Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Cine L-a Scos Pe Basescu Presedinte?
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Dupa cat ati navigat prin Codul ICAN si prin Arhipelag puteti sa raspundeti la aceasta intrebare. Deci, tigrilor, cine l-a scos pe Basescu presedinte?
axel
Ce ziceai ca inseamna ican?
Ovidiu Bufnila
QUOTE (axel @ 8 Jul 2006, 10:24 PM)
Ce ziceai ca inseamna ican?

Pai, Axel, daca v-as da mura-n gura ar mai avea sens tot ce facem aici? Deci, cine l-a scos pe Basescu presedinte? E usor. E fantastic de usor sa raspundeti la intrebarea asta.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (axel @ 8 Jul 2006, 10:24 PM)
Ce ziceai ca inseamna ican?

Imaginile l-au scos pe Basescu presedinte.
alfa
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 9 Jul 2006, 09:16 AM)
QUOTE (axel @ 8 Jul 2006, 10:24 PM)
Ce ziceai ca inseamna ican?

Imaginile l-au scos pe Basescu presedinte.

Cum selectez, care sunt imaginile care au Noima fata cu sensul acestei propozitii ?
QUOTE
Imaginile l-au scos pe Basescu presedinte.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (alfa @ 9 Jul 2006, 11:47 AM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 9 Jul 2006, 09:16 AM)
QUOTE (axel @ 8 Jul 2006, 10:24 PM)
Ce ziceai ca inseamna ican?

Imaginile l-au scos pe Basescu presedinte.

Cum selectez, care sunt imaginile care au Noima fata cu sensul acestei propozitii ?
QUOTE
Imaginile l-au scos pe Basescu presedinte.

Aici e greseala strategilor militari, de exemplu: selectarea! ICAN va ajuta sa nu gresiti, sa vedeti totul Valurit, Deodata, Simultan. Ce se va intampla cand Rusia se va Revaluri? De fapt a inceput. Ce se va intampla cand China se va valuri? De fapt a inceput. Ce VAL l-a creat pe Traian Basescu?



Ovidiu Bufnila
consilier de imagine
http://www.en-joy.ro/index.php?item=341
March
Domn' Bufnila, daca aseara ai fi fost in fata Cazinoului din Mamaia n-ai fi dat si matali navala sa faci o poza cu Popeye si sotioara lui ?! Ti-ar fi ramas amintire si niste calcaturi pe bataturi si ghionturi de la sepepei ! laugh.gif
Olaf
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 4 Aug 2006, 07:30 PM)
Ce VAL l-a creat pe Traian Basescu?

Siguranta. Cu sau fara voi, "eu fac".
Kyklos
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 8 Jul 2006, 09:22 PM)
cine l-a scos pe Basescu presedinte?

Marinarul acum 16 anisori conducea navele in larg acuma conduce tara din portul Cotroceni ...va acosta cinci anisori acuma cu baile de multime spera la inca un mandat , vom avea si noi un Fidel ...ma rog EL LIDERO MAXIMO unsure.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (alfa @ 9 Jul 2006, 11:47 AM)
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 9 Jul 2006, 09:16 AM)
QUOTE (axel @ 8 Jul 2006, 10:24 PM)
Ce ziceai ca inseamna ican?

Imaginile l-au scos pe Basescu presedinte.

Cum selectez, care sunt imaginile care au Noima fata cu sensul acestei propozitii ?
QUOTE
Imaginile l-au scos pe Basescu presedinte.

Alfa, demonsterezi in Han abilitati extrem de interesante si un discurs imagologic insurgent. Daca nu e doar un prim nivel, adica o aparenta, atunci iti poti asuma curajul de a decodifica ceea ce spun.


Ovidiu Bufnila
consilier de imagine

http://ovidiubufnila.weblog.ro/
wasp
Cine l-a pus pe Basescu presedinte, tot acela il va da jos.... Mai ales ca a inceput sa roada zgarda. Cine roade zgarda face buba....dar daca inceteaza, mai primeste un mandat !

