Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Plus - "Micile Preturi Isi Dau Intalnire La Plus"
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Opiniile Consumatorilor / Comentariile Clientilor > Retail si Cash&Carry: Hypermarketuri si Supermarketuri in Romania
Mihai
Plus Romania

user posted image

Click aici pentru o prezentare detaliata a tuturor hypermarketurilor si supermarketurilor din Romania.

Prezentare Plus Discount
QUOTE
Plus aparţine concernului german Tengelmann, grup cu vechime şi experienţă la nivel mondial, având nu mai puţin de 7.500 de magazine în 17 ţări din întreaga lume. Din acest grup fac parte diviziile Plus, OBI, A&P, kik, Kaiser’s Tengelmann şi Interfruct.

În cei peste 30 de ani de activitate, reţeaua de magazine Plus s-a extins în permanenţă, existând în prezent - cu peste 4.000 de magazine şi aproximativ 38.000 de angajaţi - în Germania, Spania, Ungaria, Cehia, Polonia, Austria, Grecia, Portugalia şi România.

Intrarea pe piaţa românească a fost decisă în 2002 când Plus a ales România datorită stadiului în care se află economia şi a creşterii economice din ultimii ani. Compania - cu sediul şi depozitul central la Ploieşti – a fost constituită în martie 2003 şi intenţionează să deschidă în următorii 4-5 ani 170 de magazine pe întreg teritoriul României. Investiţia totală în magazine şi centru logistic se ridică la circa 250-300 milioane euro.
În prezent există 26 de magazine deschise in România (primul in Bucuresti, in noiembrie 2005), urmând ca expansiunea să continue în toate oraşele cu peste 30.000 de locuitori.
Plus oferă o gamă de aproximativ 1.000 de produse, incluzând atât produse alimentare de bază, legume şi fructe proaspete, carne proaspătă în regim de autoservire, cât şi produse nealimentare tip 1 (detergenţi, cosmetice, hrană de animale). Pe lângă aceste produse de înaltă calitate, clientul beneficiază săptămânalde o ofertă variată de produse nealimentare tip 2, gama în care sunt cuprinse articole de uz casnic, electrice şi electrocasnice.


Produse marca Plus
QUOTE
Printre produsele marca Plus se numara: Alpa (lactate), Da Marco & La Capannina (bucatarie italiana), Boutique Cafe (cafea), Clarky's (snacksuri), Famili (cereale), Hairwell (intretinerea si ingrijirea parului), Goutier (dulciuri), bright & shiny (produse de curatat), Oscar & Julia (hrana de animale), Blue Moon (intretinere corporala).



Magazine Plus in Romania
QUOTE
Plus are deschise in Romania 28 magazine, dintre care 3 in Bucuresti.

Iata magazinele:

Plus Mioveni (Jud. Arges)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Bd. Dacia, Nr. 11


Plus Bacau 1 (Jud. Bacau)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. I.L. Caragiale, Nr. 6


Plus Bacau 2 (Jud. Bacau)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Mioriţei, Nr. 41


Plus Bacau 3 (Jud. Bacau)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Narciselor, Nr. 5


Plus Bistrita (Jud. Bistrita-Nasaud)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Vasile Conta, Nr. 9


Plus Botosani (Jud. Botosani)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Bd. Mihai Eminescu, Nr. 2


Plus Bucuresti 1
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Bd. Iuliu Maniu, Nr. 8 B, Sector 6


Plus Bucuresti 2
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Turnu Măgurele, Nr. 230-232, Sector 4


Plus Bucuresti 3
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Serg. Ştefan Crişan, Nr.31, Sector 6


Plus Caransebes (Jud. Caras-Severin)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Ardealului, Nr. 127


Plus Resita (Jud. Caras-Severin)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Toamnei, Nr. 1


Plus Campia Turzii (Jud. Cluj)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Laminoriştilor, Nr. 94


Plus Gherla (Jud. Cluj)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Haşdaţii, Nr. 1


Plus Cluj (Jud. Cluj)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Republicii nr. 109 (Sigma Shipping Center)


Plus Navodari (Jud. Constanta)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Constanţei, Nr. 2 D


Plus Medgidia (Jud. Constanta)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Albinelor, Nr. 1


Plus Targu Secuiesc (Jud. Covasna)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Bd. 1.Decembrie 1918, Nr. 44


Plus Targoviste (Jud. Dambovita)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Arhitect Pintea Gheorghe, nr. 5


Plus Tecuci (Jud. Galati)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. 1 Decembrie 1918, nr. 109


Plus Deva (Jud. Hunedoara)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Calea Zarandului, Nr. 108


