Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Motanel Superb - Caut Stapin!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Divertismentului > Animale de companie
Noa
wink.gif

E un motanel superb (cred, asa zice colegu' tongue.gif ). Daca cineva se indragosteste de el il puteti gasi la gura de pasaj linga Romexpo. smile.gif
Sushi
uuuuuuuuuuui ce l-as vrea eu dar n-am cum sa ajung la el sad.gif Asa ca o sa-mi iau de craciun unul mai in varsta de la adapostul de animale cool.gif
Noa
Si mie imi pare rau Carmelita sad.gif
Mai ales ca e un pisoi intr-o stare buna, e destul de dolofan smile.gif
Sper totusi sa ajunga cineva la el rolleyes.gif asta in cazul in care nu a a luat-o altcineva inainte ca eu sa postez mesajul, desi nu cred, pentru ca sta de ceva vreme acolo. Asadar, daca cineva are drum pe acolo si vrea un pisoi, il poate avea tongue.gif
John B
Pisicile astea fara stapan de pe strazi n-ar trebui luate si ele de hingheri sau numai cainilor se aplica tratamentul asta?!
Felina
QUOTE (John B @ 1 Nov 2006, 12:16 PM)
Pisicile astea fara stapan de pe strazi n-ar trebui luate si ele de hingheri sau numai cainilor se aplica tratamentul asta?!

Ar cam trebui, dat nu-s periculoase, asa ca pot vagabonda in voie.
Kyklos
Aş vărui o pisică într-un alb sidefiu...şi apropo denigrezi imaginea patrupedului catalogândul VAGABOND jamie.gif se spune din câte am observat eu... PISICĂ EUROPEANĂ COMUNĂ...sau greşesc eu . unsure.gif
Noa
Felina are dreptate, pisicile NU sint asa periculoase cum sint ciinii... cind trec pe linga o haita de ciini tre' sa-mi fac rugaciuni sa scap de ei laugh.gif laugh.gif . Si culmea, imi plac ciinii mai mult decit pisicile tongue.gif

Trebuie sa existe adaposturi pentru ambele categorii, si exista, dar unde sa li se acorde o buna ingrijire.

@Colimator
QUOTE
şi apropo denigrezi imaginea patrupedului catalogândul VAGABOND  se spune din câte am observat eu... PISICĂ EUROPEANĂ COMUNĂ...


ohyeah.gif, asa stiam si io... am sa imi avertizez colegul, el a pus titlul pozei smile.gif
Dar 'vagabond' pentru ca e abandonat, sta pe strada, catalogarea de 'pisica europeana' se face doar celor care au un stapin. Se poate spune ca e 'pisi (european) vagabond'
Kyklos
Luat de pe stradă...are de acum încolo alt STATUT SOCIAL rofl.gif
Sushi
QUOTE (Colimator @ 1 Nov 2006, 01:45 PM)
Luat de pe stradă...are de acum încolo alt STATUT SOCIAL rofl.gif

l-ai luat tu?
Kyklos
Cu siguranţă se va găsi un suflet mare ....nu un suflet de câine devil.gif
Noa
Nu exista o certitudine, dar cel putin speram ca il va lua cineva rolleyes.gif (sint destule animale pe strazi care sfirsesc tot acolo sad.gif )

Colimator, cu asa impresie vii tu despre tine ? tongue.gif
Oricum, relatii bune s-au mai vazut si intre ciini si pisici. biggrin.gif
Cla
QUOTE (Noa @ 1 Nov 2006, 01:36 PM)
Se poate spune ca e 'pisi (european) vagabond'

Pisi de Maidan (cu un "de" frantuzesc king.gif ) biggrin.gif
Noa
QUOTE (Cla @ 1 Nov 2006, 03:12 PM)
QUOTE (Noa @ 1 Nov 2006, 01:36 PM)
Se poate spune ca e 'pisi (european) vagabond'

Pisi de Maidan (cu un "de" frantuzesc king.gif ) biggrin.gif

rofl.gif

Stau si ma hlizesc aici, de parca nu as avea altceva de facut ?!! harhar.gif
Gata !! la munca... dry.gif
Serenity
HELP! cry.gif

Nu o vrea nimeni pe asta mica? De vreo 2 saptamani sta pe la prieteni si nu am reusit sa-i gasesc stapan. Eu nu pot sa o pastrez pentru ca stau in chirie iar parintii nu mai vor inca o pisica (il au deja pe Aspy), dar dupa o singura seara in care am avut-o la mine am suferit rau de tot.... E genul de pisoi care ti se lipeste imediat de suflet. Si e invatata sa faca la tavita....

Sunt dispusa sa fac orice... sa vin sa o aduc in ce oras e nevoie, sa va conving cat e de misto sa ai pisic, sa va invat tot ce trebuie stiut. Credeti-ma pe cuvant... merita.

P.S. Pls, fara mistouri.
Nefertiti
E tigruuuuut!!!! wub.gif

Ce ma'nervezi, zisesem ca nu vreau si acum, cand ma uit la el... wub.gif

Iti spun maine daca il iau. Lasa-mi un tel. intr-un PM.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.