Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cine Conduce Sua ?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Politica interna si externa. Stiri din Romania. > Politica Externa
abcd
La Adunarea Generala a ONU, presedintele Venezuelei Hugo Chavez a spus ca presedintele american George W. Bush este "diavolul".

"Diavolul a venit ieri aici. El a venit vorbind ca si cum este stapanul lumii" a spus Hugo Chavez, facandu-si semnul crucii. El se refera la discursul, din ziua precedenta, a lui George Bush. Washingtonul, dupa Chavez, practica "dominarea, exploatarea si jefuirea popoarelor lumii". Unii auditori au aplaudat cand Hugo Chavez l-a numit pe Bush diavol, iar altii pareau sa rada de el.

"Facem apel la cetatenii Statelor Unite si la intreaga lume sa opreasca aceasta amenintare, care este ca o sabie ce atarna deasupra capetelor noastre" a mai continuat el.

Ambasadorul SUA la ONU, John Bolton, nu a venit la discursul lui Chavez, trimitand un asistent care sa ia note, "cum este obiceiul cand asemenea guverne vorbesc".

Ziare.com
Cla
Conduce SUA cineva de 6 ori? (intreb de ce ai deschis 6 topicuri despre asta)

Despre Chavez = cunosc istoria, iar a fost o porcarie CIA.
Dar v-ati dat seama cum seamana ala cu Ceausescu ??
Aceeasi mutra si cu "rosu, galben si albastru" biggrin.gif

As vrea sa vad festivalul "Cântarea Venezuelei" laugh.gif

Sau "Angel Falls over Chavez" rofl.gif

user posted image

user posted image
abcd
Imi cer scuze dar de fiecare data cand postam primeam raspunsul "error email" si am renuntat....acum vad ca ceva tot se intimplase, bine ca adminul a fost pe faza.....multam!

Chavez e probabil nebun de face asemenea afirmatii in public! hh.gif
March
Ai ramas in urma amice daca n-ai aflat pana acum cine conduce SUA ! Masonii, Illuminati si alte Comitete Centrale secrete laugh.gif
ilie
banul
Michelle
evreii?!
SORIN
Exact laugh.gif rofl.gif rofl.gif

Sorin.
abcd
QUOTE (March @ 23 Sep 2006, 09:52 AM)
Ai ramas in urma amice daca n-ai aflat pana acum cine conduce SUA ! Masonii, Illuminati si alte Comitete Centrale secrete laugh.gif

Iti dau dreptate, doar traiesc in SUA si e normal sa fiu....confuz!! hh.gif Dar desi alegerile din 2000 pareau foarte democratice ceva parca n-a fost in regula! 9/11 desi ultra mediatizat lasat multe semne de intrebare, raboiul impotriva...terorismului mondial sustinut de Bush, Irakul despre care nimeni nu mai stie care au fost motivele, Afganistanul despre care nu se mai spune nimic oficial...lista e cam lunga. Cred ca as avea tot dreptul sa ma intreb daca Chavez are sau nu dreptate..aici!
Kyklos
unsure.gif
Uniunea
Sovietica
Americana

March
QUOTE (abcd @ 23 Sep 2006, 05:32 PM)
QUOTE (March @ 23 Sep 2006, 09:52 AM)
Ai ramas in urma amice daca n-ai aflat pana acum cine conduce SUA ! Masonii, Illuminati si alte Comitete Centrale secrete   laugh.gif

Iti dau dreptate, doar traiesc in SUA si e normal sa fiu....confuz!! hh.gif Dar desi alegerile din 2000 pareau foarte democratice ceva parca n-a fost in regula! 9/11 desi ultra mediatizat lasat multe semne de intrebare, raboiul impotriva...terorismului mondial sustinut de Bush, Irakul despre care nimeni nu mai stie care au fost motivele, Afganistanul despre care nu se mai spune nimic oficial...lista e cam lunga. Cred ca as avea tot dreptul sa ma intreb daca Chavez are sau nu dreptate..aici!

Daca tot esti pe acolo vorbeste cu skinheads sa dati o lovitura de stat ! Adica o copita ugerului care va hraneste !

Saallam o-Aallecum !
Kyklos
Negri si galbeni veniti in SUA pentru a munci ilegal sau mai putin legal ...sunt ca un ghimpe in economia STATELOR UNITE, spunea odata la TV ca incearca sa opreasca acest flagel ...binenteles ca si romanasi nostri is pe lista neagra .
Mihai
Bine ai revenit la Han, abcd! han.gif
ilie
Conduce cine are banul, asa s-a fondat si asa a ramas.
abcd
QUOTE (Mihai @ 23 Sep 2006, 08:52 PM)
Bine ai revenit la Han, abcd! han.gif

Multumesc...! wub.gif

QUOTE
Negri si galbeni veniti in SUA pentru a munci ilegal sau mai putin legal ...sunt ca un ghimpe in economia STATELOR UNITE, spunea odata la TV ca incearca sa opreasca acest flagel ...binenteles ca si romanasi nostri is pe lista neagra .


Da, asa vorbesc rasistii! Da cine-i ia in seama?

QUOTE
Daca tot esti pe acolo vorbeste cu skinheads sa dati o lovitura de stat ! Adica o copita ugerului care va hraneste !
Saallam o-Aallecum !


"skinheads" este o moda nu o politica. Daca asa se aude pe acolo pe la tine sa stii ca e gresit. Deocamdata "saallam o- aallecum" pentru americanul de rand poate insemna cel mult o reteta exotica de mancare. Sint o multime de restaurante arabesti, chinezesti, jamaicane, africane...israeliene mai putin!

