Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Urasc Melodia Asta:
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
Pagini: 1, 2
Cla
1975: "Una Paloma Blanca" - George Baker Selection.

Prietenul meu avea un casetofon si a inregistrat melodia de 3 ori una dupa alta.
Mergeam pe corso si da-i, si da-i si da-i, de 3 ori, reward, din nou...
Gagicile fâlfâiau dupa noi ca gâstele biggrin.gif ...
Dupa câteva zile asa mi s-a facut o sila de cantecul asta ca nici azi nu pot sa-l aud, mi se face rau.
Cred ca am exagerat, l-am ascultat prea extrem... hh.gif

Aveti si voi experiente de-astea? Cu o melodie pe care ati ascultat-o in exagerare si acum nu mai puteti s-o auziti, ca zgârie la timpan sau la nervi?
passenger
dap... Juanes - La Carmisa Negra
a fost o adevarata isterie cu melodia asta, oricunde ma duceam o auzem ...
wasp
Subscriu la Camisa Negra....adaug orice inseamna disco...iar de manele, nici nu se pune problema. Dar piesa pe care o urasc din tot sufletul meu de copil nevinovat este porcaria aia plata si plictisitoare care o dimineata ploioasa de luni... Rolling Down The River... devil.gif Indiferent de cine o canta...ca e Tina Turner sau altcineva.....
Cla
Bruce Springsteen - Born in the USA.
Nu ca are de-a face cu USA, dar auzi doer un acord pe timp de 3 minute.
Nici macar vreun refren nu are.
Pe mine ma enerveaza cumplit.
Cel mai nasol lucru e daca te trezesti cu asa ceva in cap dis-de-dimineata si nu mai scapi toata ziua... dry.gif
wasp
Orice canta Springsteen e naspa... parca mai putin aia.... I'm Bomfaier ohyeah.gif
Cla
Ha? Bomfaier? sau Bonfire? unsure.gif
Aaa, da, stiu cantecul ala. Scuze, e la fel de tâmpit hh.gif
Kyklos
Tot ce canta fosta amoreza a lui Urinel ...Ana Kreskova rofl.gif are in dotare un dans din buci si buric foarte simpatic,dar cand vine vorba de cantat...ma lasa rece...nu se impaca limba rusa cu limba romana .
iniya
Noua melodie a lui Corina ceva cu 'me gusta'..aiurea
nefertiti-old
Daca mai aud Camisa negra... chhhhhhhhhhhhhh, si aici la teve a ajuns! Ma mir, ca astia...

Si mai ascult un radio romanesc la care o sa renunt daca mai nimeresc mieunatura aia romaneasca de Ochii tai (Anamaria parca...).
Cla
Unde auzi asa chestii, nefe? VIVA sau MTV? unsure.gif
nefertiti-old
Nu stiu, am butonat telecomanda si m-a zgariat... Ca de buna voie si nesilita de nimeni nu ma uit la MTV si alte d'astea.
mothman
E o melodie care ma seaca si, dupa ce ca mi se pare mega naspa, o mai si dau astia la radio grupa mare. Canta o tipa cu un tip. Aia zice ceva de genu : "let's dance, dance...i wanna dance with somebody, i wanna feel the heat with somebody" Grrr.. devil.gif
Cla
QUOTE (mothman @ 30 Aug 2006, 05:55 PM)
"let's dance, dance...i wanna dance with somebody, i wanna feel the heat with somebody" Grrr.. devil.gif

Asta suna a Whitney Houston "I wanna dance whit somebody"...
E asta?: http://www.youtube.com/watch?v=WJ6TAsbwg9Y (desgusting!!) biggrin.gif
wasp
Cred ca e un cover....prestat de una numita Lumidee.....
Cla
wasp, la asa ceva se mai si face un cover?? rofl.gif
mothman
QUOTE (Cla)
E asta?: http://www.youtube.com/watch?v=WJ6TAsbwg9Y


Nu merge sa vad filmele de pe youyube. Oricum, e o melodie recenta, abia iesita. Si da, soto e cover sau ceva de genul, ca are sound-ul muzicii din '95-'96. smile.gif
Cla
mothman, ai nevoie doar de flash player 9 smile.gif (pt orice sistem ai, cauta)
http://www.computerbase.de/downloads/softw...a_flash_player/
(e free, se integreaza in browser)
Cucu Mucu
Bre, care va aduceti aminte de criminala "Cocojumbo" sau cocojambo? devil.gif
Michelle
si de Asereje...si de Meniaito abuzate din greu pe la nunti si botezuri hh.gif
mothman
QUOTE (mariusc2)
Bre, care va aduceti aminte de criminala "Cocojumbo" sau cocojambo?


