Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Inca O Intalnire In Bucuresti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Intalniri Forumistice
Pagini: 1, 2, 3, 4, 5
Olaf
Vazand ca cei din Timisoara se tot mobilizeaza, m-am gandit ca de ce sa nu mai facem o iesire in Bucuresti? In plus, iau si eu vacanta si sunt o gramada de forumisti pe care as vrea sa-i cunosc. Deci...
O iesire de seara in timpul saptamanii? O iesire de seara/noapte in weekend?
Ce ziceti de 25-26 iulie, pentru primul tip, sau 28-29 pentru al doilea?
Michelle
Sunteti doi tipi? ohmy.gif Pune si poze sa vedem la care tip sa venim rofl.gif Glumesc, desigur,Olaf...hai ca poate venim daca dai de-o bere!
Olaf
Pai... hmm.gif Bine, hai ca dau! Dar sa va inscrieti pe lista. tongue.gif

P.S. Dintre cei doi, celalalt este EU Beta. laugh.gif Nu m-am prins inca ce sunt eu... unsure.gif
Olaf
Năubadi? unsure.gif
Tyra
Prezent daca nu plec nicaieri pana atunci!
mdA!
cei care s-au vazut vreodata cu mine stiu...
imi propun, dar nu promit ca ajung.

dar.. incerc.

edit: io as prefera in timpul saptamanii, ca in we sunt consemnata in televiziune, de cele mai multe ori. dar.. vedem ce zice lumea.
tikky
as veni si eu, dar tot in timpul saptamanii
Fantasee
Olaf, cate locuri libere ai? smile.gif
Olaf
Fara numar! tongue.gif

Adevarul este ca si mie imi convine mai mult in timpul saptamanii. Mai ales ca sunt in vacanta laugh.gif
simonsays
mhm
Tyra
E bine in timpul saptamanii.
Olaf
Sa fie 25, atunci?

Edit: Bun revenit, Simon. Asta inseamna "voi fi prezent"?
simonsays
mhm laugh.gif
'' be there wink.gif
mdA!
bun. s-a votat.
25.

prezenta:
Olaf
Michelle
Tyra
Simonsays
Tikky
Fantasee
si, cu voia dumneavoastra, Alexa

pentru mine o sa fie destul de multa lume noua. din ai vechi se mai anunta careva?
nefertiti-old
vreau si eu! cry.gif
Olaf
QUOTE (alexa @ 12 Jul 2006, 04:18 PM)
pentru mine o sa fie destul de multa lume noua.

Pai eu, in afara de Simon si de iedera, n-am mai vazut pe nimeni de pe lista pana acum. unsure.gif

Nefertiti, nu dai o fuga? smile.gif
Tyra
Banuiesc ca toata lumea va vrea mai pe seara, sau cel putin pe dupa-amiaza.
Locatia?
nefertiti-old
QUOTE (Olaf @ 12 Jul 2006, 09:31 PM)


Nefertiti, nu dai o fuga? smile.gif

As vrea...
mdA!
QUOTE (Tyra @ 12 Jul 2006, 09:45 PM)
Banuiesc ca toata lumea va vrea mai pe seara, sau cel putin pe dupa-amiaza.
Locatia?

din nou celebrul Maxx sau incercam sa fim originali? rofl.gif

eu as propune un fel de 7 seara.
Olaf
Pt mine e ok. smile.gif
Mara
Si io, si io! ohyeah.gif

Va anunt ca n-am mai baut bere de muuuult, asa ca o sa va sparg! rofl.gif
mdA!
ne spargi de ras cand te-om vedea din nou cu sticla la gura.
hait, stai ca imi adusai aminte ca tu esti o doamna. numai io beau din sticla. pentru altii s-au inventat paharele.. rofl.gif

hai ca se aduna adunarea!
Mara
devil.gif Razbunarea-mi va fi crunta!!! tongue.gif laugh.gif
mdA!
rofl.gif
tremur de frica! acu' ma duc sa beu, sa fiu in forma.
Mara - facem impreuna o lada de bere, sau ma lasi singura ... roflmao.gif
Mara
Lasa tu, cat timp unii se lauda altii vor avea o ocupatie mai sanatoasa! devil.gif
ilie
Vorba bancului: mai schimbati locatia! hai in alta parte, pirania cum e?
Daca schimbati locatia vin si eu wink.gif.
Mara
Subscriu! Mai prin centru ceva, se poate?
John B
in Herastrau, la terasa, pana se mai poate... biggrin.gif
mdA!
piranha e ok, mai ales ca noi ne vedem marti. mese din belsug si, daca te stii cu chelnerii thumb_yello.gif devil.gif comanda vine repegior. preturi acceptabile.
prin centru nu stiu nimic prea vesel, iar ce stiu de mult nu ma mai atrage.
in Herastrau nu prea stiu terase. numai pe alea de la intrarea dinspre Arc, unde nu'sh de ce, da' nu cred ca vreti.

