Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cnsas, Copiii, Securitatea, Comunismul, Luptatorii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Au fost zeci si sute de copii care au luptat impotriva Comunismului si impotriva Securitatii de tip Soviectic-Ceausist.
March
Sigur, tovarasul Ceausescu avea 13 ani cand a inceput munca ! laugh.gif Cunosti trecutul lui de lupta revolutionara ? Ia spune repede cate diplome avea !
Kyklos
Bufnila tu nu ai fost recrutat de pe bancile scolii pentru a turna tovarasa invatatoare tovasa profesoara tovasara colega tovarasul diriginte...si vecini de bloc.... unsure.gif
Ovidiu Bufnila
vorbesc serios, n-am timp de glume...inseamna ca nu stiti...imi inhipuiam...nu stiti ce au facut zeci, sute de copii in timpul razboiului rece...OK....lasam lucrurile asa..
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Colimator @ 18 Jul 2006, 08:59 PM)
Bufnila tu nu ai fost recrutat de pe bancile scolii pentru a turna tovarasa invatatoare tovasa profesoara tovasara colega tovarasul diriginte...si vecini de bloc.... unsure.gif

Nu.
shapeshifter
copii sunt recrutaţi şi astăzi.. am cazuri concrete.. īntr-un an au īnvăţăt enorm de multe chestii..
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.