Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Shit Happens
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Cla
Azi am trecut prin Tortuga. Sau Haiti, Jamaica, nu mai stiu.
În orice caz, ceva frumos.
Cred ca a fost un vis fain.

De multe ori te trezesti, nu mai ai habar ce ai visat, dar e bine.
a 2-a oara stii bine ca te-ai trezit si: n-ai vreo problema ca te da sefu afara rofl.gif

Lasati-va visele aici, sa râdem si noi spoton.gif
dor
Hehe, si eu am visat ceva ... mai mult fioros de cat haios.
Anume, ca locuiam cu toti profesorii de la scoala in acelasi bloc, hehe si stiu ca o data a pus-o mama pe o profesoara sa imi fie babysitter si eu aruncam cu oua in ea, si ea ma ameninta ca ma exmatriculeaza din scoala biggrin.gif
abureli...
Vexx
Dupa vajnica bauta de aseara, m-au chinuit toata noaptea niste vise insetate...da' insetate rau. Culmea e ca beam apa... laugh.gif si nu oricum, in cantitati industriale.... Teribil cosmar. hh.gif rofl.gif
tikky
Am visat ca aveam messenger pana si pe ecranul televizorului. SI nici macar nu foloseam tastatura ca sa scriu, textul aparea asa dintr-o data ... laugh.gif
Erwin
se prea poate ca n-ai visat, poate ai lasat televizorul deschis pe un canal care transmite chat noaptea smile.gif
Titus Herbert
mai sunt chaturi la televizor? laugh.gif
tikky
apai nu, Erwin, ca era chiar o fereastra de yahoo mess, cu toate facilitatile laugh.gif
alysoft2003
Ia incercati voi sa visati ca sunteti priponiti pe scaunul stomatologului. Iar dentistul este un batranel cu par aaaaaalb (ca bunicutii din povesti) si numai la vederea lui te linistesti. Toate bune, numai ca mosulica s-a dovedit (in vis) ca suferea de dementa senila, se apucase sa foloseasca freza pe post de telefon. Iar eu, terorizat, constrans pe scaunul de tortura al dentistului. Cumplit vis brrrrrrrrr.
Titus Herbert
asta e cosmar laugh.gif
Cla
Nu stiu daca ati prins faza, cel mai haios vis pe care l-am avut vreodata.
L-am scris la jurnalul meu, il copiez aici pt voi. Enjoy:

"Am avut un vis ciudat azi-noapte: Eram cu baiatul meu (avea cam varsta de clasa 1-a) in RO si tocmai era defilare, Ceausescu cu baba lui treceau pe langa noi intr-un Zil decapotat si impartea "o mana de grau, o mana de porumb si altceva nimic".
Ii zic lui Marc: "Vezi pionierii? asa eram si eu imbracat pe cand eram scolar." El: "Serios? Heeeiii, ii striga lui Ceausescu, ia hai incoa'" - "Taci ma, ca intru la inchisoare" - "Zi-i sa se coboare din masina ca am de vorbit cu el" Eu: hh.gif
Ala l-a auzit pe Marc ca a zbierat, chiar ca se da jos din masina, atunci vad ca toti copiii erau imbracati ca pionieri numai al meu era in chiloti de baie si atat...
Langa noi era o masa cu nustiuce daruri pt. Nicu, il intreaba ceva pe Marc, asta raspunde in germana la care Nicu de ciuda ca nu-l intelege rastoarna tot pe-acolo...
Mare valva maaare, toti oamenii o iau razna care incotro, vine Militia (in uniforme albastre si cu MP in mana) si ne ameninta pe toti cu impuscatul daca nu ne intindem pe jos... hh.gif
Noi toti pe jos... cumva o luam dup-aia toti la fuga si bucurosi ca am ajuns dupa colt, rasuflam...

Urmatoarea scena a fost ca il plimbam pe Nicu in Zil-ul (de data asta era roz rofl.gif ) lui la el acasa, avea o vila cu pool unde era party, se bea, se facea baie si destrabalau de numa'... doua nemtoaice dragute girlchat.gif pe-acolo, aud ca vorbesc germana, intru si eu in discutie... una din ele zice "Hai sa dansam wink.gif ", eu: "Mai, sunt cu nevasta aici" - "Pacat..." ( rofl.gif )
Elena era prietenoasa si incerca sa vorbeasca cu Marc pe nemteste...
Deodata zice Nicu (si el prietenos): "Hai du-ma la 'Popasu' Pilirii'" (!!) rofl.gif , la o carciuma. Mergem cu masina, depasim o caruta si urcam pe trepte, intram acolo, vad interiorul... gata.

