Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:[caut] Transport Cereale International
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Recomand Serviciu, Caut Serviciu [Prestari Servicii]
alysoft2003
Stie cineva vreo firma care efectueaza transporturi de cereale (Ro-It) la preturi normale? (nu exagerate). Macar vre-un site unde au si o lista de preturi.
actionmedia
Ai incercat la CFR Marfa?
John B
Incearca si la touring cargo. 3160890
Marian M
Informeaza-te la:
http://www.mvtlog.ro/acasa.html
alysoft2003
Multumesc.
Numai ca majoritatea transportatorilor cu site-uri nu se prea grabesc sa spuna pretul. Nici macar unul informativ. Stiu ca difera in functie de cantitate si distanta, dar macar un :"plecand de la xxxxx lei /km" ca sa iti faci cat de cat o idee. Asa trebuia sa suni la j'de mii de firme, sa vorbesti cu o secretara gretoasa ( de cele mai mlte ori) si sa iti dea raspunsuri evazive : "pai se negociaza". Nu pot spune :"nene, pretul e asta, dar daca ai cantitate mai mare, putem negocia usurel". Nope.
actionmedia
Pai io zic sa faci urmatoarea chestie: Sa trimiti un email sau un fax cu o cere de oferta. Cu specificatii clare:
- de unde pana unde
- ce cantitate
- cand
etc.

Sunt convins ca iti vor raspunde la un moment dat.
ilie
Intreba de preturi si in it.
Marian M
QUOTE (alysoft2003 @ 6 Oct 2006, 05:59 PM)
Multumesc.
Numai ca majoritatea transportatorilor cu site-uri nu se prea grabesc sa spuna pretul. Nici macar unul informativ. Stiu ca difera in functie de cantitate si distanta, dar macar un :"plecand de la xxxxx lei /km" ca sa iti faci cat de cat o idee. Asa trebuia sa suni la j'de mii de firme, sa vorbesti cu o secretara gretoasa ( de cele mai mlte ori) si sa iti dea raspunsuri evazive : "pai se negociaza". Nu pot spune :"nene, pretul e asta, dar daca ai cantitate mai mare, putem negocia usurel". Nope.

La camioane de 20 t pretul e cam 1 euro/km.
Uite de pilda un anunt al unuia cu marfa disponibila:
"CODLEA - VENEZIA
NECESAR 2 X PRELATA 20T
PRET : 1100 EUR"
Informeaza-te la cei de pe linkul pe care l-am pus mai sus.
alysoft2003
Mersi Marian, o sa ii contactez luni.
Asa imi place sa vorbesc, in cifre concrete, nu cu pai sa vedem, ca o fi, o pati. Doamne cat urasc incertitudinea wink.gif
Mihai
Incearca si la Express Romania, din cate stiu nu au tarife (prea) mari...
alysoft2003
Nu prea se ingramadesc sa raspunda la mail-uri. Ma rog, poate nu au nevoie de bani. Altii la rand. O sa incerc cu micii privati, daca astia marii nu au pofta.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.