrei sa incerci ???
andra_v
Sanatate, alexei si La Multi Ani!
The Dude
Sigur si eu si Alexey (intr-un moment greu al lui) iti multumim...dar AndraV...mi-a venit o idee nebuna: ai felul de a gandi si de a aprecia universul...cum spun americanii: 'You Walk the walk and you talk the talk"..ce ar fi sa ni te alaturi ??

Nu crezi ca ar fi wilde...tu singura fata ???

E weekend si in cateva ore am sa ma astern la drum. Plec peste cinci ore, ca sa ajung in inima tarii maine pe la pranz (Sighisoara)..
Plec de aici imediat...dar si acum si pe drum: plec cu acest gand !!!

Fa-ne o surpriza placuta, de bun augur pentru proiectul in care credem thumb_yello.gif
pelicanul
QUOTE(The Dude @ 18 Mar 2011, 10:19 PM) *
Sigur si eu si Alexey (intr-un moment greu al lui) iti multumim...dar AndraV...mi-a venit o idee nebuna: ai felul de a gandi si de a aprecia universul...cum spun americanii: 'You Walk the walk and you talk the talk"..ce ar fi sa ni te alaturi ??

Nu crezi ca ar fi wilde...tu singura fata ???

E weekend si in cateva ore am sa ma astern la drum. Plec peste cinci ore, ca sa ajung in inima tarii maine pe la pranz (Sighisoara)..
Plec de aici imediat...dar si acum si pe drum: plec cu acest gand !!!

Fa-ne o surpriza placuta, de bun augur pentru proiectul in care credem thumb_yello.gif


Cu mentiunea ca nu ai fi singura fata, este si sotia mea si chiar fiica mea de 1 an si 7 luni care vor participa la activitati, chiar de la reuniunea inaugurala din Fagaras.
alexei
eu voi veni cu trenul,as vrea sa stiu unde ne intalnim mai exact,care-i punctul de plecare?
fagaras?se mai merge cu nasul? innocent.gif
alexei
eu voi veni cu trenul,as vrea sa stiu unde ne intalnim mai exact,care-i punctul de plecare?
fagaras?se mai merge cu nasul? innocent.gif
Erwin
QUOTE
fagaras?se mai merge cu nasul?

Nu vă recomand! Nici nu sunt aşa scumpe biletele şi sunt controale dese, ultima dată a fost de 2 ori control, primul chiar înainte de a pleca trenul! Când eram studenţi... ehei... altă viaţă! ohyeah.gif
Cla
TEST. Hey Dude, chiar ca ai o problema pe hard smile.gif
pelicanul
QUOTE(alexei @ 19 Mar 2011, 03:32 PM) *
eu voi veni cu trenul,as vrea sa stiu unde ne intalnim mai exact,care-i punctul de plecare?
fagaras?se mai merge cu nasul? innocent.gif


depinde de unde vii. ar trebui sa ajungi intr-un loc de unde te-am putea lua cu masina, de ex pitesti, curtea de arges sau ramnicu valcea. nu ai cum sa ajungi la piscul negru decat cu masina. dupa ce se deschide transfagarasanul va fi mult mai aproape pentru cei ce vin dinspre transilvania, ca treci prin tunmel si nu mai ai de inconjurat lacul vidraru...
pelicanul
eu am mai vorbit cu 2 prieteni care nu folosesc serviciile de aici de pe HAN, trag sperante sa participe si ei la intalnirea stabilita pe 1 aprilie la Piscul Negru.
pelicanul
Dragilor, mai este exact o saptamana pana pe 1 aprilie si inca nu stim cate rezervari ne trebuiesc la hotel Piscul Negru. M-am interesat si camera costa cum ziceam - 80 de lei pe noapte pentru 2 persoane.
Ar cam trebui sa ne decidem asupra acestui aspect cat mai curand, daca se poate pana duminica.
Erwin
Eu nu pot veni, îmi pare rău. Le-am promis alor mei că îi mai ajut la casă şi grădină.
Cucu Mucu
QUOTE(The Dude @ 18 Mar 2011, 07:50 PM) *
CucuMucu...mie tu imi pari o persoana numai buna pentru acest proiect..cand tocmai ma gandeam la asta un alt user mi-a confirmat pe mail ca si el s-a gandit la tine..Iti fac o oferta: nu ai nimic de pierdut; poate cateva zile la vara...Ce zici nu vrei sa incerci ???


Mai, e tentanta ideea, dar nu poci participa decat daca lasati amenajarile interioare pt sfarsitul lui octombrie. rolleyes.gif
aicisiacum
QUOTE(The Dude @ 13 Mar 2011, 06:29 PM) *
Mai eu am luat deja o decizie..daca reusesc o mica scamatorie (e imposibil sa nu imi iasa), schimb cheresteaua aia pe una perfect calibrata...poate de brad. Atunci proiectul e simplu. Va fi aceasta cabana:



Am pentru ea si tamplaria...Cineva zicea de sindrila bitumata si daca ne ajuta Dumnezeu s-ar putea sa ne procopsim si cu un tub focar inchis pentru camin...numai putin folosit. Eu zic ca si asa am batut destul apa in piua, asa ca orice certitudine e bine venita. Sa fie asta proiectul...cu mobilarea si functionalitatile propuse de Doru..

Asadar: Cine este pentru.....Vreo impotrivire ......Se abtinere cineva???

Buna ziua tuturor!
E superba casuta care vreti s-o faceti thumb_yello.gif Cum merge treaba?
pelicanul
QUOTE(aicisiacum @ 25 Mar 2011, 05:53 PM) *
Buna ziua tuturor!
E superba casuta care vreti s-o faceti thumb_yello.gif Cum merge treaba?


esti invitatul nostru la dezbateri-vinerea viitoare ne intalnim cu totii in fagaras
aicisiacum
Va multumesc pentru invitatie,dar din pacate timpul nu-mi permite sa fac acest lucru.Pastram legatura si daca aveti nevoie de un sfat,o parere,niste informatii vi le dau cu placere.Desi sunt o mare iubitoare de drumetii,acum nu pot sa fiu decat cu gandul la voi.
Distractie placuta si sa va distrati si pentru mine!
pelicanul
QUOTE(aicisiacum @ 26 Mar 2011, 07:37 PM) *
Va multumesc pentru invitatie,dar din pacate timpul nu-mi permite sa fac acest lucru.Pastram legatura si daca aveti nevoie de un sfat,o parere,niste informatii vi le dau cu placere.Desi sunt o mare iubitoare de drumetii,acum nu pot sa fiu decat cu gandul la voi.
Distractie placuta si sa va distrati si pentru mine!



invitatia ramane pentru actiunile ce vor urma. scuze pentru confuzia genului..
pelicanul
salutari
sa inteleg ca neanuntandu-ma nimeni sa ma ocup de rezervari la hotel pentru noptile de vineri spre sambata si sambata spre duminica, toti cei care vor veni se vor multumi cu conditiile de la priciuri?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.