Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Sughitul
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Oiski-Poiski
Am auzit multe insa deunazi zicea cineva ca daca te apuca sughitul sa te gandesti la 10 oameni cu chelie .Adica cum ? blink.gif
tikky
probabil ca, pana ii gasesti pe toti cei 10, iti trece si sughitul! laugh.gif
simonsays
Eh, saptamana trecuta, un articol in ziarul Libertatea: un (eminent) nene doctor a fost premiat cu IG-Nobel, pentru o metoda ..hmm.. inedita de vindecat sughitul: masaj cu degetul in c.. fund ! Ah, pardon, stimularea nustiucarui 'nerv vag' rofl.gif Ma intreb, ce te faci daca te apuca sughitul in tramvai ?! roflmao.gif "Domnisoara, fiti amabila, ma ajutati si pe mine sa scap de sughit? " rofl.gif rofl.gif In contextul asta, parca suna altfel "gandeste-te la chelios.. " biggrin.gif
tikky
dar ce te faci... ca sunt 10? rolleyes.gif
simonsays
pai depinde de domnisoara; daca e nesatula, sughite ore si ore... hmm.gif

slava ingerasului meu pazitor, eu nu sughit !! rofl.gif
mutulica
eu am citit ca daca iti bagi un deget in rect dispare sughitul automat
Felina
Mie imi place sa sughit.
simonsays
pash.gif Felino, si tratezi sughitul cu crema astringenta ?
Felina
Simon, nu-l tratez, imi place sa sughit.
simonsays
nu-nteleg ! ohyeah.gif
Kitty
DE la o vreme a devenit o problema sughitul meu. In primul rand ca orice i-as face tot se aude tare, il al doilea rand, nu e un sughit din ala de te apuca si nu te mai lasa ci cate unu singuratic: cand mananc, cand beau apa (mai ales in timp ce inghit apa respectiva), dupa ce mananc, daca nu mananc, daca stau... Lu' genicon ii e rusine acum cu mine, ca doar paream si eu delicata, cand sughit par mai degraba o betivanca tongue.gif Deci, degetul in fund sau stimularea nu-stiu-carui nerv nu merge pt ca nefiind un sughit continuu, pana sa ajunga la a stimula imi trece... DECI, tratamente pt a nu mai sughita DELOC, NICIODATA, stiti? biggrin.gif
Olaf
Pai ai putea permanentiza solutia cu degetul. laugh.gif
Kyklos
Merge o dusca de compot de hamei...consumi pana crezi ca nu mai ai senzatie .....e de vina rasul in exces hh.gif
Kitty
QUOTE (Olaf @ 10 Oct 2006, 06:40 PM)
Pai ai putea permanentiza solutia cu degetul. laugh.gif

rofl.gif rofl.gif rofl.gif
Oiski-Poiski
solutii

sa te tii de nas eu stiu cat timp ( nu uita ca noi oamenii trebuie sa si respiram )
sa te sperie careva (desi daca stii ca trebe sa te sperii , te mai sperii ?? blink.gif )
sa bei un pahar cu apa cu mana dreapta si mana stanga o ridici la spate cat mai sus (habar nu am ce sa faci cu picoarele in timpul asta blink.gif blink.gif )
sa te gandesti la 10 cheliosi ( ce chestie plina de nebuloase si intrebari laugh.gif )

o mai fii si altele ????
denise
QUOTE (Oiski-Poiski @ 10 Oct 2006, 08:11 PM)
sa te gandesti la 10 cheliosi ( ce chestie plina de nebuloase si intrebari  laugh.gif )


hmm.gif noroc că nu prea sughit.
1. Kojak
2. Gandhi
3. Paler
ăăăă...
4. Bruce Willis
din ce în ce mai greu
5. ălaaa.. Bodu parcă îi zice (io-te că e bun şi el la ceva)
6. Seal
7. ... eh m-am plictisit, normal că te lasă sughitul...te apucă... căscatul.
Kitty
Pe mine m-a speriat odata mama, da' fara sa-mi spuna ca asta e si ideea tongue.gif A zis ca: "Tu asa ai fost afara cu pantalonii rupti in fund?" si na, aveam si eu o varsta, normal ca m-am speriat ca m-am facut de ras in jurul blocurilor cu catelul la plimbare, altadata nici ca-l mai plimbam tongue.gif
simonsays
QUOTE (Olaf @ 10 Oct 2006, 07:40 PM)
Pai ai putea permanentiza solutia cu degetul. laugh.gif