Atunci m-am trezit. Asa un vis clar si hazliu n-am mai avut demult. M-am sculat si mi-am scris o fituica sa nu-l uit.
Ce tampenii, dom'le... cica vrea la "Popasu' Pilirii", auzi... rofl.gif "
Erwin
Cla:
QUOTE
Ce tampenii, dom'le... cica vrea la "Popasu' Pilirii", auzi...  "


cică visele sunt conduse de dorinţele noastre subconştiente...

ai visat că îţi vine la budă şi nu găseşti nici una? un adevărat coşmar! rofl.gif
noroc că de obicei te trezeşti înainte de o găsi şi a se întâmpla... shit happens spoton.gif
Cla
Da, Erwin rofl.gif
Am uitat sa precizez ca nu e vorba numai de vise aici (pt asta mai exista "ce am visat azi-noapte"), asta sa fie si amintiri despre ce ati patit, chestii penibile, hazlii, etc. smile.gif

De ex: De revelion, acum vreo spe ani, eram într-o cârciuma, sub Nürnberg, într-un beci vechi.
Foarte fain, si muzica misto, dar de ciocnit la ora zero ne-a fost sampania prea scumpa.
Zice verisoara nevesti-mii: Marius, hai cu mine acasa, am 3 sticle in frigider, le luam.
Hai wink.gif asta a fost pe la vreo 9 jumate.
Mie intotdeauna mi-a placut de ea, si ei la fel, de mine sorry.gif
Aveam destuuul timp sa luam sampania aia. spoton.gif
Ajunsi la masina ei, zic "scuze", am intrat in parc sa ma p*s.
Ma urc in masina, ok, plecam.
Deodata incepe sa puta in masina aia, ma gândesc ce dracu...
Ajungem la ea acasa, ea avea un covor de velours alb, ai vazut direct pe unde am trecut eu cu cacat de câine la picioare...
Asa ca m-a batut D-zeu pe mine, om însurat, în loc de o juma de ora faina wink.gif , am tras un smotru la pantofi, covor si la masina, ca si aia putea. laugh.gif
Numa' bine ca s-ajung la timp la nevasta-mea cu o sampanie de Anu Nou rofl.gif

Asta da shit happens, am ratat ocazia ohno.gif
biggrin.gif
Erwin
rofl.gif rofl.gif rofl.gif
chiar ca shit happens!
alysoft2003
Cred ca din ziua aceea urasti cainii laugh.gif
Cla
laugh.gif nu, imi plac cainii, urasc doar pantofii plini de cacatul lor laugh.gif
As executa pe loc cacatii astia rofl.gif
Kitty
Cla...tu in ce limba visezi? laugh.gif
Cla
În maro - cana biggrin.gif
Cla
Shit happens...
Pe când eram plecat de la nevasta-mea, locuiam la maica-mea.
Bine - bine, dar cândva mi-am pus castile deoparte si am vrut sa vad cum îi merge, gagicii.
Asa ca îmi pun castile deoparte, ciocanesc la camera ei... ioc.
Haaalooo... nimic.
Haaaaaaaaaaaallllloooooooooooooooooo... nimic. (ea avea obisnuinta sa se încuie în camera)
Ma, asta-i moarta...
Dau telefon la urgenta... vin.
Toata strada o fost plina: Politia, Doctor, Pompieri.
Vin pompierii la mine, sparg usa cu zel.
Cine NU-I acolo? maica-mea.
Eu: " va rog sa ma scuzati, habar n-am unde e Doamna"...
Doamna era în gradina si tragea un pui de somn în hamac rofl.gif
Erwin
rofl.gif rofl.gif

dar cre' că ţie îţi venea să te înşurubezi... în pământ! tongue.gif
Cla
Ca bine zici, Erwin, exact asa... sorry.gif
Serenity
Desi e al 10-lea topic pe aceeasi tema (eh, nu chiar, dar cam asa tongue.gif ), dintre care Cla a mai deschis unul... laugh.gif ... zic si eu aici ca mi-e lene sa le caut pe celelalte...
Io visai azi noape (sau in dimineata asta) ca nu stiu cine juca fotbal si un pitt bull trebuia sa duca mingea-n poarta, sau ceva de genul asta. Pana la urma am aflat ca maica-mea primise cainele cadou si cum vroiam sa ma duc nu stiu unde si era noapte, m-am gandit sa-l scot la plimbare. Doar ca nu aveam lesa si hamul pisicii nu-l mai gaseam. Asa ca l-am pus pe frate-miu sa ceara o lesa de la un vecin care are o gramada de animale. Pana la urma nu am reusit sa fac rost si-am ramas in casa... sad.gif

