Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Reconversia Informationala A Romaniei
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Reconversia Informationala A Romaniei
RIAR
Asta e. Adica cel mai greu lucru din Istorie. Sa produci Reconversia Zonala, Regionala sau Globala e chestie de Menire Istorica, de Hotarare si Ambitie, de Viziun si Nebunie si Curaj National.
Traim din plin un RIAR.
In acest RIAR armatele inclestate disimuleaza, se valuresc unele intr-altele, construiesc ambuscade, se alearga fara incetare schimbandu-si uniformele, tacticile, personajele.

Politicienii se scoala in toiul noptii si striga speriati si pe deplin bubulizati: in P***a ma-sii, eu cu cine tin? Cu aia sau cu aia?
Si se mai produc un milion de fenomene specifice Reconversiilor Informationale Majore de grad 0 asa cum este aceasta.

Intr-un RIAR de factura celui in care se gaseste Romania toata lumea intra la tocat de la masoni si antimasoni, securisti, prosecuristi, politicieni si oameni politici, turnatori si sifoane de toate culorile, poeti televizati care joaca ceardas, cazacioc, polca sa conga, femei cu tite babane care-si flutura putisoarele sa moara poporanu de necaz, generali care nu mai stiu pe unde sa mai dea cu tiribombele doar doar s-or alege cu niscavai averi de vreme rea, tot felul de organisme, pluricelulate politice, cumetre, nasi, verisori, primari, asfaltatori, golaneala si vipusca, cumetrie si mafie stradala tipic damboviteana, coterii si golanii de doi lei.

RIAR este Regalul Serviciilor Secrete de toate neamurile, tipurile, gradele, canelurile si poligoanele.


Tigrilor, si voi sunteti de fapt niste Tigri De Reconversie Informationala.


hh.gif hh.gif hh.gif
Ov
Ovidiu Bufnila
Sa nu-mi spuneti ca v-ati prins urechiusile aici. Am incredere in telentul vostru informational.

hh.gif hh.gif hh.gif
http://finance.groups.yahoo.com/group/IMAGOLOGIA/
Fantasee
Seara buna, Ovidiu. hiya.gif
Ai dreptate aici, nu te-as putea contrazice. O singura curiozitate am: tu chiar crezi ca politicienii au framantari de acest fel in toiul noptii? laugh.gif

Iti imaginezi magia armonizarii fizice - atelaj complicat pe care ei toti trebuie sa-l mentina functional? Munca de titan, insa ... sa nu jelim spinarea nimanui. Mai rar gasesti asa mari mesteri in facut si desfacut, cum sunt romanii smile.gif.

Ce poveste vrea sufletul tau azi?
Ovidiu Bufnila
Fantasee, scrie o poveste frumoasa pentru toti acesti minunati oameni ai Hanului, pentru Mihai, pentru voi toti. Si daca mai ramane loc, pune-ma si pe mine la socoteala.

Adevarul e ca va iubesc foate mult. Pur si simplu. V-am cam batut la cap cu fictoriale. Sunteti teribili. Oare ce m-as face fara voi. Trebuie sa va pastrez in suflet asa cu nicurile voastre haioase, cu avatarurile haioase sau enigmatice. E mult, e putin. Tu-i mama ma-sii, oare sunteti si reali? Daca da, oriunde ati fi, un gand bun de la bufnila.
Ovidiu Bufnila
QUOTE (Fantasee @ 5 Jul 2006, 07:20 PM)
Seara buna, Ovidiu. hiya.gif
Ai dreptate aici, nu te-as putea contrazice. O singura curiozitate am: tu chiar crezi ca politicienii au framantari de acest fel in toiul noptii? laugh.gif

Iti imaginezi magia armonizarii fizice - atelaj complicat pe care ei toti trebuie sa-l mentina functional? Munca de titan, insa ... sa nu jelim spinarea nimanui. Mai rar gasesti asa mari mesteri in facut si desfacut, cum sunt romanii smile.gif.

Ce poveste vrea sufletul tau azi?

Raspunsul e numai in IMAGINI
shapeshifter
trăim īn era informaţiei din plin.. dar uite ce se īntāmplă cu noi:
unii nu vor sau nu pot ţine pasul cu informaţia şi se lasă cernuţi īn jos de aceasta..
alţii ţin pasul şi devin din ce īn ce mai informaţi.. celor care nu au, nu li se mai dă, celor care au, li se mai dă..
Nu este ăsta un paradox īn era informaţiei? Că oamenii sunt cernuţi prin şi de către informaţie?

Īn era informaţiei care dintre noi poate spune cu certitudine că nu este un EXPERIMENT (mai mult sau mai puţin reuşit)?
Cla
Eu!! mi-a jurat maica-mea ca nu m-au facut online tongue.gif si ca n-a fost un experiment, ci un accident laugh.gif
shapeshifter
ai uitat să precizezi: care tu? cel de la naştere? sau cel de acum? hihihi..

crezi că părinţii te-au ales special pe TINE cel care eşti acum? nicidecum.. eşti doar un accident.. suntem accidente.. fiecare devenim ceea ce ni s-a spus că suntem, ceea ce ni se spune că suntem, ceea ce credem că suntem.. niciodată nu putem fi ceea ce suntem cu adevărat.. devenirea ne macină personalităţile, iar personalităţile sunt doar accidente propagate de la naştere.. bifurcaţii peste bifurcaţii.. dacă nu ne putem controla input-urile cum crezi că ne-am putea controla output-urile.. suntem rezultatele unei programări universale, īn masă.. nişte accidente.. la cheremul imaginilor.. care evoluează prin noi.. trăiesc prin noi.. prin nenumărate euri, creiere..
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.