Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Mi-am Īnchis Balconul
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Cla
V-ati īnchis si voi balconul? Daca da, de ce?
Pt. mine un balcon ar trebui sa fie deschis, sa capeti aer, nu sa-l īnchizi cu termopane si sa faci o debara din el.
Dar... de gustibus... dupa cum stim wink.gif
Al meu īn Timisoara e īnchis, asa a vrut matusa-mea care locuieste acolo.
Pe mine nu ma deranjeaza pt. ca sunt doar odata pe an acolo, dar ea se bucura ca mai are un spatiu in plus pt. iarna.
Cred ca-si pune tuica acolo si bulionul, cartofii etc. laugh.gif
Dar, personal, la mine acasa n-as vrea asa ceva.
Mai pui vreo matura in colt, dar nu īnchizi tot spatiul ala frumos, ca sa nici nu mai primesti aer...

Atentie! Nu condamn pe nimeni care īsi īnchide balconul, e a fiecaruia treaba lui.
As vrea doar sa stiu de ce. smile.gif
Michelle
Eu,care am 3 balcoane,am inchis 2...mai exact am extins camerele in ele,dar pe al 3lea l-am lasat liber de tot si am vrut sa-l fac frumos gen terasa-oaza de verdeata,dar n-am apucat decit sa pun gresie tongue.gif ,mai e de munca!pina una alta tot depozit de borcane este sad.gif
Erwin
La mine e in lucru, n-am loc destul in cei 50mp asa ca e o solutie de extindere mutarea unei parti din bucatarie in balcon. Se practica, o camera in plus in alt apartament costa mai mult decat triplu... asta e. Aer este, in fata sunt artari inalti pana la etajul 3-4, eu stau la 1 si cand deschid geamul parca sunt in padure, nu se vede nimic vis-a-vis smile.gif
Cla
QUOTE (Erwin @ 16 Aug 2006, 12:19 AM)
Aer este, in fata sunt artari inalti pana la etajul 3-4, eu stau la 1 si cand deschid geamul parca sunt in padure, nu se vede nimic vis-a-vis smile.gif

Adica poti sa stai in pielea goala... laugh.gif e corect.
Dupa cum am zis si mai vreau sa precizez din nou, cine-si inchide balconul, e treaba lui si si stie de ce.
Ori ca pui niste borcane pe-acolo, o matura sau io mai stiu ce.
Ce-mi place mie insa, si aveti voie sa rādeti de mine daca vreti:
Conversatii de pe balcon: "Mariiieeee, esti aici?" - "Daaaaaa" . "Auzi, fac bulion" - "Si?" - "Am uitat sa cumpar rosii, ai?" ( laugh.gif ) - "Clar, poti sa-l iei si pe barbatu-meu, oricum doarme, hai la o cafea" rofl.gif
Asa chestii fac doar romānii si italienii.
Mie-mi place asa ceva, e pitoresc smile.gif
alysoft2003
Eu vreau sa imi inchid balconul. M-am gandit eu : intr-un colt pot sa cresc un porc, iar in celalalt colt vreo 4-5 mioare. Asa o sa am carne, lapte, branza asigurate. Apoi in cada arunc cativa pumni de pamant si cultiv zarzavaturi. Gaini pot creste in debara. Ce frumoasa poate fi viata uneori laugh.gif
AmunRa
Cumnate rofl.gif medicamente medicamente multe medicamente.

Eu stau la casa norocul meu dar unul din cele 3 balcoane (a se intelege terasa) cool.gif este inchis pentru cresterea armonioasa a florilor de interior deci in consecinta si prin urmare am balconul inchis. Unu singur din alea 3 laugh.gif

Cla pe celelalte doua am de gand sa-mi tin soacra deci pune un vot si acolo rofl.gif
Cla
Pune tu, eu n-am voie, pune soacra lānga porc rofl.gif
Sushi
cand ne-am mutat in apul asta unde inca stau si-n ziua de azi balconul era inchis cu o plasa de sirma cu ochiuri mari. Habar n-am pentru ce. O fi tinut pasari ala de dinainte?
Cla
Pe dinafara, probabil
AmunRa
Cla si eu am votat si nu mai am dreptul la alt vot da tare as vota soacra cu porcu sper doar sa nimeresc de Craciun porcu nu soacra rofl.gif
alysoft2003
Mai cuscre, nu stii, soacra merge bine pe varza si nici nu mai e nevoie sa folosesti varza murata, caci oricum iese acra. Ca doar stii vorba "soacra, soacra, poama acra" laugh.gif
dascalita
Deci am inchis balconul... sad.gif numai ca nu tin nici cartofi in el, nici soacra nici catel! Stau pe o stada foarte circulata, mult zgomot si praf in exces! sad.gif Acum stau cu ferestrele deschise din motive de canicula si intra atata praf in casa cat nu intra intr-un an! Nu mai vorbesc de zgomotele specifice:masini, motociclete devil.gif ,strigate si latraturi!
Ce sa fac?Nu ma puteam bucura de binefacerile naturii... hh.gif
Cla
Asta o inteleg, dascalito... deci ai balcon la strada.
Sincer, nici eu n-as vrea mizerie si zgomot de care te poti feri daca faci ceva. Ai dreptate.
Al meu e in spatele blocului unde a avut fiu-meu "norocu'" sa fie garajele.
Le-a "īnfrumusetat" cu vreo 50 de oua crude... ohno.gif
Maaare bucurie maaare cānd o venit vecinu' cu garaju' la o tuica... rofl.gif rofl.gif
Erwin
daca tin seama ca singurul petec de cer inspre care imi puteam indrepta luneta era de pe balcon, dupa ce va fi inchis cea mai buna optiune va fi sa ies noaptea pe dealul de la Buzias (unde se duc mai toti astronomii amatori) spoton.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.