Plus Orastie (Jud. Hunedoara)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Bd. Eroilor, Nr. 17


Plus Hateg (Jud. Hunedoara)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str Tudor Vladimirescu nr. 12


Plus Iasi (Jud. Iasi)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Niciman, Nr. 2


Plus Drobeta Turnu-Severin (Jud. Mehedinti)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Bd. Tudor Vladimirescu, Nr. 146


Plus Sibiu 1 (Jud. Sibiu)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Şos. Alba Iulia, Nr. 47 A


Plus Sibiu 2 (Jud. Sibiu)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. Rusciorului, Nr. 48 A


Plus Lugoj (Jud. Timis)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Calea Caransebeşului, Nr. 2 A


Plus Ramnicu Valcea (Jud. Valcea)
CODE
Program de functionare: Luni - Sambata: 8.00-21.00 si Duminica: 9.00-17.00
Adresa: Str. George Coşbuc, Nr. 2


Sediul Central
QUOTE
Plus Discount România SCS
Sediul Central: DN 72, 107027 Nedelea, com. Ariceştii Rahtivani, jud. Prahova


Alte Informatii
QUOTE
Actionar majoritar: Tengelamnn Germania
Joburi @Plus
Site: Plus-Discount.ro



Va invit in cadrul acestui topic sa discutam despre calitatea serviciilor oferite de Plus, despre experiente bune si mai putin bune intalnite in aceste magazine. smile.gif
Mihai
Oferta Plus (27.09 - 03.10.06)
nefertiti-old
Astia aveau (au?) cea mai enervanta reclama.
Mihai
ohyeah.gif Reclama cu preturile mici animate.

Am notat '4 - Bun' doar pentru ca au cateva produse foarte bune pe care le distribuie exclusiv (branza topita Frichessa, ciocolata cu alune, inghetata si un tip de paine din Costanta).

+++ Plusuri:

>respectivele produse distribuite exlusiv

>nu prea e aglomeratie in magazin (cel putin in cele din Bucuresti nu e deloc...)

>preturi destul de mici


--- Minusuri

> angajati 'obositi' - de la casierite pana la sefii de magazin (exemplu: mai demult, am cumparat -de fapt am intentionat sa cumpar- un set de picnic; la raft un pret, la casa alt pret - ceea ce m-a deranjat, motiv pentru care am dorit sa-mi fie restituiti banii; vine seful de magazin, pleaca la birou, dupa vreo 20 de minute vine si imi restituie banii; ii spun sa schimbe pretul la raft; a doua zi vin, pauza! - acelasi pret; merg sa discut cu seful de magazin - era o tipa de data asta; in sfarsit, dupa vreo 3 zile s-au hotarat si au schimbat pretul - totala lipsa de respect fata de clienti!)

> nu au pungi gratis biggrin.gif

> nu au cosuri (total ilogic pentru un supermarket - la hipermarket mai inteles, dar la un magazin de genul 'Plus'...)
Mihai
Oferta Plus (04.10 - 10.10 2006)
Mihai
Oferta Plus (11.10-17.10)
halcyon_lll
Mda ... cu mare tam-tam s-a deschis si in Cluj, un magazin de asta, Plus ... Ca tot studentu (magazinu e chiar langa complexu studentesc) m-am dus, cu sperante mari, sa vad despre ce e vorba. M-am intors acasa putin dezamagit. Nu stiu daca asa e la inceput, dar magazinul mi s-a parut prost dotat. Noroc ca aveau Pepsi la 2.5 l ca altfel veneam suparat acasa. Raionul de mezeluri pot sa spun ca nici nu exista ... adica asa, intr-un colt cateva bucati de salam, carnati si parizer. Nici vorba de servire, adica sa-ti felieze cineva salamul sau sa-ti dea 500g de cremwursti (nici nu cred ca erau). La raionul de fructe si legume alta prostie. Nu este dom'le cantar. Iti iei tu cat crezi ca vrei si ti le cantareste la casa ... total neinspirat. Imi place sa-mi cantaresc singur fructele, sa vad daca mai iau sau nu si cat costa.

Asta e ... cu toate ca Plus e mai aproape, tot la Profi o sa ma duc!
Kyklos
Prin luna martie cei de la TVB au fost sesizaţi de un consumator ....se vând "Oua expirate , la preturi mici "în Plus. Cei de la TVB au vrut să fie siguri că reclamaţia e plauzibilă, consumatorul ţepuit a reclamat fapta şi la OPC . Când au ajuns la PLUS , un mare bazat de acolo i ruga să iasă din parcare , trebuie acreditare , şi cu puţin circ a explicat motivul cu care iei au venit , nu există aşa ceva la noi , dacă respectivul nu confirmă .....cei de la OPC au confirmat....au fost distruse sute de kilograme de ouă .
Mihai
Oferta Plus (18.10 - 24.10)
Mihai
Am adaugat Iasiul si Medgidia in lista.