Ce sa insemne, ce sa insemne? tongue.gif
Cla
Ai dreptate, Serenity, pe undeva am deschis asa un topic tâmpit, dar nu mai stiu nici eu unde laugh.gif
Ce sa însemne, ce sa însemne?
îti spunem constiinciosi, ca habar n-avem laugh.gif
Cla
Maaai, ce de shit happens...
Azi am intrat in baie si un urât se uita la mine.
Nu l-am cunoscut pe ala, dar totusi l-am spalat.
Atunci mi-a picat fisa: am uitat sa ma barbieresc de 3 saptamâni laugh.gif
Cla
Paranteza: (prietena mea a vrut sa stie cum imi sta cu barba)
Eu nu-l cunosc pe ala. Ma si distantez de el rofl.gif
Cla
QUOTE (Serenity @ 4 Nov 2006, 01:55 PM)
Desi e al 10-lea topic pe aceeasi tema (eh, nu chiar, dar cam asa tongue.gif ), dintre care Cla a mai deschis unul... laugh.gif ... zic si eu aici ca mi-e lene sa le caut pe celelalte...
Io visai azi noape (sau in dimineata asta) ca nu stiu cine juca fotbal si un pitt bull trebuia sa duca mingea-n poarta, sau ceva de genul asta. Pana la urma am aflat ca maica-mea primise cainele cadou si cum vroiam sa ma duc nu stiu unde si era noapte, m-am gandit sa-l scot la plimbare. Doar ca nu aveam lesa si hamul pisicii nu-l mai gaseam. Asa ca l-am pus pe frate-miu sa ceara o lesa de la un vecin care are o gramada de animale.

Ce sa insemne, ce sa insemne? tongue.gif

Scuze, am citit întârziat.
But it's funny biggrin.gif
Dog + cat laugh.gif ce tâmpenii visam... laugh.gif
Olaf
Am visat ca ajutam pe cineva sa pacaleasca pe dracu'. Parca eram dintr-un cantec al celor de la The Doors ("my wild love"), ca pierdeam mereu, si chiar nasol. laugh.gif
Fantasee
laugh.gif Interesant vis! Cred că nu făceai echipă cu cine trebuia ... secret.gif
Olaf
La naiba, si parca am trecut si o punte in vis. rofl.gif Da' asta nu era nimic fata de... restu' (nu mai tin minte ce)
Fantasee
N-ai trecut-o, bre, ţi s-a părut wink.gif drac să te ajute să-l păcăleşti pe "fraxu" n-ai să vezi. laugh.gif
Olaf
Stii ce? Era visul meu si pot face ce vreau in el, chiar si cu tot iadul impotriva! nonono.gif ohyeah.gif laugh.gif
Fantasee
spoton.gif That's the spirit! laugh.gif
Cla
Shit happens, one day you'll marry one! biggrin.gif
Olaf
Cla, daca ar avea mai des sens ceea ce spui, ai fi un baiat tare simpatic. laugh.gif Nu inteleg nimic. blink.gif
Cla
Esti casatorit, Olaf? Nu? ei, vezi... spoton.gif
Dar la asta cu sensul, ai dreptate. Am o gândire care câteodata o ia razna. Mai ales noaptea.
Well... shit happens laugh.gif
Cla
Ca apropòs de numele topicului: shit happens... spoton.gif
Erwin
am visat multe pisici... mari si mici, de toate culorile, am incercat sa prind cateva sa le dau afara, invadasera camera... hh.gif
Erwin
iată ce mai plăsmuiește imaginația în timpul somnului:

