Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:[C] Gazda Sau Garsoniera / Aartament Cu O Camera
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Recomand Serviciu, Caut Serviciu [Prestari Servicii]
Serenity
M-am saturat de agentii imobiliare care pretind 80% comision dara ca macar sa-si miste fundul sa se intalneasca cu tine. M-am aturat de proprietari care cer 120 de euro pe luna pentru o garsoniera confort III (fara baie si bucatarie), nemobilata, la periferie, duhnind a igrasie. M-am saturat sa fac compromisuri ("hai ca acceptam asta provizoriu vreo 2 luni pana gasim altceva").... Chiar e imposibil sa gasesti o locuinta decenta la un pret de bun simt in care sa poti sta cativa ani de-acum inainte? cry.gif

Daca sunteti din Timisoara si auziti la vreo vecina ca vrea sa ia doua fete de bun simt in gazda, sau vecinu si inchiriaza garsoniera, sau stiti o agentie imobiliara care sa se agite putin pentru client, pls... HELP! pls.gif cry.gif
The Dude
In Bucuresti puteam rezolva asta foarte elegant...
John B
QUOTE
In Bucuresti puteam rezolva asta foarte elegant...


Avand in vedere ca ai pierdut si serviciul, poate ar fi o solutie sa te muti aici Sere ...
Papadie_62
Mai... hmm.gif ...voi vreti s-o luati la voi acasa.
The Dude
QUOTE (Papadie_62 @ 29 Nov 2006, 01:58 PM)
Mai... hmm.gif ...voi vreti s-o luati la voi acasa.

da ma ...p'amandoua...ca e doua....Am vazut intro revista niste chesti cu doua plus unu... hh.gif


Nu, acuma foarte serios...Vecina mea e o femeie in varsta care nu mai are pe nimeni. Locuieste la casa, si ar putea inchiria...chiar doreste asta. Mi-a cerut sprijin si mi-a spus ca intro eventuala posibilitate nu banii ar fi importanti ci calitatea chiriasei (e musai sa fie fata...ma rog femeie...ma rog de sex feminin). Are in gand insa in contra partida sa solicite mici servicii...o piata acolo (nu Piata Constitutie, sau Universitatii...din cealalta d'aia cu "cosul zilnic") plata facturilor, alea, alea..

Eu zic ca ar fi o sansa foarte misto...Vecina mea (fosta profesoara) e un om de o calitate cu totul deosebita.
A mai incercat cu niste studente, dar n-a iesit bine ca alea aveau viata de noapte si apucaturi urate...Taman cand incepusem sa imi fac sperante au trebuit sa plece..


P.S. Am postat cu multe precizari pentru ca pe aici sunt o grmada de "interpreti". Oferta este foarte actuala si serioasa...dar nu stiu cat va dura..
Papadie_62
Eu, doar am glumit. sad.gif
Daca am gresit cu ceva, imi cer scuze!
The Dude
QUOTE (Papadie_62 @ 30 Nov 2006, 09:35 AM)
Eu, doar am glumit. sad.gif
Daca am gresit cu ceva, imi cer scuze!

Papadie...termina cu prostiile...Ma refeream la cu totul alte persoane...Gluma ta a fost una buna si am incercat sa ii raspund pe masura...vorba e sa nu se fi suparat Serenity
andra_v
Eu am luat o "doamna" tanara, titrata, eleganta, "civilizata", bineinteles recomandata si mi-a facut casa bucatele. Cuie in perete, instalatiile sparte, geamurile idem. Plus lumina neplatita pe multe luni.
Nu le doresc nici dusmanilor o asemenea companie. Nu stiu cum unele gazde isi gasesc persoane trecute de stadiul de vizigoti.
Serenity
Cum sa ma supar, Dude? Fi serios! tongue.gif

Andra, asta e problema. Ca (,) cele mai multe "gazde" nu mai au deloc incredere in potentialii chiriasi. Si le inteleg perfect. Nici eu nu as avea. Din pacate exista destule persoane "de bun simt" care au de suferit de pe urma acestei neincrederi.... Eu una, la fel ca prietena mea, pe unde am stat pana acum nu am facut decat sa aducem imbunatatiri, nici vorba de distrus ceva. Pentru ca, eu una, intr-o saptamana ajung sa ma simt ca la mine acasa in acea locuinta (aia e si ideea). Si nimeni nu se pune sa distruga ceva in propria-i casa. Noi nu vream decat un locsor al nostru unde sa avem liniste, unde sa ne simtim cat de cat acasa, si daca s-ar putea un strop de respect din partea gazdei. Respect reciproc, bine-nteles.
Kitty
Totusi n-ai raspuns daca exista si ideea Bucurestiului, poate in varianta ID pentru ca si eu am o vecina care ti-ar spala, face din cand in cand mancare, tine cu Steaua tongue.gif nu stiu daca e relevant sau nu si singura problema e venitul baietilor la tine seara, u know... In rest poti sa vii la orice ora ca vei avea chei numai s-o anunti si in PLUS vei fi vecina mea biggrin.gif Wouldn't that be something ohyeah.gif

Edit: Daca sunteti doua va va fi mai usor de platit, chiar daca stati intr-o singura camera varianta totala e: 100 $ plus jumatate din lumina, intretinere. 50$ de fiecare nu cred ca e mult, sau e? hh.gif
Papadie_62
QUOTE (Serenity @ 30 Nov 2006, 02:21 PM)
...Eu una, la fel ca prietena mea, pe unde am stat pana acum nu am facut decat sa aducem imbunatatiri, nici vorba de distrus ceva.

