Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Oamenii Rusilor, Oamenii Americanilor: Agentii
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Oamenii Rusilor, Oamenii Americanilor: Agentii!
Al cui om este Tariceanu? Liberalii sunt trasi in piept? Dar poetul mascarici al cui om este? Ce stiti despre lucrurile astea?

Ov
Ovidiu Bufnila
Hai, ca v-am invatat o gramada de lucruri mishto despre secrete. Hai sa va vad la lucru.Mai voios, mai creativ. Urmariti viata politica si dati-mi de stire cand ii gabjiti pe aia care sunt Cozile de Topor din Romania. Ca e plina ograda. Puneti laba pe bubulii lu Corut, pe shambalienii lu Tugui, pe Initiatii lui Culianu, pe turnatorii lu Goma, pe fantomele lu Rudan si asa mai eparte. Si dati-mi de stire cand gasiti un ROMAN adevarat pe care-l doare de tara asta fara sa fie imboldit sa manance cacat cu lopata ruseasca sau cu cola americana. Si nici s-o faca pe patriotardu ca nici astia nu ni-s de mare ajutor. Ca sa intram in randu lumii trebuie sa intram cu noi insine.


Aloooo, alooo, Tovarasi Turnatori din toate culorile: eu pretuiesc Cultura Rusa si Cultura Americana. Mi-e scarba numai de veneticii care innoada urechile poporului si care trec pe la ghiseu rusesc sau americanesc pentru a-si ridica lovelele murdare.
A venit vremea sa-i aratam lumii.
Ovidiu Bufnila
Va este frica de subiectu asta, digitali dragi si inventivi?

QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 2 Jul 2006, 05:19 PM) *
Hai, ca v-am invatat o gramada de lucruri mishto despre secrete. Hai sa va vad la lucru.Mai voios, mai creativ. Urmariti viata politica si dati-mi de stire cand ii gabjiti pe aia care sunt Cozile de Topor din Romania. Ca e plina ograda. Puneti laba pe bubulii lu Corut, pe shambalienii lu Tugui, pe Initiatii lui Culianu, pe turnatorii lu Goma, pe fantomele lu Rudan si asa mai eparte. Si dati-mi de stire cand gasiti un ROMAN adevarat pe care-l doare de tara asta fara sa fie imboldit sa manance cacat cu lopata ruseasca sau cu cola americana. Si nici s-o faca pe patriotardu ca nici astia nu ni-s de mare ajutor. Ca sa intram in randu lumii trebuie sa intram cu noi insine.
Aloooo, alooo, Tovarasi Turnatori din toate culorile: eu pretuiesc Cultura Rusa si Cultura Americana. Mi-e scarba numai de veneticii care innoada urechile poporului si care trec pe la ghiseu rusesc sau americanesc pentru a-si ridica lovelele murdare.
A venit vremea sa-i aratam lumii.

March
QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 2 Jul 2006, 05:19 PM) *
Aloooo, alooo, Tovarasi Turnatori din toate culorile: eu pretuiesc Cultura Rusa si Cultura Americana. Mi-e scarba numai de veneticii care innoada urechile poporului si care trec pe la ghiseu rusesc sau americanesc pentru a-si ridica lovelele murdare.
A venit vremea sa-i aratam lumii.

Cocoane Bufnila,

Vezi ca ai uitat de ghiseul lui SRI-ca ! tongue.gif
Marduk
QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 2 Jul 2006, 03:19 PM) *
.... dati-mi de stire cand gasiti un ROMAN adevarat pe care-l doare de tara.... nici s-o faca pe patriotardu ca nici astia nu ni-s de mare ajutor. Ca sa intram in randu lumii trebuie sa intram cu noi insine....A venit vremea sa-i aratam lumii.

Sunt destui romani adevarati carora le pasa de aceasta tara, doar ca nu ies in fata ca toti cei prezenti pe la tembeliziuni si prin media sau pe aiurea sa-si scoata in evidenta profilul de patriot, de roman deosebit de toti ceilalti.
Ovidiu Bufnila
Iata ca in urma cu 8 ani am deschis acest topic. Tot ceea ce am spus in 2006 in Arhipelag, aici, in public, s-a adevarit. Imi sunteti dragi. Pe unde mai umblati?

Ovidiu Bufnila
Profesionist A.S.A.


QUOTE(Ovidiu Bufnila @ 2 Jul 2006, 05:14 PM) *
Oamenii Rusilor, Oamenii Americanilor: Agentii!
Al cui om este Tariceanu? Liberalii sunt trasi in piept? Dar poetul mascarici al cui om este? Ce stiti despre lucrurile astea?

Ov

Erwin
S-au înmulțit măscăricii, nea Ovidiu. Și-au terfelit Imaginea, probabil din lipsă de profesioniști A.S.A., atât a mai putut scoate "școala tip fabrică" cu ultimele ei puteri de profi cu coatele tocite, flămânzi și marginalizați.

Dar știriceala năzdrăvană o găsești pe FB/Mediavax. jamie.gif rofl.gif
Ovidiu Bufnila
Ce ma bucur sa te aud...Ai cont pe Facebook? Pe mine ma gasesti la:
https://www.facebook.com/stradamare

rofl.gif

QUOTE(Erwin @ 30 Oct 2014, 02:57 AM) *
S-au înmulțit măscăricii, nea Ovidiu. Și-au terfelit Imaginea, probabil din lipsă de profesioniști A.S.A., atât a mai putut scoate "școala tip fabrică" cu ultimele ei puteri de profi cu coatele tocite, flămânzi și marginalizați.

Dar știriceala năzdrăvană o găsești pe FB/Mediavax. jamie.gif rofl.gif

Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.