Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Veniti In Arhipelaaaaag!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Hei, tigrilor, pe unde hoinariti? Veniti in arhipelaaaag! Avem margele de sticla, avem scoici miraculoase si melci fabulosi! Avem comoi si pirati si Imagini de Vazare pentru toata lumeaaaaa! veniti inapoi daca aveti umor, daca sunteti pasionati de Imaginea Frumoasa si Stranie are sunteeeeti!


Robinson Crusoe
Kyklos
Tare ciudat e arhipelagul acesta in care briza marii se confunda cu ciclonul bufnilian care zvantura dintr-o clipita megalomania de beril pictata cu penelul de papagalul buclucas din varful megalomaniei.
dead-cat
sezi blind, acusi vine Vineri rofl.gif
Catalin
Niste canibali ar trebui...
Kyklos
QUOTE (dead-cat @ 26 Jul 2006, 11:26 AM)
acusi vine Vineri

Pana vine Vineri ma sunt doua zile...sa nu se intalneasca pe traseu cu ciclonul bufnilian rofl.gif
Sushi
ti-am auzit chemarea de ajutor, am sarit in costumul de baie rosu, am apucat chestia aia mare din plastic si am venit fugind ca in Baywatch, si acuma imi sar baloanele...
Deci cine treb salvat?
Kyklos
Papagalul din varful megalomaniei rofl.gif
shapeshifter
Ovidiule stai liniştit.. miştocari de 2 bani se găsesc pe toate forumurile..
dar numai unul e Ovidiu Bufnilă..
rolleyes.gif
Sushi
QUOTE (shapeshifter @ 26 Jul 2006, 02:55 PM)

dar numai unul e Ovidiu Bufnilă..
rolleyes.gif

oh, mersi de info, mi-ai luat o piatra de pe inima rofl.gif
Catalin
QUOTE (shapeshifter @ 26 Jul 2006, 03:55 PM)
Ovidiule stai liniştit.. miştocari de 2 bani se găsesc pe toate forumurile..
dar numai unul e Ovidiu Bufnilă..
rolleyes.gif

De fapt... alexa are in lista de telefoane un ALT Ovidiu Bufnila daca va vine sa credeti! blink.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Colimator @ 26 Jul 2006, 12:02 PM)
Tare ciudat e arhipelagul acesta in care briza marii se confunda cu ciclonul bufnilian care zvantura dintr-o clipita megalomania de beril pictata cu penelul de papagalul buclucas din varful megalomaniei.

Meduza, va rog frumos, nu papagal.
Multumesc.

Robinson Crusovidiu
Ovidiu Bufnila
QUOTE (dead-cat @ 26 Jul 2006, 12:26 PM)
sezi blind, acusi vine Vineri rofl.gif

Credeam ca vine Omaaaar!
rofl.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Catalin @ 26 Jul 2006, 12:52 PM)
Niste canibali ar trebui...

Catalin, nu cumva canibalii l-au halit pe Omar Haysssaaaam?
laugh.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Carmelita @ 26 Jul 2006, 01:44 PM)
ti-am auzit chemarea de ajutor, am sarit in costumul de baie rosu, am apucat chestia aia mare din plastic si am venit fugind ca in Baywatch, si acuma imi sar baloanele...
Deci cine treb salvat?

Uuups! Baloaneeeee! Baloaneeee!
ohmy.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Colimator @ 26 Jul 2006, 01:56 PM)
Papagalul din varful megalomaniei rofl.gif

Megalomanie? Nuuuuuuuuuuuuuu! De trei ori nuuuuu! E doar autoironie si ludic si anecdotic.

tongue.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (shapeshifter @ 26 Jul 2006, 04:55 PM)
Ovidiule stai liniştit.. miştocari de 2 bani se găsesc pe toate forumurile..
dar numai unul e Ovidiu Bufnilă..
rolleyes.gif

OK. Ce zici de Robinson Crusoe? Ce reprezinta el? Il regasim ca tipologie astazi in Mileniul Complexitatii?
cool.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Carmelita @ 26 Jul 2006, 06:53 PM)
QUOTE (shapeshifter @ 26 Jul 2006, 02:55 PM)

dar numai unul e Ovidiu Bufnilă..
rolleyes.gif

oh, mersi de info, mi-ai luat o piatra de pe inima rofl.gif

Carmelita, de ce Robinson Crusoe a trebuit sa fie barbat? De ce barbatii devin simboluri insulare? Ce se ascunde in fictiunea asta? E vreo legatura cu Mileniul Complexitatii? De ce femile nu naufragiaza? Si ce legatura are asta cu Acvaticul?

