Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Prietenii Mei: Wasp & March
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Prietenii mei: Wasp & March. E nevoie de asemenea prieteni, pe bune. Wasp si March nu ma lasa s-o iau razna. OK. E bun dusul lor rece. Nu ma pun bine acum cu ei. Nu incerc asta. Recunosc contributia lor aici, e de dorit, e interesanta. E expresia unei opinii libere, a unei judecati. Poate ca si a unui Adevar. Daca am admite un singur adevar atunci ce rost ar mai avea lucrurile, fictiunile, forumurile, oamenii? Am avut si inca am impotrivitori in aceasta lume. E OK. Impotrivitorii, adversarii, potrivnicii, criticii, contestatarii, intreaga panoplie, iti dau sens. Trebuie sa-l intelegi. Dezvaluririle despre relatiunea Bufnila-PSD si Bufnila-Sechelariu sunt excelente. Ele ocazioneaza profesionistului. El ajuta profesionistul. Candva, un scriitor bacauan, invrednicit la greu la Organe, a scris cu mana lui ca noi sefistii am fi nebuni. El se facea ca metaforizeaza dar de fapt introduce Indoiala asupra sanatatii noastre mintale. Mai am articolul. Nu am intreprins nimic atunci. Am lasat lucrurile sa curga. De ce? Stie cineva de ce? Nu intotdeauna te arunci cu capu inainte cand te confrutni cu actiuni de manipulare. Lasa lucrurile sa curga. Fii pregatit. Iar daca esti profesionist, orice Relatie in care intri gandeste-o bine. Profesionistii ies din clenciuri fara probleme. Asteapta in transee sa se iroseasca munitia inamicului. Dar, vai, ce prostie spun eu, TU ESTI Campul de Lupta. Tu construiesti Inamicul. Tu-l starnesti din ascunzatoare aducandu-l la lumina. Sa vina sa lucreze pentru tine. Caci stie oare Inamicul strategia ta? El urla sus si tare ceea ce de fapt stie toata lumea. OK, inamicul, dragule, esti prins in Campul de Lupta. Marii Strategi Militari au castigat Razoaiele puse la cale tocmai de ei. Intr-un astfel de razboi fie politic, fie comercial, fie militar, fie doctrinar sau spiritual sau, de ce nu, filozofic, PROFESIONISTII construiesc intreg teatrul de operatiuni, ambuscadele, armatele, mortii si ranitii, disparutii, invingatorii si ininsii. Imagologia este Stiinta, Arta si Magie si Metafizica. ISAM. Wasp si March sunt prietenii mei. Pe bune. Ii respect. E nevoie intotdeauna de prieteni.


Iar din Razboaiele de Imagine puse la cale de Adevaratii Profesionisti NU SCAPA NIMENI. Jocul e jucat inainte de a incepe. Cand incepe e numai plaisirul, riscul, gravitatea si greul, distractia, nebuneala, carnavalul si Miracolul.
smile.gif

Ovidiu Bufnila
cu prietenie despre Wasp, March si alte filozofii beligerante
Ovidiu Bufnila
Continuand, putem largi sfera. In ce fel prietenii ne fac bine sau ne fac rau. In ce fel atunci cand ajutam un prieten o luam peste cap si din ce motiv. Cine ne sunt prietenii si cine ne-prietenii. Care sunt situatiile de joc in care un Prieten este de fapt un Ne-Prieten si invers. Cum vine ajutorul miraculos de la un Prieten Necunoscut. Si ce este de fapt Prietenia. Si de cate feluri e. Si de ce Iubirea Magica este mai presus de noi toti. Si ce aceea, ce poate fi Iubirea Magica.


Ovidiu Bufnila
conslier de imagine

http://finance.groups.yahoo.com/group/IMAGOLOGIA/
Catalin
Incepi sa-mi amintesti de Vornicum... doar ca lui nu i-au dat subforumul propriu...
axel
Dar si el avea pretentii la subforum propriu wink.gif
Ovidiu Bufnila
bufnila nu are pretentii
eu construiesc IMAGINI sau IN MAGIA sau I MAG IN
hh.gif
March
Ei Domn' Bufnila daca mi-ai dedicat 1/2 de topic m-am gandit sa bag si io ceva care poate iti va stimula imaginatia . ( asta numai daca nu cumva matale ai trecut pe acolo wink.gif ) . Ia bungheste aici :

unu se duce la bordel :
- as vrea si eu o blonda..dar sa fie blonda naturala. blonda sus blonda jos.
- mda..duceti-va la camera nr.69 dar dupa ce intrati sa trantitzi bine usha

se duce el..deschide usha,(nu o tranteste sa nu sperie fata)pe pat o blonda..blonda,dar blonda numai sus, jos bruneta.
iese el nervos, se duce :
- pai nu v-am zis ca vreau blonda naturala?? blonda sus ,blonda jos !
- ati trantit bine usha dupa ce ati intrat?
-nu
- pai nu v-am zis sa o trantitzi??

se duce el a doua oara. intra nervos , trantste usha se uita la fata : blonda naturala - blonda sus blonda jos. isi face treaba iese..si curios :
- care e chestia cu trantitul ushii? dupa ce am trantit usha a devenit blonda naturala!
- atunci cand ai trantit usha au zburat mushtele de jos !!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.