Editat pentru ca era usor abscons...nu ma valurisem destul ! rofl.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 16 Aug 2006, 09:50 PM)
Cine l-a pus pe Basescu presedinte, tot acela il va da jos.... Mai ales ca a inceput sa roada zgarda. Cine roade zgarda face buba....dar daca inceteaza, mai primeste un mandat !

Editat pentru ca era usor abscons...nu ma valurisem destul ! rofl.gif

Iar ai scos capu din cutie, pacoste micaaaa? Vai, ia-te de mana cu March, utecistii Hanului, securisti si aktivisti sadea. Mai, mai, ce discurs mai aveti. Era sa cad jos de sperietura. Cum mai aruncati voi cu cacatisuri pe Han. Sa dea Dumnezeu sa fiti din ce in ce mai putini in corporalitatea acestui popor, sa dea Dumnezeu sa scapam de astfel de specimene urate la suflet, intunecate, scarbite si sictiriste, rele la matze, gata, gata sa manipuleze sute si mii de oameni. Cand te aud parca o aud pe Ana Pauker. Nu cumva esti fata ei? Voi nu iubiti poporul roman. Voi il vreti bagat la gherla prostiei, voi il vreti strans de gat in fantomatice conspiraiuni, voi il vreti balcanic-idiot u eliberat si insurgent. Partidul avea zeci si sute de femei de tipul tau. Vajnice tovarase care ne turnau la Secu si ne parau la directiune. Ce specie! Intre Komunist si Fascist nu e mare diferenta. Unul Brun, altul Rosu. Mai mare rasul.

tongue.gif tongue.gif tongue.gif
wasp
Spre deosebire de tine, eu pot scoate capul din cutie ! Vezi ce inseamna daca mi-am luat pastilele la timp si am fost cuminte ? ohyeah.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (wasp @ 21 Aug 2006, 10:31 PM)
Spre deosebire de tine, eu pot scoate capul din cutie ! Vezi ce inseamna daca mi-am luat pastilele la timp si am fost cuminte ? ohyeah.gif

Bun. Bine punctat, Wasp. Multumesc frumos. Iau si eu pastile ca ma doare o masea nasol de tot.
Cu prietenie,
Ovidiu Bufnila
Kyklos
offtopic.gif
Am descoperit punctul slab al valuritului Bufnilian Ovidius..maseaua de minte nu-i da pace nici sa respire...

Nu forman noi o monstruasa coalitie asa mai aproape de sec XXI ...sa-l detronam de la timona pe Baselu unsure.gif
Ovidiu Bufnila
QUOTE (March @ 4 Aug 2006, 10:30 PM)
Domn' Bufnila, daca aseara ai fi fost in fata Cazinoului din Mamaia n-ai fi dat si matali navala sa faci o poza cu Popeye si sotioara lui ?! Ti-ar fi ramas amintire si niste calcaturi pe bataturi si ghionturi de la sepepei ! laugh.gif

M-as fi pozat cu Base pentru ca sunt fan-Basescu. Dar asta nu inseamna ca va oblig-manipulez-influentez sa votati pro-Base. Ca sunt fan Basescu nu inseamna ca nu pot sa-i critic actiunile, ideile. Dar vreau s-o fac la rece nu smintit-incrancenat.

Va iubesc.
March
Dom,n' Bufnile,
Pai tocmai matale sa nu stii cine a impus rocada aia Stolo-Base intr-o nopate ?!?
andra_v
Scuze de offtopic, dar ma revolta si acum rocada asta. Stolojan presedinte ar fi avut o alta prestanta. Nu este mai inteligent, dar macar impune respect, este mai diplomat in relatiile externe si sigur nu ar fi incalcat Constitutia, in litera sau in spirit. Dar poate ma insel, cu Basescu prim-ministru ar fi fost mai rau.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.