Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Teo Pleaca De La Protv
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Show-biz > Mass-media
Pagini: 1, 2
Mihai
Teo Trandafir pleaca de la ProTV pentru un salariu de un milion de euro!

Vedeta de televiziune paraseste postul a carui emblema este de cinci ani, din cauza unor divergente cu Adrian Sarbu, dar si a unei oferte financiare mari din partea trustului de presa turc Dogan.

Una dintre emblemele Pro TV - Teo - este pe picior de plecare din postul la care a lucrat in ultimii cinci ani. Dupa toate probabilitatile, vedeta s-ar indrepta catre compania Dogan, cel mai mare trust de presa din Turcia, care are planuri pentru o televiziune generalista in Romania.
Dogan este un gigant media care detine mai multe posturi TV, radio, ziare, reviste si edituri, iar incasarile de publicitate ale trustului se ridica, anual, la aproape 500 de milioane de dolari, aproape dublu fata de intreaga piata de publicitate de anul trecut din Romania.

Cea mai bogata vedeta

Potrivit informatiilor EVZ, daca va semna cu turcii de la Dogan, Teo va avea un salariu lunar de 50.000 de euro si va primi o prima de instalare de 400.000 de euro.
Un calcul simplu arata ca, in urmatorul an, in buzunarul lui Teo vor intra nu mai putin de un milion de euro! Ea va deveni astfel cea mai bine platita vedeta care activeaza in Romania, indiferent de domeniu, surclasand de departe alte nume din media, din showbiz si chiar din sport.
Ca o comparatie, cel mai bine platit fotbalist din Romania, Mirel Radoi, capitanul Stelei, castiga pe an aproximativ 300.000 de euro.
Motivele plecarii din Pro TV nu sunt cunoscute.

Pana la inchiderea editiei, vedeta Pro TV nu a putut fi contactata. Oficialii Pro TV au fost rezervati in privinta comentariilor referitoare la plecarea lui Teo Trandafir.

"Teo este momentan in concediu. Relatia dintre Teo si Mediavision, firma care produce emisiunea, se bazeaza pe un contract. Pana in acest moment nu am primit nicio notificare de la Teo, prin care sa ne anunte ca doreste incetarea contractului. Din acest motiv, nu pot sa comentez”, a declarat, pentru EVZ, Maria Apostol PR manager Pro TV.


Detalii in Evenimentul Zilei.
mutulica
sa fie adevarat? sau e doar o incercare de exercitiu de imagine pt televiziunea turca si necunoscuta?
si daca e adevarat, oare cit o fi clauza de reziliere pt teo?

Michelle
Acolo e mai potrivita cu emisiunile ei...
John B
Doamne Ajuta! Poate baga si ei ceva interesant in intervalul orar respectiv thumb_yello.gif
actionmedia
Se pare ca rezilierea unilaterala contractului cu PROTV-ul presupune niste penalitati de 250.000 de euro. Deci un sfert din milionul de euroi se va duce in buzunarul lui Sarbu.
Mihai
Oricum, nu cred sa fie un pas intelept pentru Teo...

Imi aminteste de zvonurile dinaintea aparitiei National TV. Ca se doreste a fi cea mai mare televiziune, cea mai performanta aparatura, cele mai mare vedete... un mare fās.
Tyra
Pai ea pe ce termen are semnat contractul?

Pacat ca ramane tot in Ro. Macar de ar lua o turcii. Si cu voal pe fata tot enervanta ar ramane.
contraste
Ba cu buricul gol !
Tyra
QUOTE (contraste @ 31 Aug 2006, 06:35 PM)
Ba cu buricul gol !

rofl.gif spoton.gif

Cert e ca multi romani o apreciaza... tot nu inteleg de ce... si nici nu mi doresc sa inteleg, din moment ce are o audienta atat de mare si o televiziune (oricare ar fi aceea) e dispusa sa ofere un asemenea salariu pt "vedeta".

As aprecia daca macar ar muta o din prime time dimineata daca nu vor sa o scoata de tot din grila de programe.

Sper sa fie cum spune Mihai, sa nu fie un pas intelept, poate asa renunta la televiziune sau macar schimba genul emisiunilor.
Cla
Am pierdut ceva daca n-o cunosc pe Teo asta?
Tyra
QUOTE (Cla @ 31 Aug 2006, 07:02 PM)
Am pierdut ceva daca n-o cunosc pe Teo asta?

