Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Discutii Generale despre Bancile Din Strainatate
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Noutatilor > Opiniile Consumatorilor / Comentariile Clientilor > Bănci: Stiri bancare si Informatii financiare
Mihai
Destinat forumistilor din alte tari: serviciile carei banci le folositi?

[Pentru cei din Romania: Banci din Romania]
Felina
AIB (ALLIED IRISH Bank)
ausländer
No, si daca suntem din RO nu putem sa folosim serviciile unor banci din afara? De exemplu eu am card la Global Bank of Commerce.
axel
Bank of America, Citi Bank, Chase, American Express, ING, Lydian Private Bank, Emigrant Bank
Cla
HypoVereinsbank.
mutulica
asta nu e HVB de pe la noi?
inteleg ca au facut un merge cu Tiriac si Unicredit
Cla
Nu stiu, se poate. Cam si suna la fel dunno.gif
Kyklos
Straine..... unsure.gif ING BANK (daca nu ma insel e banca olandeza unsure.gif ) iar cla ne poate spune mai multe daca stie despre banca germana VOLKS BANK sau nu e banca germana unsure.gif
Cla
Bancile Volksbank / Raiffeisenbank coopereaza la noi. E un fel de fuziune sau cum îi zice. Lucreaza împreuna.
La fel ca HypoVereinsbank, care e fuziunea între fosta Hypobank si Vereinsbank (fosta Bayerische Vereinsbank)
Oricum o iei, toti derbedei...
Dualist
QUOTE (mutulica @ 28 Jul 2006, 03:28 PM)
asta nu e HVB de pe la noi?
inteleg ca au facut un merge cu Tiriac si Unicredit

zact
Mihai
Info: Banca centrala a Rusiei a numit un nou sef al comitetului de supraveghere bancara
QUOTE
Banca centrala a Rusiei l-a numit la conducerea comitetului de supraveghere bancara pe Ghennadi Melikian,adjunct al presedintelui bancii, in locul lui Andrei Kozlov, asasinat in aceasta luna.
Noua pozitie ii acorda lui Melikian dreptul de a retrage licentele bancilor cu probleme, activitate care se pare ca a determinat moartea predecesorului sau.
Fost ministru al Muncii la inceputul erei post-sovietice, Melikian, in varsta de 58 de ani, s-a alaturat bancii centrale dupa ce a ocupat postul de adjunct al presedintelui consiliului de conducere al Sberbank, cea mai mare banca comerciala din Rusia.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.