Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Scoala De Politie Si Academia De Politie
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Exploratorium > Invatamant
Sheko
In primul rand salut ! biggrin.gif
M-am gandit sa deschid un subiect legat de Scoala de Politie si Academia de Politie . Ma gandeam sa postam aici pareri, informatii si sfaturi legate de o cariera in Politie . Eu unu' stiu ca sunt doua scoli de subofiteri si una de ofiteri in Romania : Vasile Lascar , Septimiu Muresan (subofiteri) si Academia de Politie (ofiteri).
Din pacate in 2006 nu s-au facut inscrieri in scolile de subofiteri cry.gif pe motiv ca scolile sunt "pline" , asta fiind singurul an in care nu se fac inscrieri (cam ciudat blink.gif nu ?). La Academia de Politie au fost in 2006 , 250 de locuri disponibile, 100 pt fete si 150 pt baieti ! Concurenta a fost foarte mare !
Mihai
Bine ai venit la Han! han.gif

Voi muta topicul in subforumul aferent. smile.gif
Sheko
biggrin.gif bine v-am gasit !
bdl
Acu cite clase trebuie sa ai ca sa te faci politai?
Cucu Mucu
QUOTE (bdl @ 30 Sep 2006, 03:54 PM)
Acu cite clase trebuie sa ai ca sa te faci politai?

Nu clase, plase trebuie sa ai. Manca-o-ar tata pi ea de spaguta...
Sheko
laugh.gif iti trebuie liceul terminat si pentru a intra la Scoala de Politie si pentru a te incadra direct ! Si plase ... cry.gif mda , cei care le au intradevar intra mult mai usor , dar se poate si fara plase si pile , va garantez eu ! Trebuie doar munca si vointa !
Cucu Mucu
QUOTE (Sheko @ 1 Oct 2006, 07:04 PM)
Trebuie doar munca si vointa !

Io, Sheko, ai dreptate, se poate, dar ceva la modul: "buei, avem 200 de catindati si 50 da locuri, si avem asa: 10 a lu' dom'comandant, 15 a lu' dom 'general, 20 a lu'dom ministru si 5 sa vedem care-or fi aia mai destepti!". Gresesc? laugh.gif
Sheko
Eu am vorbit cu cineva care a intrat la Academia de Politie anul trecut si mi-a spus ca din cele 150 de locuri pentru baieti, "pe bune" au fost doar vreo 50 ! cry.gif Mda , e greu sa intrii la Academia de Politie , biggrin.gif nu se poate sa fim toti ofiteri, nu ?

Insa la Scoala de Subofiteri e ceva mai usor , sunt multe locuri disponibile si de politisti tineri e nevoie mai mereu ! Ce ziceti , e cineva interesat ? cool.gif
Sheko
Hey , urmatoarea sesiune de examene ( Scoala de Subofiteri ) in august 2007 ! biggrin.gif Se pregateste cineva ?
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.