Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Carti de la Cotidianul
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Universul Cartilor
Kyklos
In fiecare miercuri Cotidianul iti da o carte (aproape) gratuit ... Costa parca 2 lei... Lista cartilor care ar trebui sa apara in ziar e destul de lunga. Daca are cineva detalii mai multe, as fi incantat .

Multumesc anticipat.
nefertiti-old
Ma intreb: tu, cind citesti, citesti tot asa, dupa reguli gramaticale numai de tine stiute? Sorry, dar chiar sint curioasa, daca tot vorbesti de carti...
Aramis
Sa nu se supere nimeni, dar am modificat putin post-ul lui Colimator, astfel incat sa nu mai "zgarie urechile" celor din jur smile.gif
Nu stiam de aceasta initiativa a Cotidianului.
Kyklos
Poti modifica ....ad-literam ARAMIS....mi-am cumparat Cotidianul, am gasit CENTAURUL DE JOHN UPDIKE (a fost rasplatit cu "National Book Award" in 1964 ) ... reclama vazuta pe TVR1 e haioasa laugh.gif un fel de campanie de promovare a ziarului.
factura
Dar unde gasesti tu ziarul?Ieri nu aparuse,iar azi-dimineata pe la 10 nu mai era deloc deloc. blink.gif Asa mi-a spus o vanzatoare.
Kyklos
Ai uitat ca-n Romania se merge in continuare pe sistemul P.C.R(Pile Cunostinte si Relatii)Cunosc de multa vreme vanzatoarele de la toneta din colt (de unde cumpar presa in fiecare zi)m-am "abonat"...in fiecare miercuri am comunicat la vanzatoare sa-mi opreasca COTIDIANUL ...cand vin de la scoala am pusa deoparte, cartea impreuna cu ziarul.

Pacat ca am pierdut prima carte din seria COTIDIANUL sad.gif
Mihai
Cotidianul. Intra in carti!

Pana acum au fost prezentate:
27.9.2006 - "Piatra filosofala" de Marguerite Yourcenar
20.9.2006 - "Centaurul" de John Updike
13.9.2006 - "Ai toata viata inainte" de Romain Gary

Urmeaza "Piticul rosu", de Michel Tournier.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.