Oferta Plus 25.10-31.10 2006
Vexx
S-a deschis un magazin Plus si in Piatra-Neamt pe Str. Bistritei nr. 1. Mihai actualizeaza lista! tongue.gif

Mihai
QUOTE
Grupul Tengelmann, proprietarul retelei de magazine Plus Discount, poarta discu-tii cu mai multi competitori pentru vanzarea magazinelor din Romania, insa nu a decis inca daca va iesi de pe piata, au declarat pentru ZF reprezentantii retailerului german.

Potrivit relatarilor presei internationale de pe just-food.com, printre companiile interesate de preluarea magazinelor Plus Discount de pe piata locala se numara Carrefour, retailerul care a intrat in acest an pe segmentul supermarketurilor din Romania prin achizitia retelei Artima.

Plus Discount isi regandeste in prezent strategia de operare in afara Germaniei, luand in calcul si varianta vanzarii magazinelor. Recent, retailerii Tesco si Rewe au avansat fiecare cate o oferta de 250 mil.

@ZF.ro


Si au niste dulciuri asa bune... unsure.gif
warchyld
QUOTE(halcyon_lll @ 15 Oct 2006, 04:24 PM) *
Mda ... cu mare tam-tam s-a deschis si in Cluj, un magazin de asta, Plus ... Ca tot studentu (magazinu e chiar langa complexu studentesc) m-am dus, cu sperante mari, sa vad despre ce e vorba. M-am intors acasa putin dezamagit. Nu stiu daca asa e la inceput, dar magazinul mi s-a parut prost dotat. Noroc ca aveau Pepsi la 2.5 l ca altfel veneam suparat acasa. Raionul de mezeluri pot sa spun ca nici nu exista ... adica asa, intr-un colt cateva bucati de salam, carnati si parizer. Nici vorba de servire, adica sa-ti felieze cineva salamul sau sa-ti dea 500g de cremwursti (nici nu cred ca erau). La raionul de fructe si legume alta prostie. Nu este dom'le cantar. Iti iei tu cat crezi ca vrei si ti le cantareste la casa ... total neinspirat. Imi place sa-mi cantaresc singur fructele, sa vad daca mai iau sau nu si cat costa.

Asta e ... cu toate ca Plus e mai aproape, tot la Profi o sa ma duc!

bai nea' sefu,da tie iti trebuie cineva la raionu de sucuri sa-ti dea un pahar de suc,cineva la raionu de dulciuri sa-ti dea napolitane vrac,cinrva la raionul cu condimente sa-ti dea 200 gr de zahar.... rofl.gif da unde te crezi bai tata?la alimentara de la colt???apropo...nu mai avem pepsi la 2,5l(defapt nu mai avem pepsi deloc),asa ca stai acasa si nu ne mai deranja.cu mult respect angajat al sc. PLUDI.srl
warchyld
QUOTE(Kyklos @ 15 Oct 2006, 05:39 PM) *
Prin luna martie cei de la TVB au fost sesizaţi de un consumator ....se vând "Oua expirate , la preturi mici "în Plus. Cei de la TVB au vrut să fie siguri că reclamaţia e plauzibilă, consumatorul ţepuit a reclamat fapta şi la OPC . Când au ajuns la PLUS , un mare bazat de acolo i ruga să iasă din parcare , trebuie acreditare , şi cu puţin circ a explicat motivul cu care iei au venit , nu există aşa ceva la noi , dacă respectivul nu confirmă .....cei de la OPC au confirmat....au fost distruse sute de kilograme de ouă .

bai frate da de cand se cantaresc ouale(sute de kilograme),cum naiba poti spune asa ceva bai frate,cum poate un magazin sa scoata oua expirate la vanzare,da omu care le cumpara nu vede ca sunt expirate???intradevar au mai fost produse care mai aveau CATEVA ZILE pana la data expirarii care s-au vandut la preturi mici...dar nu expirate,asa ca ia putin gaz si o cutie de kibrituri si da-ti foc,te rog
Veritas
Am fost la "Plus" in Hateg, Brasov si in Bucuresti...Mi se pare ok...mai ales pentru ca au cea mai buna inghetzata ever.."Choco King mandorla" si altele asemenea.

V
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.