Mr. President - "Cocojambo" biggrin.gif

Dar nu era chiar asa nasoala. Era chiar mai rasarita decat alte piese ce se perindau pe la radio/tv la vremea aia.

"Ayyayaya Coco Jambo ayyayai" laugh.gif

Cla, thanx again. thumb_yello.gif Am sa-l instalez si eu.
Cla
Yo, mothman smile.gif
@ marius: criminala cocojambo hh.gif spoton.gif
M-a urmarit in vara aia cand eram in Mamaia in fiecare zi, impreuna cu Macarena si Marius Dragomir cu Party in Trannsylvania rofl.gif
Coco Jamboo
Kyklos
Toate melodiile comerciale care le ascult la biblioteca , în drum spre şcoală în maxi-taxi ......spre şcoală. hh.gif
dor
Fergie- London Bridge ohno.gif
Kyklos
QUOTE (Cla @ 31 Aug 2006, 09:49 AM)

Coco Jamboo

rofl.gif Să mă oprească cineva ...melodia asta împreună cu Macarena făceau frenezie ....prin '95....'96 wub.gif vremuri demult apuse...când erau aşa numitele : Reuniune de Terminare a primului Semestru...cică erau trei semestre rofl.gif
halcyon_lll
QUOTE (Colimator @ 21 Oct 2006, 10:43 AM)
când erau aşa numitele : Reuniune de Terminare a primului Semestru...cică erau trei semestre  rofl.gif



Atunci e vorba de trimestru ... nicidecum de semestru. sleep.gif
Serenity
La Tm unde stau acum nu am decat un amarat de radio la care sa ascult muzica, si indiferent de post... melodia asta ma bantuie si ma scoate din minti hh.gif

Rhianna - Unfaithful.
corinae
Tina Arena - Aimer jusqu'a l'impossible

Imi vine sa strang pe cineva de gat cand o aud si o dau astia la radio cu disperare. 50.gif
Kyklos
Deja începe să mă enerveze Cleopatra cu Ghiţă...păcat de copil...
mdA!
QUOTE (Serenity @ 21 Oct 2006, 05:41 PM)
La Tm unde stau acum nu am decat un amarat de radio la care sa ascult muzica, si indiferent de post... melodia asta ma bantuie si ma scoate din minti hh.gif

Rhianna - Unfaithful.

si pe mine.
adica.. orice femeie normala plange ca nu se poate abtine de a merge cu altu' noapte de noapte, ceea ce il ucide pe barbatul de drept, pe care ea sincer il iubeste, numai ca nu se poate limita la el, ca deh, apetitu-i mare.
mda! imi pune creierii in piuneze.
Oktober
QUOTE (Colimator @ 21 Oct 2006, 06:02 PM)
Deja începe să mă enerveze Cleopatra cu Ghiţă...păcat de copil...

De acord. ohyeah.gif
Sa-i impuste cineva pe amandoi sau pe toti trei, daca il punem si pe Ghita la socoteala... unsure.gif (si unde mai pui ca imi placea Stratan...oarecum.)
Cla
Andrea Boceală - Time to say goodbye
Lou Reed - Walk on the wild side
50.gif
Kyklos
ohyeah.gif Stratan a fost beţivat ratat....şi acuma încearcă pe aia mică să o facă vendetă peste noapte ....