NU!
Cla
Na Doamne-ajuta, am facut inca un bine la viata mea biggrin.gif
Mihai
QUOTE
Pai ea pe ce termen are semnat contractul?

Pana in 2008.
dascalita
Nu trebuie sa fim atat de categorici in a nega calitatile de realizator de programe a lui Teo Trandafir. Nu sunt fan Teo dar stiu o multime de lume care urmareste emisiunile ei zilnic, exista un segment de populatie care o adora, are o spontaneitate si un sarm aparte. S-a straduit sa impace si capra si varza si a invitat in emisiunile ei atat manelisti, artisti de moment cat si adevarati oameni de cultura.Dupa parerea mea s-a descurcat onorabil , stie sa stea de vorba si cu oameni simpli si cu fitzosi dar si cu persoane de calitate. Nu dau nume, sunt convinsa ca e o calitate sa ai asa disponibilitate de dialog cu asa diversitate de invitati.Banuiesc ca si politica postului unde a lucrat a facut-o sa invite in emisiunea ei oameni din toate sferele sociale.Pana la urma emisiunea ei era de divertisment, nu de cultura , a scapat mai putine perle decat altii in direct si a alinat zilele de singuratate a atator batrani...Nu trebuie sa fim snobi, avem telecomanda in mana si posibilitatea sa ne alegem programul agreat.
wink.gif Nu dati cu pietre!E parerea mea!
Michelle
Draga mea dascalita,disponibilitatea lui Teo de a sta de vorba cu toate taraturile(ca nu pot sa ma pronunt altfel)vine dintr-o alta mare disponibilitate a ei si anume..o nesecata dorinta de a primi bani,cit mai multi bani!Salariul ei de 50000 euro sau parai(ce mai conteaza!) era reprezentat de nenumarate cote parti de la toti invitatii ei de seama Sa fim seriosi!Nimeni n-o obliga ca dupa ce si-a luat apartamente peste apartamente si jeepan dupa jeepan sa nu zica stop si sa se apuce de facut ceva mai constructiv cu viata ,farmecul si spontaneitatea ei.Cunoastem ce-i poate pielea lui Sarbu dar aici s-au intalnit 2 de aceeasi speta.Nu conteaza cita subcultura si cite deservicii face acestui popor,conteaza numai cite palate,viloaie si ce ultim model de masina si-au tras ei pe spinarea si pe naivitatea aceluiasi popor care se uita cu nesat la toate haznalele lor! devil.gif
wasp
Dap...dar toate compromisurile au, pana la urma, un pret... Cine garanteaza ca turcii nu iau marile nume de pe piata si le folosesc pana isi rodeaza oameni pe gustul lor, dupa care arunca vedetzii romanesti la gunoi ? Iar Teo, realizator de programe ???? Give me a break... De aia o taraste pe Andreea Godeanu peste tot dupa ea. Aia gandeste, iar Teo se maimutareste ! Iar de cand s-a manelizat la PRO (pe bani multi, ca doar nu e idioata complet) a ajuns sa aiba fani numai printre gospodine.

Edit: scapasem un "nu" esential
actionmedia
QUOTE (Mihai @ 31 Aug 2006, 06:32 PM)
Imi aminteste de zvonurile dinaintea aparitiei National TV. Ca se doreste a fi cea mai mare televiziune, cea mai performanta aparatura, cele mai mare vedete... un mare fās.

Eh, cu National TV eu am mirosit de la inceput ca va fi un mare fas, pffiii. Si asta pentru ca aia care s-au apucat sa faca televiziune aveau experienta in sucuri si snacksuri, nu in televiziune. Mi-am dat seama ca au vrut sa isi faca TV-u doar pentru a-si promova propriile produse.

In cee ce-i priveste pe turci, din cate am auzit, au experienta grasa. Se pare ca printre altele gestioneaza CNN Turcia si alte posturi TV, destul de importante. Probabil nu va sparge piata acest nou canal, dar nici nu cred ca va fi un alt Tele7 sau National. Probabil va reusi sa ajunga la nivelul Prima TV. Iar pe viitor... cine stie. In vreo 20 ani... ar putea sa ajunga si nr. 1 daca ii tine buzunarul.
Tyra
Dupa cum spune Mihai, contractul lui Teo expira in 2008. Chiar daca a luat in calcul posibilitatea rezilierii, cred totusi ca nu o va face.