so.. any ideas?
Tyra
Si eu merg tot cu pestele! tongue.gif In maxx nu ma prezint. Herastrau preturi mari, locuri putine, dar daca votati Herastrau vin.
Mara
Dar de terasele alea mari in zona Lipscani ce ziceti? N-am mai fost de mult pe acolo, asa ca nu stiu preturile actuale, dar erau ok demult.
Tyra
Nu le stiu, dar suna bine smile.gif
mdA!
care terase din Lipscani? ca nu prea mai sunt.
ar fi optiunea Hanul lui Manuc. preturi ok, spatiu suficient. cu servirea e un pic anapoda, da' am trait noi si mai grave.
ar mai fi Mes Amis - foarte dragut (ca ma stiu cu chelnerii tongue.gif) da' exista problema "buda" pentru cine e mai.. delicat in privinta asta.
terasa parca avea si hanul hangitei sa nu stiu ce natie de restaurant romanesc de pe gabroveni, dar nu stiu preturile acolo. si in rest..
mai era o terasa langa gabroveni, da' spatiu e putin si preturile destul de mari.

cam asta stiu eu a fi terasa in zona Lipscani.

dac'ar fi de vot, eu tot pentru Piranha as miza. da' nu insist.
coconut
E terasa Doamnei pe... Doamnei. E foarte fain. Depinde unde vreţi să mergeţi, cât mai departe de lumea dezlănţuită sau mai în oraş...
Mara
Ma refeream la "La ruine" - Str. Lipscani nr. 86 (in spate la Sheriff's). Nu mai e?

Coconut, cam ce preturi sunt la Doamnei?
coconut
Acceptabile. Şi, odată intraţi pe tereasă, nu se mai cunoaşte că sunteţi în mijlocul Capitalei. E faină terasa, au şi animăluţe acolo. smile.gif
Mara
Eu sunt de acord atunci. Restul? biggrin.gif
mdA!
Ruine nu mai exista.
ok. da'.. unde e Doamnei asta?
coconut
Vizavi de BNR. De pe Academiei, la stânga câţiva metri, când vii dinspre Universitate.
Michelle
pi shientru,pi shientru vreau si io dar nu mai devreme de 7 ca sa ajung la 8.Ca daca va strangeti ca florile de la 5 si va retrageti la barlog la 7,nu ma mai joc! tongue.gif
Michelle
aceleasi date le aveam si eu despre terasa d-nei,dar ma rog,sa zicem ca n-am vrut sa fiu carcotasa...cita vreme face cinste Olaf rofl.gif
coconut
Nu ştiam că au program care se-ncheie cu periniţa! Eu n-am fost la ore înaintate acolo, am mâncat doar la prânz.
Dacă vreţi preţuri studenţeşti mergeţi la Festivalul berii, dacă se mai ţine până atunci. Eu credeam că pe Olaf îl puneţi să dea doar o bere, nu toată masa! ohmy.gif
Alte preţuri studenţeşti probabil că sunt prin Regie, eu nu le am cu preţurile studenţeşti şi nici n-aş accepta să-mi plătească Olaf consumaţia. Nu vă obligă nimeni să mergeţi acolo, era doar o adresă cerută, nimic mai mult.
Cârcotaşă? Hm, ar fi bine!...
Serenity
Important e ca sunteti sanatosi si impreuna. Ce va tot coditi atat cu locatia? dunno.gif Ca nu face terasa buna dispozitie...
coconut
QUOTE (iedera @ 15 Jul 2006, 11:44 AM)
Coconut eu am inteles care este statutul tau social nu este nevoie sa explici pe aici cu ce le ai tu si ce accepti tu.
Imi cer scuze pentru exprimarea asta poate ar trebui sa ma adresez cu "dumneavoastra" rofl.gif

Puişor, care este statutul meu social? Ia să vedem de ce eşti în stare! Cât de glumeaţă şi veselă eşti, şi câtă vitejie ai pe tine... Oricum este evident că faci parte din categoria iederelor! Iar glumiţele tale tot pe acolo se-nvârt.
Mă miram eu să nu dau şi aici peste matracuci! Mă aşteptam ca Hanul Ancuţei să găzduiască oameni, nu iedere!
În privinţa lui dv., nu cred că ar fi o idee rea! Poate aşa îţi vezi lungul nasului!

Şi tot n-am înţeles, eşti avocata simpaticei Michelle? Ea nu şi-a luat muşchii din frigider? Eşti total deplasată cu insultele tale şi dovedeşti atâta lipsă de bun-simţ câtă niciunui bărbat nu i-am putut reproşa până acum.

