Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Felicitări de Crăciun
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Arta Vizuala
The Dude
I'm running a small buisness by myself...asa ca mi-ar prinde bine in acest moment niste propuneri pentru proiecte de felicitari de Craciun...Ideal ar fi sa fie la liber, adica fara copyright, dar ma multumesc cu orice. Nu am de gand sa incalc drepturile de autor ale cuiva, insa o idee de proiect e la fel de bine venita. Ma poate ajuta cineva ???


P.S. Desigur ajutorul vostru imi va ingrosa poate portofelul....Promit un premiu corect, dimensionat si in functie de vanzari, celui care poate sa imi indice un proiect eligibil...X-my heart thumb_yello.gif
Serenity
Dude, fi mai explicit.... proiect = ?

Poza + scris? Doar imagine? Lumineaza-ne, si sunt sigura ca multa lume iti va sari in ajutor biggrin.gif
The Dude
Serenity, poate e prea pretentios numit proiect...


Poate avea si text, insa imaginea e de baza. Pentru ca imi este mai usor, am sa dau urmatorul exemplu. Am cerut unor prieteni sa imi transmita niste felicitari scanate din America....care se vand bine acolo, si era una cu o casa intro mare de alb, si la una din ferestrele casei era un brad impodobit...Toata imaginea era in tonuri de gris, insa ce se vedea pe fereastra era foarte viu colorat..ramurele, globulete, beculete....Era un contrast surprinzator si de mare efect..Am preluat doar ideea de a plasa ceva viu colorat pe un fond in tonuri grisate...Lucrez acum la asta...Numai ca mi-ar mai trebui cateva modele ca sa merite banii sa investesc in inchirierea unui raft de mare magazin....
Yvonne
asa?
The Dude
Da dificila, chiar asa...Iti multumesc foarte mult...desi e atat de mica ca abia o pot vedea...Ideea conteaza.
Promit solemn ca cea mai frumoasa va fi premiata, si ca nu voi publica nimic fara acordul initial al celui care a postat.
The Dude
Imi pare rau ca trebuie sa fiu insistent...Am comenzi, si o perioada relativ scurta la dispozitie...am nevoie imperativa de teme, daca cineva poate sa ma ajute ar fi bine sa incerce acum pentru ca peste doar cateva zile nu va mai fi nevoie
Clopotel
Draga The Dude,
Eu nu am inteles exact ce anume doresti tu ca proiecte de felicitari de Craciun...
Inteleg ca vrei sa incepi o afacere in acest sens... Atunci cred ca e important de vazut ce fel de felicitari vrei sa faci... Ai designeri, ai tipar? Vrei sa faci si felicitari muzicale? etc etc...Vrei sa le vinzi endetail sau engros? Ma rog, nu cred ca e o afacere asa simpla...

Daca ai posibilitati, o idee interesanta ar fi sa faci felicitari de felul celei atasate in acest mesaj, adica personalizate...
Cu un aparat foto digital si un computer si o imprimanta din aceea care face fotografii, ii faci omului felicitarea pe loc, cate vrea el... Poti sa folosesti diferite decoruri...
Nu vreau sa-ti dau idei cu craciunite mini si decoltate pentru tinerii nelinistiti... devil.gif S-ar putea sa ai coada la usa, si sa soliciti prea mult imprimanta... Numai tampenii imi trec prin cap... frusty.gif
O sa-ti mai trimit cateva modele traditionale de felicitari... Dar nu sunt deosebite...
Succes!
Clopotel
Felicitare
Clopotel
Felicitare
Clopotel
Felicitare...

E bine sa vii cu ceva original daca poti...
Sper ca ti-am fost de folos...
Succes!
fiica_lunii
Mie imi plac foarte mult felicitarile clasice... chiar daca nu se mai poarta. Oricum ti-am trimis o arhiva din care poti selecta ce-ti place si la unele din ele daca dai un crop poti scoate exact efectul de care vorbeai, cu fereastra luminata. Sunt mari pozele 1024x768 asa ca poti taia din ele numai ce te intereseaza.
Am urcat arhiva pe filehost, daca nu merge downloadul, da-mi un pm.
fiica_lunii
De aici poti descarca arhiva:
http://www.filehost.ro/183933/IARNA_rar/
Serenity
Atasez si eu aici cateva imagini pe care le am in memoria calculatorului.

1.
Serenity
2.
Serenity
3. Mie imi plac mult felicitarile cu aer vechi....
Serenity
4.
Serenity
5.
Serenity
6.
Serenity
7.
Serenity
8.
Serenity
9. Mi-au placut prin delicatete si simplitate
Serenity
10.
Serenity
11.
Serenity
12. Si acum o serie de felicitari cu pomi de craciun... Prima e asemanatoare cu cea despre care povesteai tu, daca nu identica tongue.gif
Serenity
Si a doua... laugh.gif
Serenity
14. Varianta "blue"
Fantasee
Cineva lasă Moşului un măr roşu în apropierea bradului şi o scrisoare explicativă.

user posted image
Serenity
15.
Serenity
16.
Serenity
Dude, tu ai cerut. Acu' tin-te bine ca o sa curga cu ele... devil.gif (da un semn daca sunt bune de ceva sau nu)
Serenity
Inca una bucata. Braduletii aproape sunt gata laugh.gif (mie imi plac mult felicitarile astea)
Serenity
19.
Serenity
20.
Serenity
21. Alb
Serenity
22. Cu animalute...
Serenity
23. Usa
Serenity
24. Copilaraosa
Serenity
Inca una din celebra serie...
Serenity
Si inca una....
Serenity
Si gata, ca am obosit. Sper sa te ajute dudule. Sa ne tii la curent yay.gif
The Dude
Serenity te iubesc wub.gif
Fiica_lunii, Dificila sunteti super cool thumb_yello.gif

Clopotel, am o editura si o tipografie...Sunt echipamente multe si complicate, iar imprimanta e pro...Nu am angajati inca, si activitatea de baza e tiparirea de carti in tiraje mici si foarte mici. Calendarele si felicitarile de Craciun aduc un mic profit peste activitatea de baza, bine venit pentru oricine in preajma sarbatorilor. M-am produs anul trecut cu un calendar de dame decoltate, dar era cat pe ce sa dau de dracul cu drepturile de autor. Am incercat apoi cu modele de inchiriat de la faculta de arte plastice, dar sunt niste urate acolo ca nu le poti scoate nici cu photoshopul, asa ca am abandonat chestia asta, altfel destul de profitabila.

Anul asta vreau sa dau lovitura cu Christmas Cardurile care in ultimi ani au revenit in forta pe piata americana. Am primit de la voi suficient material si acum trec la prelucrat...Le pot mixta, suprapune, colora...stiti voi...
Va multumesc si va mai astept...pana atunci am sa ma gandesc si la un mod de compensare... thumb_yello.gif
Serenity
Dude, cum a iesit cu felicitarile pana la urma? biggrin.gif
LINICA
Dude, merge afacerea?
Mie mi-au placut cateva variante de felicitatare si cred ca mi-ar placea sa le gasesc de Craciun. Cea cu copiii pe genunchii mosului ar fi potrivita pentru finutii mei. smile.gif
Serenity
Dude, nici nu ne-ai mai spus cum a iesit treaba.... sad.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.