Este in televiziune de mult timp, asa ca stie foarte bine cum se invart lucrurile. Daca se va muta totusi, probabil ca o va face dupa cel putin cateva luni de la deschiderea noului post TV.


@Dascalita, nu dau cu pietre acum. Ar trebui sa ma auzi vorbind cu prietenii mei tongue.gif
M ai lovit cand ai spus ca alina sufletele unor batrani insa stau si analizez putin... si Andreea Marin alina (si tot nu mi place), diversi cantareti, si la Big Brother 1 a fost o mini campanie de gen... etc, etc.

Luam in calcul si oamenii care ajuta si nu vor publicitate in urma acestor lucruri? Cat e facut din suflet pt acei batrani si cat pt publicitate?
actionmedia
Se pare ca Teo are niste neintelegeri cu Sarbu, deci de plecat sunt convins ca vrea sa plece si ca va pleca. Se pare ca o curteaza si Voiculescu.

Teo la Antena 1?
dascalita
In postul anterior am mentionat ca aveti telecomanda in mana, deci puteti selecta programul dorit.In privinta batranilor, stiu ce spun! Soacra mea n-a pierdut nici o emisiune cred, si nu cred ca i-a daunat, ba dimpotriva! laugh.gif Am cateva vecine pensionare care asa isi petrec dupa amiezele, in fata televizorului ,cu Teo! E placerea lor, nu le poate nimeni convinge ca ar fi mai intructiv (sau mai select!) alt program.Daca mie nu-mi place ceve, nu inseamna ca trebuie sa ridic din spranceana la gusturile celorlalti.Repet, nici eu nu sunt fan Teo sau Andreea Marin, dar nu-i desconsider pe cei care urmaresc asa ceva! In general, cam toate emisiunile de divertisment de la noi sunt de acelasi calibru...
Mihai
Se pare ca nu e atat de sigur ca va pleca la cei de la Dogan. Dupa cum preciza si actionmedia, Cotidianul anunta:
QUOTE
Teo Trandafir are de ales, din momentul in care va rezilia contractul cu PRO TV, intre patru oferte. Cele mai puternice, din punct de vedere financiar, sint cele ale Dogan Grup si Prima TV. Realitatea Media, desi nu a confirmat oficial, o doreste pentru Romantica, un post de nisa orientat spre publicul feminin, ce va fi relansat in cursul anului viitor. Ofertantul cu cea mai buna pozitie in audiovizual este Antena 1, cel de-al doilea post comercial de pe piata.

Pina acum, ofertele facute de Dogan Grup au fost refuzate de Dan Negru si Robert Turcescu. In afara lui Teo Trandafir, alte vedete pe care turcii le considera demne de achizitie pentru Kanal D sint Andreea Marin, Dana Mladin si Lucian Mindruta. De asemenea, ei au inceput deja negocierile cu Valeriu Lazarov pentru achizitionarea de emisiuni ale celor doua case de productie pe care le detine.
mutulica
oricine o ia pe teo acuma... risca sa pateasca la fel ca marian iancu, care tot cumpara scump jucatori expirati...
Mihai
Ei, emisiunile celor ce au venit de la Pro la Antena 1 (Mandruta, Zaharescu...) au un rating destul de bun...
Kyklos
Nu sta televiziunea lui Sarbu...in duduia TEO...si asa ocupa prea mult loc pe ecran...pentru umorul si carisma ei jos palaria .
Serenity
Nu stiu daca Teo, ca persoana, e enervanta sau formatul emisiunii (la fel ca toate mizeriile made in ProTv). Mie imi placea mult, la inceputurile ei in televiziune.... Acum a cam inceput sa prinda gustul banilor.
Kyklos
Serenity problema finantelor in televiziune e destul de mediatizata in interior , se castiga prost pentru munca depusa ... de aceea vedem pe la televiziunile mari ... aceea migratie .
Cucu Mucu
QUOTE (Colimator @ 3 Sep 2006, 10:25 AM)
mediatizata in interior