De ce oi fi vrezut că mă voi simţi bine aici? Mare greşeală!
Sushi
QUOTE (coconut @ 15 Jul 2006, 11:48 AM)
Ia să vedem de ce eşti în stare! Cât de glumeaţă şi veselă eşti, şi câtă vitejie ai pe tine... Oricum este evident că faci parte din categoria iederelor! Iar glumiţele tale tot pe acolo se-nvârt.
Mă miram eu să nu dau şi aici peste matracuci! Mă aşteptam ca Hanul Ancuţei să găzduiască oameni, nu iedere!
În privinţa lui dv., nu cred că ar fi o idee rea! Poate aşa îţi vezi lungul nasului!

Şi tot n-am înţeles, eşti avocata simpaticei Michelle? Ea nu şi-a luat muşchii din frigider? Eşti total deplasată cu insultele tale şi dovedeşti atâta lipsă de bun-simţ câtă niciunui bărbat nu i-am putut reproşa până acum.

De ce oi fi vrezut că mă voi simţi bine aici? Mare greşeală!

ehhh ca numa' asta n-aveam pe aici, un psiholog de serviciu sa ne spuna din ce categorie facem parte si ce fel de oameni sintem... ne pare super rau sa te dezamagim, sa-ti spulberam sperantele de a gasi oameni la han, in caz de urgenta lama e pe noptiera si sa-ti spun un truc: daca-ti tai venele pe lung mergi la sigur wink.gif
Tyra
Cum am ajuns asa, sa ne certam de la o terasa?
Haideti, cum zicea si Sere, nu conteaza atat de mult locul.
Uite, puneti voi locatiile una sub alta (voi care doriti tongue.gif ) si votam fiecare. E bine asa?
Dar haideti totusi sa nu ne inecam ca tiganu la mal (e expresie, da? tongue.gif ) si sa ne vedem!
Michelle
Merge si oblic!

Draga coconici,

Sa ne facem bine intelese!In primul rand si eu si iedera am avut intentia de a aduna cit mai multi hangii la intalnirea cu Olaf avind in vedere experientele anterioare la care ea a participat mai mult,eu mai putin ...dar oricum mai mult decit tine.Toata lumea stie ce inseamna sa faci intalnirea si sa rezervi o masa la un restaurant unde chelnerii vin si se uita la tine si se asteapta sa comanzi "mincare" daca tot ai ocupat locul, nu numai bere sau apa plata.N-am vrut sa aduc in discutie asta dar la intalniri obisnuiesc sa vina si studenti sau oameni cu obligatii acasa care nu-si permit sa decarteze un milion pe o seara ca sa aiba parte de aerele si fitzele chelnerilor si ca sa poata bea un suc.Asta a fost intentia noastra,te inflamezi degeaba,din punctul meu de vedere e bine si la Marriot sau la Benihana daca vreti voi,sunt oameni pe forumul asta care ma cunosc si stiu ca nu maninc rahat cind spun asta,singura mea problema e timpul ...ma gandeam insa ca poate vor sa mai vina si altii...Cu facutul cinstei am glumit,evident,imi cer scuze de la Olaf daca am fost deplasata si de la cine a mai inteles acest lucru,desi am aproape certitudinea ca esti singura. ohyeah.gif

Numai bine iti urez si sanatate! wink.gif
Olaf
Hai ca a inceput bine. blink.gif
mdA!
ai, ai, ai, da' discutia asta a luat-o pe o panta cel putin nefericita.
coconut, cu parere de rau, dar ai interpretat absolut gresit un schimb de replici care oricum nu te privea (sau nu in mod direct)
in alta ordine de idei, terasa Doamnei nu pare totusi o optiune buna, dupa cum se aude. ca io una chiar nu am de gand sa ma limitez la doua beri (cine stie cunoaste tongue.gif) si nici sa merg pe jos pana acasa (desi am mai facut experimentul).
revenind la stabilitul locului de intalnire - pana acum doua spatii par a fi de baza, din punct de vedere al preturilor / nr. de locuri / curatenie / servire: Piranha si Hanul lui Manuc.
mai vine cineva cu alta idee?

sigur ca daca se insista totusi pentru alt loc, ma supun majoritatii... tongue.gif
Olaf mwah1.gif sa vezi numa' cum o sa continue.. laugh.gif da' aia care vin vor face sa merite toata brambureala asta. promit!
(si promit si sa nu ma imbat si sa dansez pe masa.. rofl.gif)

edit: Sere, inca nu suntem impreuna, dar vom fi! laugh.gif tu nu vii? cool.gif
Catalin
Vin si eu. Prefer Piranha dar vin oriunde.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.