P.S: Să îi spuneţi la Ghiţă să nu mă mai aşteptete diseară la portiţă....a luat-o vântul . rofl.gif

Boceşte frumos...din câte am auzit e soprană la Scara din Milano rofl.gif
Cla
QUOTE (Colimator @ 1 Nov 2006, 03:01 PM)
Boceşte frumos...din câte am auzit e soprană la Scara din Milano  rofl.gif

Andrea Boccelli e tenorul orb.
Partenera lui e Sarah Brightmann si are nevoie de o scara pâna la Scala di Milano rofl.gif
laura k
melodia pe care o urasc : Taco, put it on the ritz---e generatoare de cosmaruri( la mine , cel putin)
melodia pe care o urasc si mai mult : Deline Sion --- My heart will go on --- e lalaiala curata
si slagaroiul pe care nu -l suport : Modern Talking , you*re my heart, you*re my soul , cu toate variatiunile lor pe aceeasi tema
Cla
Taci laura, ca te calca Geronimo's Cadillac rofl.gif
laura k
tongue.gif ...... iu*r mai haaaaart
iu*r mai soooooul
maaaii faaiaaaaaa
wil maic iu dizaiaaaaa..
Serenity
Andreea Banica - Randez-vous. O uraaaaasc! O detest! Fac bube cand o aud! 6.gif *smaili ingretosat*
Cla
QUOTE(wasp @ 24 Aug 2006, 06:45 PM) *
Orice canta Springsteen e naspa... parca mai putin aia.... I'm Bomfaier ohyeah.gif
I'm on fire. Stimmt, scheiße. (ok, rahat) Mie nu-mi place. Cica ar fi the Boss, as vrea sa stiu, ce Boss si de ce...
Carmi
Come on ce aveti voi cu Springsteen?? ok ok e cam comercial da born in usa sau i m going down si mai are catevas piese mi se par chiar okey.

at Cla poti intreba pe oricare care se pricepe un pic la muzica cat de greu e sa canti time to say goodbye rolleyes.gif
Serenity
Pe mine aia a tipului care a castigat Megastarul ma disperaaaaa... frusty.gif Cred ca el e tipul. Melodia e oribila, tipa e oribila... ce mai, pacat ca are talent tipul...
Cla
QUOTE(Carmi @ 2 Dec 2007, 10:09 PM) *
Come on ce aveti voi cu Springsteen?? ok ok e cam comercial da born in usa sau i m going down si mai are catevas piese mi se par chiar okey.

at Cla poti intreba pe oricare care se pricepe un pic la muzica cat de greu e sa canti time to say goodbye rolleyes.gif

Se odihneste el dup-aia la "Born in the usa", ca are doar 1 acord de zdranganit, timp de vreo 3 minute tongue.gif
Anca_M.
QUOTE(Serenity @ 2 Dec 2007, 11:37 PM) *
Pe mine aia a tipului care a castigat Megastarul ma disperaaaaa... frusty.gif Cred ca el e tipul. Melodia e oribila, tipa e oribila... ce mai, pacat ca are talent tipul...


Aia cu Maria marinscu? Chiar e oribila si tipa n-are voce deloc.
musette
Innebunesc daca mai "trag aer in piept"!!! 50.gif
Serenity
Io nu mai suport Blaxy Girls... 6.gif
symbolon
the verve - love is noise
Serenity
T-Shirt


Nu o urasc, dar mi se pare de c***t laugh.gif Chiar nu o urasc, cand o aud imi vine sa dansez tzopaind de bucurie si sa ma veselesc. Desi ele, saracele versuri, se vor a fi triste. Cu toate astea, "tonul" melodiei e de petrecere si bucurie, iar tipa ne surade fermecator in videoclip. Sau total imbecil.
Themis
Dar de minunatia asta va mai aduceti aminte? Tot prin 1995-1996...mai ales pe litoral nu scapai de ea, latrau toate boxele rofl.gif

Jessica Jay - Casablanca
Themis
Si cum se poate ca ati uitat pe Kaoma- Lambada rofl.gif rofl.gif
Cla
han.gif Themis smile.gif

Lambada, da rofl.gif Si Coco Jambo, pe vremea aia, nu? rofl.gif
Themis
QUOTE(Cla @ 2 Jul 2009, 07:59 PM) *
han.gif Themis smile.gif



Tx! mwah1.gif

P.S: Desi unii sterg mesaje, I'm having a very good time! thumb_yello.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.