am visat că din mână au început să-mi crească fire subțiri, verzi, ieșeau așa din antebraț, lungi de 10-15 cm... am văzut că au tulpini subțiri, aproape ca un fir de păr iar în capăt mici frunzulițe verzi, cumva asemănătoare cu firele de iarbă care cresc lungi și subțiri din pricina unor condiții vitrege, întinzându-se mult după lumină... am luat o forfecuță de unghii și am început să le tai... tăind câteva am vrut să văd care e cauza, de ce au crescut așa... privind mai cu atenție am văzut că in piele, care s-a transformat în ceva ca un material sintetic, pufos și albastru wub.gif, moale, erau cuibărite boabe de grâu... adunate de un șoricel care și-a făcut și el culcușul în acel material albastru, sub un ghemotoc gri care îl camufla și proteja, ca într-o vizuină pentru hibernare. L-am scos cu vârful forfecuței și apoi l-am înțepat, am simțit rezistența țesuturilor ca și atunci când înfigi acul unei seringi în mușchi, cu o vibrație caracteristică străpungerii fibrelor, n-a curs nici sânge și nici șoricelul n-a murit, ba chiar parcă începuse să râdă de mine... era prea de tot, așa că m-am trezit! tongue.gif
Cla
Azi-noapte am fost in Timisoara, cu fiu-meu. (in vis)
Si ma uitam pe geam, si zic
"Uite ce mizerie a ramas, toata strada e plina de sine de tramvaie, cred ca a trecut pe-aicea tramvaiul 7 rofl.gif "
Zice: "Hai, mergem jos". "Hai"
Pe strada aia, in stanga, in dreapta, era plina de meri si corcodusi care isi lasau fructele.
Erau mere de toate culorile, unele mai bune ca altele...
Si noi le adunam, muscam, mancam, le puneam in cos...

E clar, mi-a fost foame de mere in vis sad.gif
Cla
Asaaa, adica:
Ma duc dupa cumparaturi la Norma (alimentara), inchis.
Nu-i bai, ma duc la aia mare, ca-i deschis pana la 4.
Canci, tot inchis.
Pus bicicleta la metro si da-i, ca mai e un Mall care are deschis pana la 8.
Si da-i si du-te pe caldura asta.
Stau acolo in fata Mall-ului si imi pica fisa...

In U-bahn, in drum spre casa, l-am luat pe un adolescent de guler, ca de ce nu mi-a zis ca azi e duminica rofl.gif
Erwin

wub.gif
am primit o cutie de carton în care era o pisicuţă tigrată, galben cu alb, am scos-o cu grijă că era amorţită, şi-a întins labuţele, corpul şi s-a lăsat scărpinată şi mângâiată... m-am gândit atunci că i-o fi sete şi foame de atâta stat în cutie, venise prin poştă... i-am dat o rondelă de şuncă sau salam ce aveam la îndemână şi am studiat cutia în care a venit... era albastră dintr-un carton moale, ca cel folosit la coperţi de caiet când eram copil, era scrisă de mână, cu pixul, adresa mea şi alte înscrisuri ca un fel de dedicaţie pentru mine... pe cealaltă parte, adresa editurii domnului Hampu the Great şi o reclamă cum că produce caiete pentru elevi... tot cu scris caligrafic erau câteva nick-uri de pe han, în frunte cu The Dude şi alţi prieteni ai mei, dar şi necunoscute... am lăsat cutia şi am căutat pisicuţa, să văd ce face, dar m-am trezit! tongue.gif
Afrodita
Era cat pe ce sa te cred Erwin rofl.gif

Mai bine ma duc la somn laugh.gif
Erwin
Vise plăcute! ohyeah.gif
Erwin
Hei, se pare că a fost un vis premonitoriu, că m-am întâlnit cu pisicuţa din vis:



rolleyes.gif wub.gif
Boudicca
rofl.gif ...am visat ca imi faceam manichiura frantuzeasca...
Erwin
iar am visat un câine care după ce m-am jucat cu el şi-a înfipt colţii în pantalonii mei şi nu mi-a mai dat drumul, fără să muşte, mi-a lăsat doar nişte găuri în pantaloni şi urme mici pe piele... dar eu eram prieten cu el şi îl tratam cu blândeţe, m-a ţinut destul de mult aşa. smile.gif
Cla
Am visat ceva tâmpit. Aveam un câine care stia sa citeasca si sa scrie, si asta înainte de a fi bagat la gradinita ( rofl.gif )
Si eu ma mai gândeam daca nu-l bag direct la o scoala de genii rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.