Si cineva care o spune mai bine ca mine:

In cazul particular al lui Bush, atitudinea de a ignora cauzele istorice ale fascismului are o explicatie identificabila, insa de natura personala. Daca tatal presedintelui avea legaturi cu familia bin Laden, bunicul acestuia, Prescott Bush, a realizat o parte a averii - unii fac referire doar la primul milion de dolari (?) - dezvoltand afaceri profitabile cu Germania nazista. John Loftus, procuror si director al Muzeului Holocaustului din Florida, a denuntat legaturile dintre Bush si nazisti si a declarat: „Aceasta este originea averii familiei Bush: al Treilea Reich“. „Este scandalos, continua Loftus, numai faptul ca familia Bush, prin afacerile sale, l-a ajutat pe Thyssen sa finanteze ascensiunea lui Hitler spre putere, ca sa nu mai vorbim de faptul ca se face vinovat, nici mai mult nici mai putin, de tradare, prin sprijinirea inamicului pe timp de razboi“.

Politica Statelor Unite este prezentata azi drept un ideal moral, al luptei binelui contra raului. Dar complicitatea politica si de afaceri a unor lideri americani cu regimuri dictatoriale de tipul Saddam, Noriega, Pinochet, Hitler, Stalin, Ceausescu demonstreaza ca apararea puterii si a privilegiilor unor oligarhii naste si ea tot „raul“ de care se face atata caz astazi.

Cat despre actualul presedinte Bush, acesta mai afirmase, la Cracovia: „Istoria ne aminteste ceea ce se poate intampla“. Pentru mine sensul exact al acestei fraze nu este foarte clar. Si asta pentru ca pedeapsa cu moartea este inca in vigoare, exista un lagar special la Guantanamo Bay, functioneaza tribunalele militare, se desfasoara sub ochii nostri razboaiele preventive, iar fabrici secrete de armament perfectioneaza continuu mijloacele moderne de ucis. Toate acestea te pot conduce si la o „citire“ sinistra a probabil banalei si putin ganditei fraze a presedintelui. Sa dea Domnul sa ma-nsel!

http://www.lumeam.ro/nr8_2003/editorial.html


March
He-he-he ! Bre abcd daca ai ajuns sa ne dai citate din "Lumea" lui Marian Oprea atunci intoarce-te urgent in tara ! Scapi si de Bush si de mackdonalzi si de ... etcaetera . Partidul "Latraului National " te primeste urgent in randurile sale pe post de propagandist antiamerican !
abcd
QUOTE (March @ 24 Sep 2006, 10:14 AM)
He-he-he ! Bre abcd daca ai ajuns sa ne dai citate din "Lumea" lui Marian Oprea atunci intoarce-te urgent in tara ! Scapi si de Bush si de mackdonalzi si de ... etcaetera . Partidul "Latraului National " te primeste urgent in randurile sale pe post de propagandist antiamerican !

Deci ADEVARUL nu poate veni decat din surse "aprobate"? Eu ii citesc pe toti, si sint atent la ideile de bun simt!
Bunul simt domnule , nu e partizan!
plictisitoru
Hotararea ca pesedistul Maior sa ajunga la conducerea SRI a fost luata de vacaru` gura-stramba dimpreuna cu mioriticul prostanacu la masa rotunda din Biroul Oval cu ocazia vizitei fostului ambasador. Pistolarii texani si-au plasat oameni in Romania atat la putere, unde damigenistul-sef carmeste chioras Cotroceniul cat si-n opozitie, pen` ca oricand un prostanac e bun ca alternativa. Tare imi e ca europeanul Tariceanu va schiopata din ce in ce mai tare.
Concluzie: Americanii-s de vinaaa.....( completati voi ! smile.gif )
March
QUOTE (plictisitoru @ 4 Oct 2006, 07:39 PM)
Hotararea ca pesedistul Maior sa ajunga la conducerea SRI a fost luata de vacaru` gura-stramba dimpreuna cu mioriticul prostanacu la masa rotunda din Biroul Oval cu ocazia vizitei fostului ambasador. Pistolarii texani si-au plasat oameni in Romania atat la putere, unde damigenistul-sef carmeste chioras Cotroceniul cat si-n opozitie, pen` ca oricand un prostanac e bun ca alternativa. Tare imi e ca europeanul Tariceanu va schiopata din ce in ce mai tare.
Concluzie: Americanii-s de vinaaa.....( completati voi ! smile.gif )

De masoni nu zici nimic bre ? tongue.gif Sau n-ai mandatul "Latraului national " ! laugh.gif
plictisitoru
March, in sarcinile tale de servici intra si supravegherea acestui forum. Ori de cate ori apar opinii antiamericane ale celor care presteaza din pasiune, care isi afiseaza liber si nesilit de viciu banului opiniile, ca mine spre exemplu biggrin.gif , aplici clisee. Daca tu crezi ca n-am altceva mai bun de facut decat sa reactionez ca tine, in cinci minute, la sabloane aplicate si lui vara-miu ( gen conspiratia masonica si mandatul tribunului ), de dragul discutiei cu unu` ce incaseaza gologani de pe urma mea, te inseli. Dat fiind si pericolul banarii care-i paste pe cei ce-ti raspund te voi ignora cu exceptia situatiilor cand aduci argumente. Atunci da, putem palavragi. N-am nimic cu tine, pari educat, simpatic si cu bun-simt dar nici chef sa raspund sabloanelor unui mercenar. tongue.gif
abis
Se pare ca aici nu mai are nimeni nimic constructiv de spus.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.