ohmy.gif
Kyklos
Daca ar fi trait Daniel Defoe in secolul XXI , s-ar fi uitat cu siguranta la emisiunea interactiva La un pas de moarte de pe DISCOVERY si ar fi scris multe alte romane la fel de frumoase .
Coli&Mator
Cla
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 26 Jul 2006, 05:10 PM)
QUOTE (shapeshifter @ 26 Jul 2006, 04:55 PM)
Ovidiule stai liniştit.. miştocari de 2 bani se găsesc pe toate forumurile..
dar numai unul e Ovidiu Bufnilă..
rolleyes.gif

OK. Ce zici de Robinson Crusoe? Ce reprezinta el? Il regasim ca tipologie astazi in Mileniul Complexitatii?
cool.gif

"tipologie in Mileniul Complexitatii"...
Ce denumire intergalactica pt un sarac naufragiat, care n-a stiut unde-i sta capu' pāna Vineri...
Sushi
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 26 Jul 2006, 05:12 PM)

Carmelita, de ce Robinson Crusoe a trebuit sa fie barbat? De ce barbatii devin simboluri insulare? Ce se ascunde in fictiunea asta? E vreo legatura cu Mileniul Complexitatii? De ce femile nu naufragiaza? Si ce legatura are asta cu Acvaticul?

ohmy.gif

Habar n-am man! si sincera sa fiu am trecut de perioada cu Robinson Crusoe, amu is la aia cu Eros Ramazotti, Robbie Williams etc si astia is orice altceva decait simboluri insulare rofl.gif
dead-cat
QUOTE

de ce Robinson Crusoe a trebuit sa fie barbat? De ce barbatii devin simboluri insulare? Ce se ascunde in fictiunea asta? E vreo legatura cu Mileniul Complexitatii? De ce femile nu naufragiaza? Si ce legatura are asta cu Acvaticul?

cu femeie pe insula saracele capre ce se faceau? blink.gif
iar cum sa nu naufragieze femeile? nu vazusi "Lost"? unsure.gif
Kyklos
Trimitem in cate o insula un homosexual si un bixesual....asa cum au facut cu Napoleon pe Insula Sfanta Elena rofl.gif

Sa nu-l citeasca mesajul militantii anti homo hh.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Colimator @ 26 Jul 2006, 01:23 PM)
QUOTE (dead-cat @ 26 Jul 2006, 11:26 AM)
acusi vine Vineri

Pana vine Vineri ma sunt doua zile...sa nu se intalneasca pe traseu cu ciclonul bufnilian rofl.gif

Vineri Valurit!
smile.gif

Draga Colimator, Timpul este oare o Succesivitate de Idei, Evenimente, Planuri sau nu? Ce spui?
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Carmelita @ 26 Jul 2006, 09:27 PM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 26 Jul 2006, 05:12 PM)

Carmelita, de ce Robinson Crusoe a trebuit sa fie barbat? De ce barbatii devin simboluri insulare? Ce se ascunde in fictiunea asta? E vreo legatura cu Mileniul Complexitatii? De ce femile nu naufragiaza? Si ce legatura are asta cu Acvaticul?

ohmy.gif

Habar n-am man! si sincera sa fiu am trecut de perioada cu Robinson Crusoe, amu is la aia cu Eros Ramazotti, Robbie Williams etc si astia is orice altceva decait simboluri insulare rofl.gif

OK. Spune-mi numingul, NUMIREA, are vreo legatura cu destinul oamenilor? Robinson a intrat in constiintele noastre ca drept definind Insularitatea. Daca Ramazzoti ne-ar da peste cap sute de ani, ce ar reprezenta, oare?


Ovidiu Bufnila
iubindu-va si punandu-va pe jar cu voia voastra, dragii mei tigri
Fantasee
Ziua buna, Ovidiu hiya.gif.
Am venit smile.gif . Recunosc: m-au atras margelele de sticla. Mult nisip iti mai trebuie ca sa mestesugesti gablonturi wink.gif ai grija; se va supara clepsidra pe tine ...
Kyklos
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 27 Jul 2006, 03:32 PM)
Timpul este oare o Succesivitate de Idei, Evenimente, Planuri sau nu? Ce spui?

O.V toate la timpul lor , asa si cu ideile...vin in momentele in care crezi ca pierzi timp , timpul se invarte in jurul hazardului nu sti cand intervine inevitabilul , evenimentel , planurile le facem dupa timpul pe care-l avem la dispozitie .
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.