In cazul asta, te iau la mine, ca am o garsoniera si, poate cu imbunatatirile ce le aduci, o facem apartament cu 3 camere... laugh.gif laugh.gif laugh.gif

Oops!... Nu te-ai pronuntat in privinta timpului... imbunatatirile le faci in timp util sau...cu timpul???

Arlequine
na, am hotarat sa migrez si eu catre acest sublim oras, in consecinta am nevoie de un adapost. asadar caut garsoniera/ apartament cu o camera, sa fie cat de cat aproape de centru, nu-i musai mobilat, buget maxim 200 iuroz rolleyes.gif

edit: e vorba de temesuara:)
Serenity
Ioi, ce fain! biggrin.gif Deocamdata nu stiu decat de un loc intr-un apartament cu 2 sau 3 camere... dar daca aflu de garsoniera te anunt wink.gif
Arlequine
QUOTE(Serenity @ 26 Sep 2007, 10:37 PM) *
Ioi, ce fain! biggrin.gif Deocamdata nu stiu decat de un loc intr-un apartament cu 2 sau 3 camere... dar daca aflu de garsoniera te anunt wink.gif



ioi, ce fain! ii bun si apartament de doo camere, i shall pm you, dear biggrin.gif
Veritas
No, vaz ca mere bine networkingu' si biznisu' aici...as avea si eu de inchiriat un apart. cu 2 camere( decomandat, toate imbunatatirile) la Brasov, dar din teama de chiriasi cum a avut andra v 'Eu am luat o "doamna" tanara, titrata, eleganta, "civilizata", bineinteles recomandata si mi-a facut casa bucatele. Cuie in perete, instalatiile sparte, geamurile idem. Plus lumina neplatita pe multe luni.
Nu le doresc nici dusmanilor o asemenea companie. Nu stiu cum unele gazde isi gasesc persoane trecute de stadiul de vizigoti
. ", il tin gol...e mobilat complet, dar nefolosit...

V
Afrodita
Eheee, daca-l aveai in toamna lui' 2005 ce bine mai era, ca ti-l luam eu cu al meu biggrin.gif Dar acum e prea tarziu, ca mi s-au lungit cararile unsure.gif
Veritas
Poi facem schimb, vii in vacantza la BV si io in UK, ca si asa imi place de mor ohyeah.gif

V
Afrodita
Da, n-ar fi o idee rea biggrin.gif Da' tu ai cetit pe la mine prin jurnal in ce camera stau si cu ce fel de oameni? Nu de alta, da' numai vacanta n-ar fi pentru tine hh.gif Stai sa ma mut si facem dupa aia schimb de vacante rofl.gif
Scarlett
QUOTE(Veritas @ 27 Sep 2007, 05:41 PM) *
Nu stiu cum unele gazde isi gasesc persoane trecute de stadiul de vizigoti[/i]. ", il tin gol...e mobilat complet, dar nefolosit...

V



cu un contract bine facut ...
Serenity
Uuuuu.... pick me! Pick me!!! hiya.gif Eu sunt chiriasul perfect rofl.gif
mothman
Mesaj de la Serenity :

"Si iacata oameni buni ca am ajuns de unde am plecat.... iar imi caut garsoniera (si tot in Timisoara) Si nici acum nu am facut vreo prostie, pur si simplu vand proprietarii garsoniera. Incerc sa nu cad in groapa gandurilor negre, sa nu imi blestem norocul, sa nu ma mai gandesc ca e a 7-a oara in 3 ani cand ma mut, dar e greu. E un adevarat iad tot procesul asta de cautare-gasire-apartament.

Nu pot sa postez in multe zone ale Hanului cand sunt la Resita (am mai explicat eu de o mie de ori de ce) asa ca l-am rugat pe domnul mothman sa o faca pentru mine (si pe aceasta cale doresc sa ii multumesc :rofl Apelul meu il stiti deja (multi m-au ajutat deja, doresc sa le multumesc si lor pe aceasta ale laugh.gif )... daca auziti/stiti/aflati ca ar inchiria cineva o garsoniera, please help ls: De data asta vreau sa ma mut singura si nu imi permit sa platesc mai mult de 150 de euro pe luna.

Multumesc si raman datoare!"
hug.gif
Anca_M.
Cel mai bine ar fi sa vii la Iasi ohyeah.gif , gasesti sigur mwah1.gif
simonsays
Ce apucaturi ai, Anca.. inviti femeile la tine.. Ba, vezi ca-mi faci concurenta !!! rofl.gif
Anca_M.
QUOTE(simonsays @ 14 Mar 2008, 12:12 PM) *
Ce apucaturi ai, Anca.. inviti femeile la tine.. Ba, vezi ca-mi faci concurenta !!! rofl.gif


blink.gif a what?!?! cred ca vorbim de lucruri diferite, adica.........eu spun ca gaseste la Iasi nu la mine, dar daca tu propui sa vina la tine.........asta e altceva mwah1.gif
simonsays
Shit ! m-am dat in fapt... rofl.gif .. dar off.. m-am obisnuit cu refuzu'.. roflmao.gif
Serenity
Ba, io am fobie de boli si spitale si medici.... asa ca vroiam sa nu mai apara topicul "ala" pe homepage, ma mi se strange inima de fiecare data cand il vad unsure.gif Asta e singurul scop al postului de fata laugh.gif
simonsays
Ok, ai fobie la medici, esti depresiva (curand si maniaca), ai probleme sociale (mai precis esti singura-cuca in Resita)... mai ai ??? wub.gif
simonsays
Mhm.. maaare dreptate aveai, Sere...
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.