Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:David Blaine
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Dincolo de Ratiune
ShineWithMe
Nu stiu ce parere aveti voi despre el dar eu consider ca David Blaine este, ca sa folosesc expresia unui "ilustru" al politicii romanesti, este "necuratul". Am vazut David Blaine cum leviteaza, am vazut cum mananca serpi si ii face sa apara intregi si nevatamati in poseta domnisoarei, am vazut cum isi baga mana prin vitrina unui magazin si ia de acolo un ceas, am vazut cum transforma bautura dintr-un pahar in monezi.

Pentru mine nu e nici o indoiala ca David Blaine NU e cel mai mare magician al timpurilor, desi nici macar NU e sarlatan (deci ceea ce face e real), ci e mana in mana cu "necuratul".
Pentru ca, daca puterile sale ar fi reale, nu le-ar fi folosit ca sa se dea in spectacol. David Blaine este dracul in persoana care incearca sa ii faca pe oameni sa creada in el, in puterile lui asa-zis magice... David Blaine ar putea fi urmatorul Antihrist.

Sunt singurul care crede asta? Ce parere aveti?
Felina
laugh.gif

David Blaine a studiat de mic copil arta asta a 'magiei' si 'a iesit pe piata' abia cand s-a simtit foarte bun.
Si e foarte bun, dar ceea ce face el sunt trucuri, pur si simplu.

Daca era necuratu' laugh.gif cred ca s-ar fi apucat de alte alea, nicidecum nu s-ar fi chinuit sa stea doua saptamani intr-un bol cu apa, legat cu lanturi, nemancat si murat ca la final nici macar sa nu fdoboare recordul mondial de stat sub apa.

Hai sa fim seriosi! laugh.gif
abis
QUOTE (ShineWithMe @ 21 Nov 2006, 08:15 PM)
David Blaine ar putea fi urmatorul Antihrist.

Sunt singurul care crede asta?

Nuuu.... Cum sa fii singurul? Vezi ca mai e un topic pe subiectul asta.

Cum adica, totusi, urmatorul Anticrist? A mai fost unul inaintea lui?
Cla
edit: abis, ai fost mai repede decāt mine cu link-ul biggrin.gif
abis
Se mai intampla! laugh.gif
gypsyhart
Asa cum a remarcat si abis, exista deja un topic deschis pe aceasta tema la han. Plus unul inchis aici la "Dincolo de Ratiune"
ShineWithMe, te invit sa repostezi ce ai scris aici in topicul indicat de abis, si sa continuati discutia acolo.
Topic inchis.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.