blink.gif
Kyklos
mariusc2 chestia de care vorbeam eu e foarte mult discutata in spatele cortinei...deobicei angajatii unor televiziuni au ca subiect de discutie banii pe care i primeste pentru munca depusa ...
Michelle
Problema sta asa:daca tot fac rating sa aiba grija ce subiecte/ce invitati au,sa aiba grija macar sa nu polueze daca nu pot(sau nu sunt in stare! wink.gif sa ridice nivelul intelectual al celor care n-au altceva mai bun de facut decit sa-i priveasca,daca tot castiga atatia bani macar sa mai aiba si putina rusine ca nici mamaia ei daca se uita la televizor nu merita sa faca studii doctorale dupa vietile manelistilor;eu cred ca gustul e in permanenta transformare si ca da,se poate educa,exista speranta si pentru vecinele-pensionare care stau cu noi pe palier sa vada si dau un exemplu...vieti de regine si printese,documentare sau filme artistice ale unor vieti de artisti,decit ce-a mai facut Guta sau Adrian Copilul Minune...sau sa afle ultimele cancanuri ale"high life-ului"bucurestean.
Eu nu le dispretuiesc pe babute ca se uita la Teo pentru ca stiu ca saracele n-au la ce se uita,ci o dispretuiesc pe Teo,ca ea stie ca vinde marfa de proasta calitate si totusi o face...uite si la capitolul asta vedetele de la Hollywood le bat la fund p-astea dambovitene si ma refer la Angelina Jolie care nebunatica-nebunatica ,s-a jucat ea cu cutitele ce s-a jucat,dar a ajuns ea ambasadoare ONU dupa cite drumuri si adoptii a facut in Asia si Africa?!
mutulica
QUOTE (Mihai @ 2 Sep 2006, 02:15 PM)
Ei, emisiunile celor ce au venit de la Pro la Antena 1 (Mandruta, Zaharescu...) au un rating destul de bun...

astia-s pe stiri, si au plecat pt ca nu isi puteau face loc peste Esca (printre altele, robotica de stiri e maritata cu omul Lauder in Ro, iar protv e proprietate Lauder...)

si Teo avea rating la Antena cind a venit la Protv... chit ca se chinuia mircea badea sa-l strice

intrebarea e ... cit poti sa scoti din ce bagi, ca daca azi emisiunea in formatul "care este" are succes si face si bani, s-ar putea ca la alte costuri de productie, si in alt format... s-ar putea dovedi aventura
Mihai
Se pare ca in locul emisiunii lui Teo, la ProTv va fi inserat in grila de programe un serial romanesc.

Referitor la plecarea lui Teo, 2 stiri de azi:

Sarbu n-a luat teapa. Lui Teo Trandafir nu i-a reusit santajul
Stirea ca emisiunea lui Teo pleaca din Pro TV a fost lansata chiar de realizatoarea Teo Trandafir, care, astfel, a incercat sa-i forteze mana lui Adrian Sarbu pentru a obtine o marire de salariu. Patronul Media Pro nu a cedat la santaj si a eliberat-o de contract.


Teo, rateu la negocierile cu Antena 1
Ramasa pe drumuri dupa "divortul" de Pro TV, Teo incearca piata media. Vedeta a inceput negocierile cu fiecare ofertant in parte, pentru a decide care este cea mai buna varianta. Pentru inceput, a eliminat de pe lista favorita - Antena 1. Se pare ca, dupa mai multe runde de discutii, cele doua parti nu au ajuns la un consens si au sistat tratativele. Acesta este un prim esec al somerei Teo Trandafir.
Kyklos
unsure.gif Cronica Carcotasilor o vroia aseara pe TEO ...acuma ma intreb pe ce post ....de bibelou unsure.gif
actionmedia
Super tare. Astia de la Gardianul nu stiu nici acuma sa scrie. Iata o super perla, luata de pe linkul de mai sus:

QUOTE
A existat o asemenea propunere din partea trustului turcesc sau zvonurile au fost lansate chiar de prezentatoare? Se pare ca da.


