Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Faci Când Nu Poti Sa Dormi?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
aplauze
Uite vezi? Nimic nu e mai rau decat sa nu poti dormi. Practic metoda cu incetarea respiratiei e chiar unica ramasa din cate vad ca sa te faca sa dormi, nu?

smile.gif Ca sa nu vi se para chiar radical, incercati asa: inspirati si apoi spuneti 'aaa...' pana adormiti.

Si mai am o metoda ca sa pot adormi: cant cantece de leagan... stiu unul sau douaa..

Erwin
QUOTE
cant cantece de leagan... stiu unul sau douaa..


dacă îl cânți mereu pe același cred că adormi mai repede! biggrin.gif
dacă am insomnie înseamnă că sunt prea odihnit! rolleyes.gif
Berila
QUOTE (Cla @ 22 Dec 2006, 03:58 AM)
Eu îmi pun castile pe cap, ma car pe han sau pe altele si ascult prostii de muzici pe care nu le-am mai ascultat demult.
Si asta la o tigara si o bere, cum se cuvine.
Îmbracat în cele mai ridicole chestii de care tocmai am dat rofl.gif

Voi ce faceti cu insomniile voastre?

Spre exemplu, acum muncesc... blink.gif
jude
QUOTE (Erwin @ 5 May 2007, 11:57 PM)
dacă am insomnie înseamnă că sunt prea odihnit!

Exact! cry.gif Asa ca ma uit la rochii de mireasa..... hh.gif
aplauze
A... sorry.gif cand chiar nu pot sa dorm imi imaginez situatii
Creez uneori povesti atat de reale ca incep sa rad, sa plang. unsure.gif

Stii ce e funny - mi-am amintit.

Intr-un vis mi-a dat cineva o revista - si eu am citit titlul, scris mare de tot.
Ma interesa.
Si apoi am vrut sa citesc textul. O Doamne... cat de greu a fost. Si chiar voiam sa citesc, la naiba, dar nu se vedea bine deloc... Si m-am trezit epuizata dupa ce citisem [inventasem rolleyes.gif ] cateva fraze.

Si nu numai.....
aplauze
sau asta...

user posted image
aplauze
Sau ma uit la un film despre insomnie. E ca si cum de Paste te-ai uita la filme despre Iisus. Nu?!

Am gasit Insomnia, cu Robin Williams si Al Pacino, sub sloganul
"Whenever I Can't Sleep I Count Dead Bodies"

Days never end. Nightmares are real. No one is innocent.

Serenity
In nici un caz sa invat.... blink.gif
Radv
QUOTE(Erwin @ 27 Apr 2007, 11:04 PM) *
han.gif Radv! Poate că o să găsești aici un loc de petrecut în timp ce nu poți să dormi! smile.gif


smile.gif Apreciez incurajarea. Se pare ca totusi pana acum nu a mers. Poate de-acum incolo
fiica_lunii
Cand am insomnii imi imaginez situatii fantastice si povestiri, sau imi imaginez ca plutesc pe o apa, ca ma scufund in ocean libera fara masti de oxigen respirand sub apa sau plutesc in zbor deasupra muntilor, oraselor, iar in toate imaginarile astea incerc sa ma transpun cat mai bine, cat mai real..... Asta ma relaxeaza si ma ajuta sa adorm.

Dar daca esti ametit, chiar turmentat de somn si totusi nu poti dormi ...... din cauza ca el sforaie? Ce faci? Ca in cazul asta nu tine faza cu imaginatul (sonorul de la "zbarnaitorul" lui imi tulbura auzul si imi blocheaza imaginatia smile.gif )
Unde mai pui ca dupa cateva reprize de sforaieli imi sare somnul si ma ia o durere de cap de numa'....
Eleea
Citesc,ma uit pe cer,fac baie,anagramez,rezolv puzzeluri si gata e de insomnia mea
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.