sbine.gif

Mi-ai luat vorba din.. gura, Olaf rofl.gif

Solutiile lui Oiski sint incomplete:
1. sa te tii de nas, in timp ce ai gura lipita cu banda adeziva (FOARTE LATA), urechile astupate cu ceara (calda), anusul infundat de degete, si varianta pt doamne - ocupata cu degetelele de la cealalta mana
2. trebuie sa fii speriat(a) prin provocarea unui cataclism: cutremur, incendiu, detinut homo evadat, si, varianta pentru doamne - impiedicarea in tanga ajunsi la glezne
3. sa bei un pahar cu apa cu mana dreapta si mana stanga o ridici la spate cat mai sus, sa fii aplecat(a) de mijloc pana ajungi cu capul in dreptul plexului (personal sau al cui e prin zona), gatul cat mai rasucit SPRE STANGA (sa incerci sa vezi degetul inelar de la mana stanga care zgarie becul din tavan), piciorul drept flexat spre piept (cu dintii stransi pe rotula - ai uitat, erai aplecat, da ?), piciorul stang intins paralel cu pamantul, cu glezna perfect intinsa, astfel incat degetul mic de la piciorul stang sa fie in prelungirea nasului (care nas este situat, de obicei, deasupra gurii inclestate de rotula, iar ai uitat ?!! ); varianta pentru doamne - doamne doamne, la ce ma puteam gandi...
4. sa te gandesti la 10 cheliosi, si sa ti-i imaginezi imbracati in piele si lanturi, cu papuci de casa mari, roz, reprezentand varii animalute nostime (papucii, nu cheliosii), cu un batic frez pe cap, plin de pene de paun; cheliosii sint fardati cam ca o matroana de bordel, strident, ca pe vremuri, cand toate se faceau cum scrie la carte; imaginatia trebuie completata cu momentul actiunii - deosebit de esential: ei tocmai te intreaba: "a fost bine ? a iesit tot ?", si tin in mana: un sul de hartie igienica, un sapunel, un prosopel, o perie de veceu, un supozitor, o clisma, un pahar de apa aburit, vata pe bat, un pahar de bere, respectiv un borcanel de iaurt.

In cazul in care nici una din variantele de mai sus nu vindeca sughitul, singura ramasa in discutie este operatia. Necesitand termeni tehnici, si neavand manualul de instructiuni la mine, ma vad silit sa aman detalierea; dar, la cererea publicului spectator, poate .. poate ..
ausländer
Simon rofl.gif Astept cu nerabdare si varianta chirurgicala. Nu ca as avea probleme cu sughitul...
Kitty
Io zic sa te informezi, coane, si sa spui cum tre' sa mearga operatia, ca eu una nu ma bag daca nu stiu ce m-asteapta... desi nici dupa ce aflu nu garantez sa vreau o operatie a la gion tongue.gif
Sushi
QUOTE (mutulica @ 9 Oct 2006, 04:36 PM)
eu am citit ca daca iti bagi un deget in rect dispare sughitul automat

io creca tu confunzi sughitul cu penis captivus wink.gif
simonsays
io cred ca ai dorinte absconse jamie.gif
Kyklos
simon e doctor in sughituri...citeam o data un articol...despre un pensionar ...care nu se putea opri din sughit...de zece ani avea aceas problema , a fost prezentat si la stiri .
ausländer
QUOTE (denise @ 10 Oct 2006, 08:19 PM)
QUOTE (Oiski-Poiski @ 10 Oct 2006, 08:11 PM)
sa te gandesti la 10 cheliosi ( ce chestie plina de nebuloase si intrebari  laugh.gif )


hmm.gif noroc că nu prea sughit.
1. Kojak
2. Gandhi
3. Paler
ăăăă...
4. Bruce Willis
din ce în ce mai greu
5. ălaaa.. Bodu parcă îi zice (io-te că e bun şi el la ceva)
6. Seal
7. ... eh m-am plictisit, normal că te lasă sughitul...te apucă... căscatul.

Ar mai fi....Bebe Cotimanis. Ti--e si frica sa mai sughiti cand vezi ce remedii are Simon.
simonsays
QUOTE (Colimator @ 11 Oct 2006, 09:11 PM)
simon e doctor in sughituri...citeam o data un articol...despre un pensionar ...care nu se putea opri din sughit...de zece ani avea aceas problema , a fost prezentat si la stiri .

pai du-te si ajuta bietul pensionar, nu mai sta ! thumb_yello.gif
Serenity
Cu riscul de a fi of-topic si mai serioasa decat prevede legea nescrisa a poienii hh.gif eu va recomand metoda cu zaharul... Iei frumos o lingurita de zahar si ti-o bagi in .... ei nu gioane, nu in fund laugh.gif... in partea opusa whistling.gif
Cla
Sughitul... mi s-a intamplat si mie sa nu scap de el timp de 3 zile...
E nemaipomenit, te doare tot ce crezi ca ai in corp, mai ales pieptul... it's not funny... nonono.gif
mdA!
QUOTE (Serenity @ 14 Oct 2006, 12:49 PM)
Cu riscul de a fi of-topic si mai serioasa decat prevede legea nescrisa a poienii hh.gif eu va recomand metoda cu zaharul... Iei frumos o lingurita de zahar si ti-o bagi in .... ei nu gioane, nu in fund laugh.gif... in partea opusa whistling.gif

Sere.. care anume parte opusa?! ca atunci, lingurita trebuie incalzita inainte.. sau de la raceala metalului iti trece sughitul?
daca da, atunci ce treaba mai are zaharul? mai bine pui sare, sa nu se strice.
Aramis
ar mai fi si Bebe sexologul....
Si mie imi place sa sughit rofl.gif
Cla
QUOTE (Aramis @ 14 Oct 2006, 05:51 PM)
Si mie imi place sa sughit rofl.gif

Tine-o 3 zile asa si mai vorbim wink.gif
Partea cea mai proasta e, daca nu iesi din sughit si mai si râgâi pe lânga, acolo s-auzi concert nevrut rofl.gif
simonsays
QUOTE (Serenity @ 14 Oct 2006, 01:49 PM)
Iei frumos o lingurita de zahar si ti-o bagi in .... ei nu gioane, nu in fund laugh.gif... in partea opusa whistling.gif

Da' domle, da oamenii nu au "partea opusa"; numa' femeile... unsure.gif

Aramis, sa trec sa te vindec ? ohyeah.gif ntz, ma gandeam sa te sperii .. sorry.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.