Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Faci Cand N-ai Chef Sa Faci Nimic?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
onnyo178
Momentul meu de ratacire, momentul tau de fericire.
Serios, ce faci cand nu ai chef sa faci nimik, nici sa stai nici sa gandesti? Cand esti scarbit de orice activitate poti gasi ceva care sa te preocupe, sa te atraga? Nu lectura, nu televizor, nu muzica, nu somn... hmm? unsure.gif
Kyklos
In vacanta de vara am avut de umblat ... e bine ca am scapat de viata cotidiana ,dar a fost prea putin pentru mine...deobicei septembrie-iunie e perioada proiectelor...si atunci nu exista loc de plictiseala ...nici de somn .... nici de muzica ... o perioada in care muncesti ca sa culegi la sfarsit lauri , pentru mine a fost o perioada morta iunie-septembrie, exceptand saptamanile de plecari prin tara .
willie
Cand nu am chef sa fac nimic ma intind in pat ,stau si ma uit pe pereti. Cand nu mai pot sta incep sa alerg prin casa, incercand sa sar peste scaune, sau alte obstacole pe care le intalnesc in cale. Alte ori rup hartie in bucatele mici si le arunc in sus. rolleyes.gif
Olaf
Mananc ciocolata si fac sport. smile.gif Daca n-am chef sa fac nimic e semn de ceva rau si asta ar fi terapia mea. tongue.gif
Edit: sau ies la cumparaturi. Asta ajuta intotdeauna laugh.gif
Mihai
Bine ai venit la Han, onnyo178! han.gif
John B
Cand n-am chef de nimic, nu fac nimic. cel mult ma culc
Dea
paai.. ma apuc de facut fotografii si de prelucrat apoi pe calculator tongue.gif
Titus Herbert
daca nu ai chef de nimic, poti sa faci altceva.
zvon
inainte citeam, acum adun diferite obiecte de prin casa si le fotografiez. e amuzant si inca n-am ajuns sa ma plictisesc si de asta.
Hashaspire
practic iti observi lipsa de chef si te oftici ca n-ai chef blink.gif
Serenity
Nu e evident? Daca nu am pofta sa fac nimic.... chiar nu fac nimic... blink.gif
exergy33
QUOTE (Titus Herbert @ 7 Sep 2006, 03:19 PM)
daca nu ai chef de nimic, poti sa faci altceva.

TH smile.gif , sintem gind in gind .
Oricum sa faci 'altceva' e mult mai bine decit sa faci 'nimic' ... eu inca nu am aflat ....cum se poate face nimic unsure.gif
Serenity
Eh, pai nu poate sa faca oricine o treaba atat de complexa precum "nimic"-ul.... Eu, slava domnului, fac parte din cei "alesi" laugh.gif
Erwin
pai de exemplu, poti sa treci pe la Nea Nihil si sa incerci sa cumperi Nimic
Titus Herbert
QUOTE (exergy33 @ 7 Sep 2006, 01:26 PM)
QUOTE (Titus Herbert @ 7 Sep 2006, 03:19 PM)
daca nu ai chef de nimic, poti sa faci altceva.

TH smile.gif , sintem gind in gind .
Oricum sa faci 'altceva' e mult mai bine decit sa faci 'nimic' ... eu inca nu am aflat ....cum se poate face nimic unsure.gif

Pai cred ca de aceea nu prea are lumea chef de el tongue.gif
Serenity
E greu mai sa nu faci nimic, e al naibii de greu... si lumea e comoda, prefera sa se sustraga de la treaba tongue.gif
alysoft2003
Hmmm, ce as putea sa fac atunci cand nu am chef de nimic, iar nimic din ceea ce imi placea sa fac inainte nu mai prezinta interes pt mine??? Pai cred ca ma adresez celui mai apropiat cabinet de psihologie (daca nu trece de la sine cu un somn bun sau dureaza mai mult de 2-3 zile)
Fantasee
Ma intind cu toata lenea de care sunt in stare, eventual casc si imi aduc aminte ca este posibil sa sufar de oboseala cronica - deci ar cam fi cazul sa dorm. Fiindca nu-mi permit sa pierd vremea aiurea, ma apuc de treaba care tipa dupa mine, o fac prost, ma enervez si ma duc sa dorm (ca o inutila ce ma aflu). rofl.gif
Marcus
Ma fac invizibil... pe messenger... tongue.gif Si am sa raman asa cat timp si Tu ai sa fii la fel.
Intrebare: Cum pot conversa doi oameni daca amandoi sunt invizibili? tongue.gif

Timpul trece si... daca nu profita de timpul pe care-l au acum, mai tarziu n-o sa mai aibe de ce profita pentru ca n-o sa mai aibe timp. tongue.gif
Blakut
Beau...
Zed
Ma intind pe podea si ascult muzica la casti .
The Dude
QUOTE (Zed @ 20 Sep 2006, 12:10 PM)
Ma intind pe podea si ascult muzica la casti .

Ca sa nu faci nimic nu ai nicodata suficient timp....cum zice o vorba de demult.

Eu privesc cat mai adanc abisul.....si cu cat fac asta mai intens cu atat el priveste mai adanc in mine....Vai de mine...numai parafraze...prietenii stiu de ce...(si de unde) laugh.gif
N.V.
Eu daca am un ceva de facut, si nu am chef nici de acel ceva, nici de altceva, nu fac nimic (si dupa cum spunea Serenity, nimicul asta este o treaba foarte compleza si e nevoie de mult exercitiu ca sa reuseasca).
Daca insa nu am ceva de facut, si nici nu am chef de nimic, ies sa ma plimb (cu sau fara role) cu castile in urechi, si merg hai-hui pe strazi (nu mi-e somn, pe nicaieri ma poarta pasii mei). Sau merg la bazin sa inot. E cel mai bun remediu ca sa uiti de tot, pana si de lipsa de chef. Si partea faina e ca trebuie sa te convingi sa iesi pe usa afara, ca in rest totul faci din inertie.
Cla
Ma gāndesc daca sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... sa scriu... sa nu... ?
N.V.
Merg sa-mi fac un ceai. Mai vrea cineva? unsure.gif
Kyklos
Defrişez Poiana lu' Iocan... rofl.gif īn curānd va fi deşert devil.gif
Zed
Colimator , asta-i bancul zilei . Somn usor ! hmm.gif
Uncle Sam
Cel mai bun lucru de facut cand nu ai nimic de facut este sa nu faci nimic. Adica, daca tot te apuci sa nu faci o treaba macar sa o tratezi cu seriozitate.
Romelia
Citesc... fac ochii mari si citesc, cu o curiozitate nedorita, de parca n-as vrea sa vad cuvintele...
plictisitoru
Scriu pe han
Erwin
cand n-am chef sa fac nimic ma invart incolo si incoace fara tinta, ma uit la tv sau dorm...
flori
Cind n-am chef sa fac nimic, nu fac nimic..logic. Ma intreb ce-as faca daca as avea chef sa fac nimic! Aaa... cred ca as face un nimic!
Kyklos
rofl.gif Īnvăţ pentru BAC ....
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.