rofl.gif

Cu alte cuvinte: E alba sau e neagra? Raspunsul este DA! laugh.gif
March
O tzatza damboviteana care a indraznit sa viseze ( cu ochii deschisi) ca a ajuns o Oprah Winfrey ! Nici la glezna ei !! tongue.gif
mutulica
si pe masura ce trece timpul PR de la ProTV o va desfiinta si mai tare pe Teo, iar ceilalti se vor uita chiondoris sa vada ce se intampla
si de dat contract la teo... i se vada, dar intr-o grila viitoare, pt ca e prea scurt timpul ca sa o mai dai la intors
ilie
Teo, are un anume succes la un anume public, ca urmare e OK pentru o televiziune. Isi pregateste emisiunile bine, ca urmare unii chiar cred ca e ceva spontan ce se intampla acolo...Dar nu asta-i problema. E bine ca face rating (cu siguranta nu conteaza ce fel de oameni se uita, si la ce se uita; e normal asa, ca asa e televiziunea).

E buna si din alte puncte de vedere: daca vrei sa apari la ea in emisiune, nicio problema, dai banu' ca spaga (nu ei direct, se fereste un pic!) si apari acolo, te vede lume multa, te promovezi. Am auzit ca un manelist a aparut de 10-20 de ori in emisiunile ei. Sau poate el nu a spaguit, ci a aparut pentru ca e interesant, placut si il cere publicul...
mutulica
probabil ca Teo isi va cara o parte din public dupa ea, dar ... in timp acest public va fi tot mai putin...
natura e guvernata de managementul schimbarii
Mihai
Teo, vedeta la Vintu
Din primavara, Teo Trandafir va fi star la TV Romantica, post al imperiului media inchipuit de Sorin Ovidiu Vintu.

Intrebarile ziaristilor in ceea ce priveste viitoarea mutare in cariera a lui Teo Trandafir si-au gasit raspuns la Grupul Realitatea. Nu turcii de la trustul media Dogan au castigat lupta pentru „mana” vedetei de televiziune, ci echipa de la Romantica, post cu care surse bine informate sustin ca Teo urmeaza sa semneze contractul in cel mai scurt timp.

Termenii in care s-a parafat intelegerea dintre vedeta TV si conducerea postului Romantica, a carui campanie de relansare si repozitionare pe piata a fost castigata de compania patronata de Sorin Ovidiu Vintu, nu sunt deocamdata cunoscuti. Daca va primi sau nu Teo milionul de dolari care a pus media romaneasca pe jar nu se stie, dar intelegerea financiara este in mod cert generoasa.

Surse din Realitatea TV precizeaza ca Teo va intra pe post la inceputul anului viitor, dar, pana atunci, ea va putea fi vazuta la Realitatea, in postura de invitat la diverse evenimente sau emisiuni ale canalului de stiri. Teo era asteptata duminica la o editie speciala care sa marcheze lansarea noii grile Realitatea TV, emisiune prezentata de Mihai Tatulici si Sanda Nicola, dar vedeta a anuntat in cele din urma ca nu mai participa.

Din Evenimentul Zilei
Tyra
Mi-e sila... de presa romaneasca si de tot ce se intampla, de la stiri, la talk-show si divertisment, de la presa scrisa pana la radio si tv.

ilie
de ce sa-ti fie sila?! asa sunt ei...
la fel si cangurul sare si nu ti-e sila de el, sau ti-e? sorry.gif
Tyra
Nu e vorba de sarit... Iar daca tie iti place o presa controlata de SOV si de altii ca el... Teo le aduce bani, la fel si ceilalti. Ar trebui sa mi placa?
ilie
ziaristii sunt ziaristi...
similar cangurii sunt canguri smile.gif.
soferii soferi
si
taximetristii...etc

ziaristii sunt o specie ... iac!

dar trebuie sa-i iei asa cum sunt (nu cum ai dori tu), la asta ma refeream.
Tyra
Avand in vedere ca sunt o viitoare jurnalista cu diploma, imi rezerv dreptul sa doresc mai mult si mi permit sa nu i iau asa cum sunt, dorind sa vad totusi o schimbare, sau injurandu i printre dinti cu foamea lor de bani cu tot.

Refuz deocamdata sa lucrez in presa romaneasca! Mi e sila de ea!

Plus ca Teo este un om de televiziune cu foarte multa experienta. Ea are posibilitatea sa aleaga si sa faca ceva bun. Alege mereu banii multi, sa fie sclava pt ei si nu o intereseaza prea tare altceva, sau daca o intereseaza, e prea comoda.

