Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Ce Vor Liberalii Romani?!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Ce Vor Liberalii Romani?! Baietii astia se joaca cu focul. Ar fi nashpa ca Meduzele sa vina si sa faca dezvaluriri nasoale despre acest tip Tariceanu care face pe sclivisitu in Istoria Romaniei cand de fapt, sa judecam clar si drept, e pafarist sadea. Si lui Ovidiu Bufnila nu-i este frica de Tariceanu in nici un fel. Si nici nu cresc luandu-l la buleala pe acest prim ministru miliardar, aerisit chipurile, un fel de dandy liberal, manierat, care vorbeste cursiv si care face pe motoristul de croaziera demarand cu femeia lui dintre cracii Arcului de Triumf. Le zic CRACI pentru ca Tariceanu isi bate joc de Romania cu gratie, cu eleganta, cu pampon si cu sictir. Sigur, eu nu pot sa-l dau jos dar pot pune, semi-public, ca Arhipelagu e banat la publicu larg, o intrebare incomoda:
Al cui om este Calin Popescu Tariceanu?
Al cui om din afara tarii.

N-a fost Gafa. N-a fost razboi cu Base. NU e balbaiala. E Fracturarea Politicii Externe a Romaniei. Tariceanu si gasca lui de asa-zisi liberali lucreaza pe fata in dauna intereselor Romaniei.

Acu sa va vad tigrilor, cand e vorba de Romania.
Michelle
Impresia mea este ca din afara tarii nu e omul nimanui si asta pentru ca nu si l-ar lua nimeni la cit e de varza.Poate niciodata n-ar fi ajuns in PNL cu aerul lui de mason reciclat daca nu ar fi avut un sprijin de la cel de-al doilea sot al mamei d-sale Dan Amedeo Lazarescu...care,deh,un mare om si o mare personalitate...
In rest in afara de dom' Patriciu nu vaz nimic in globul meu de cristal...iar cu asta se pare viitorul PNL tinde spre 7-8-max 10% din electorat ,suficient cit sa-si negocieze scump pielea cind intr-o luntre,cind in alta...dar niciodata responsabili de faptele lor sad.gif
alfa
Misel e pedista! tongue.gif
Michelle
QUOTE (alfa @ 4 Jul 2006, 10:23 PM)
Misel e pedista! tongue.gif

ei da,cum te-ai prins?Culmea e ca-i cunosc si prietenii si unul din consilierii domnului in cauza,pe viu,ca sa zic asa...

alfa
QUOTE (Michelle @ 4 Jul 2006, 09:34 PM)
QUOTE (alfa @ 4 Jul 2006, 10:23 PM)
Misel e pedista!  tongue.gif

ei da,cum te-ai prins?Culmea e ca-i cunosc si prietenii si unul din consilierii domnului in cauza,pe viu,ca sa zic asa...

Era si greu sa-mi dau seama. E suficient sa ma uit aici si pe topicul despre Basescu. Putin importa pe cine cunosti, n-ai raspuns la intrebare, ti-ai facut treaba, ai dat in PNL. Apropo de la PD pe cine vezi ? wink.gif Toti o apa si un pamant...
Michelle
Care intrebare?Trebuia sa-ti raspund tie la ceva? Cred ca te jucai cu galetusa si lopatelele cind vuiau barfele din jurul lui Calin la urechiusele mele si pentru cultura ta generala, nu intamplator, chiar imi plac mult unii oameni de la PNL...de regula imi plac oamenii cu principii si care nu-si tavalesc cultura in aroganta precum gogosile in zahar pudra...zaharisiti,cum s-ar zice
alfa
QUOTE (Michelle @ 4 Jul 2006, 10:37 PM)
Care intrebare?Trebuia sa-ti raspund tie la ceva? Cred ca te jucai cu galetusa si lopatelele cind vuiau barfele din jurul lui Calin la urechiusele mele si pentru cultura ta generala, nu intamplator, chiar imi plac mult unii oameni de la PNL...de regula imi plac oamenii cu principii si care nu-si tavalesc cultura in aroganta precum gogosile in zahar pudra...zaharisiti,cum s-ar zice

Ma doare fix in cot de barfele care au vuit la urechiusele tale ascutite. Permite-mi sa tratez cu dezinteres infumurari scoase la pensie, trasul cu urechea, spionajul de maidan si falfaieli monotone antiliberale. Ai si probleme semantice pe deasupra, cand constat ceva nu oblig la niciun raspuns. In alta ordine de idei te-as sfatui sa-ti vezi de tabinetul tau inainte de a face vreo remarca despre plasarea mea in timp. Nu de alta dar n-ai nici subiect , nici predicat si eu n-am chef sa pierd vremea. Case closed.
Michelle
Daca revezi mesajele ai sa observi ca eu am raspuns la topic si tu ai deviat subiectul aiurea-n tramvai ceea ce denota ca ai o problema cu opiniile mele;probabil nu in cot,ci in alta parte te maninca...N-am nici o problema cu semantica insa tu cu siguranta ai una cu perceptia ironiei jamie.gif

edit.ah si sa nu uit,nu era nevoie sa citezi mesajul aflat imediat inaintea ta,mi se pare ca e si o regula pe han in acest sens;nu obisnuiesc sa-mi masluiesc postarile
alfa
Misel, n-ai raspuns la subiect, ai baiguit ceva despre A.L. care oricum se stia, ai dat in PNL pentru ca esti fanu` lu` Base si m-ai trimis la lopetele sa-mi povestesti ce faceai cu walkie-talkie in vremurile bune. M-ai plictisit.
E p-aici vreun analist politic, consilier, agentu lu` peste, membru de partid sau orice altceva care poate dovedi ca-s liberalii vanduti intereselor straine si Base marele eliberator care a strans in jur fortele patriotico-securiste sa lupte cu grupurile de interese oculte si straine, hidre masonice si alte minuni? Sa toarne.
abis
QUOTE (alfa @ 5 Jul 2006, 11:07 AM)
E p-aici vreun analist politic, consilier, agentu lu` peste, membru de partid sau orice altceva care poate dovedi ca-s liberalii vanduti intereselor straine

Straine? Nu.

Vrei sa spui cumva "interese patriciene"?
alfa
QUOTE (abis @ 5 Jul 2006, 11:30 AM)
QUOTE (alfa @ 5 Jul 2006, 11:07 AM)
E p-aici vreun analist politic, consilier, agentu lu` peste, membru de partid sau orice altceva care poate dovedi ca-s liberalii vanduti intereselor straine

Straine? Nu.

Vrei sa spui cumva "interese patriciene"?

Subiectul e clar. Sa nu deviem. tongue.gif

QUOTE
Al cui om este Calin Popescu Tariceanu?
Al cui om din afara tarii.

N-a fost Gafa. N-a fost razboi cu Base. NU e balbaiala. E Fracturarea Politicii Externe a Romaniei. Tariceanu si gasca lui de asa-zisi liberali lucreaza pe fata in dauna intereselor Romaniei.


shapeshifter
care liberali? există aşa ceva īn Romānia īn politică?
alfa
Cei din Romania, din politica, din PNL, ce sunt ?
shapeshifter
ei doar par să fie dar nu sunt..
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.