Am zis tongue.gif Genicoaneeeeeeeee
genicon
Genicon ce sa zica? Bine ca a plecat Teo de la Pro, acum cand (sper) ca termin si eu facultatea... si cum in contractul semnat cu aceasta se zice ca mi se ofera un an de munca in trust la absolvire... inseamna ca am si cui sa-i iau locul.

PeSe: Oare tanti Luciu pe unde o fi? O aduc la Calin rofl.gif

Am zis tongue.gif
mutulica
@Geni - umbla vorba-n targ ca Luciu ar fi cam pe negre cu zsolt.. ca s-ar fi plictisit ala de ea... asa ca da-i bataie

@Tyra - banii n-au miros. daca s-au vandut catavencii, care emanau un aer de incoruptibil... Teo, care avea aer de taraba a fost mult mai usor negociata

ypsilonalpha
Mda, Teo şi-a spus aseară ofurile la emisiunea lui Robert Turcescu.

Niţeluş cabotină, īndrăznesc să zic, dar aparent sinceră ... aparent, pentru că autocritica pe care şi-o face e marcă īnregistrată īncă de pe vremea lui Teo and Mircea show, gen Stimat telespectator, sīnt un bou!

Aia e. S-o credem, să n-o credem?!?
Tyra
Am urmarit si eu putin din emisiune. Desi nu-mi place de ea (ce urat suna), recunosc ca Teo Trandafir este o persoana foarte inteligenta. O stimam un pic mai mult daca nu se maimutarea atata aseara. Nu era in atributia ei, era invitat la o emisiune serioasa.

A recunoscut ca a negociat cu multe televiziuni si prin raspunsurile ei clar si-a lasat o portita deschisa peste tot. Ceea ce e foarte bine pentru cariera sa.

Da, banii nu au miros... dar sa nu sustii ca esti cel mai tare si mai bun om cand tu stii ca ei put si te prefaci sa nu simti.

mutulica
Teo face acum ceea ce a facut Lucescu jr cind a negociat cu Timisoara... l-a lasat pe Iancu sa creada ca totul e aranjat si apoi l-a lasat cu fundul in balta, negociind astfel un salar mai bun la Rapid
intre timp ... patronul Copos se plinge din ce in ce mai mult de rezultatele si jocul echipei, pt ca nu ii place nici sa ii fie fortata mina si nici sa plateasca mai mult decit crede el de cuviinta...
e o chestiune de timp, pina cind Razvanel o ia in freza...

urmand firul parantezei mele... teo se va fuduli si caciuli pe la toti, probabil ca va ramine la Realitatea asa cum suna zvonurile, si ... va avea un show, oricare va fi acesta...
apoi, seful va dori sa vada pe ce a dat banii....

asta este care este
ypsilonalpha
Teo zice că o să fie manager la Romantica, şi că eventuala emisiune va fi prin februarie anul viitor.
wasp
Ceea ce m-a mirat a fost ca a facut apologia PRO TV-ului, punandu-si tarana in cap, de parca astepta ca dupa iesirea din emisie sa o sune Sarbu si sa-i propuna sa se intoarca. In plus, chestia aia cu "nimeni nu bate pro-ul, asta e numai in capul unora", hai sa fim seriosi..... Exista niste cifre si alea nu sunt tot timpul in avantajul pro-ului. Poate a uitat dna Teo cand o cam smintea cu bataia insipidul de la 9595. In plus, am constatat ca permanent si-a declarat neputinta de a fi manager al unui post de televiziune si nici macar nu a incercat sa mimeze un pic de entuziasm pentru proiectul care i se ofera plocon in bratele grasulii. Nimic de tipul: "Stiu cat de cat ce vor femeile din Romania si de aici o sa incerc sa construiesc ceva. Poate cine stie, chiar o sa reusim sa batem posturile concurente de profil". Nimic, frate, de parca fusese chemata sa discute despre cat de destept e Sarbu, ce rapid ia decizii Vantu, cat de bine ii mergea la PRO, unde citea scripturile pe buda..... Iar cireasa de pe tort a fost cand a recunoscut ca ii sufla externa ei producatoare in casca ce politician ii mai place. Si treaba cu "mi s-a urcat la cap si de aia" a fost cam ca scuza lui Mutu, dupa ce a fost prins cu nasul prafuit.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.