Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:La Munca
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Jocurile Hanului
AmunRa
Un joc ce se adreseaza persoanelor, cu prea multa adrenalina si imaginatie, la locul de munca.rolleyes.gif

Regulile sunt simple:
-postati ce anume a-ti face pentru a mentine un nivel normal wacko.gif de nebunie la locul de munca.

De exemplu:

Trimite un email la toti angajatii in care le spui:
-Daca ma cauta cineva, sunt la toaleta. rofl.gif

sau

Da-ti pantofii cu marker fosforescent. Si spune oamenilor ca nu
ti-ai pierdut niciodata pantofii de cand faci asta. laugh.gif

sau

Cand faci prezentari, din cand in cand misca-ti capul pe verticala ca un papagal. ohyeah.gif
Dea
hahaha.. o sa ma gandesc, pana atunci insa, pot spune ce face o colega de-a mea.. (si recunosc, ma innebuneste facand asta): ma anunta de fiecare data cand se duce la toaleta 50.gif
Sushi
Cind merge colega mea la buda - pardon, la WC - ii pun o lada de plastic de aia mare in usa si cind deschide lada se loveste de peretele de vizavi ca nu e departe si face un zgomot de toata frumusetea thumb_yello.gif
alysoft2003
Ar fi fain tare sa intri brusc peste ea in buda, in dulcile momente, si sa ii faci o poza cu un aparat cu blitz laugh.gif Eu am facut-o in tinereturile mele laugh.gif sa vezi biata victima cum incerca sa se apere de aparatul foto cu rotocolul de hartie igienica laugh.gif rofl.gif
Serenity
DISCRIMINARE!!!

happy.gif

[edit]n-am mai nimerit zambaretzul laugh.gif [/edit]
alysoft2003
QUOTE (Serenity @ 29 Jun 2006, 08:53 PM)
DISCRIMINARE!!!

^smile.gif^

Poti fi mai explicita?

EDIT : na ca ti-a ramas greseala zambiliciului imortalizata de quote al meu tongue.gif
Serenity
Pai noi, cel neaflati in campul muncii, nu avem voie, nu? cry.gif

(glumeam, tu! tongue.gif )
alysoft2003
Ba da, draga, din contra, ideile prospete fac bine tongue.gif Mai rau va fi pentru colegii mei de munca devil.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 29 Jun 2006, 07:43 PM)
Ar fi fain tare sa intri brusc peste ea in buda, in dulcile momente, si sa ii faci o poza cu un aparat cu blitz laugh.gif Eu am facut-o in tinereturile mele laugh.gif sa vezi biata victima cum incerca sa se apere de aparatul foto cu rotocolul de hartie igienica laugh.gif rofl.gif

io l-am pozat asa pe barbatu-meu da' nu creca vreti sa-l vedeti...
alysoft2003
Ne pui la incercare? rofl.gif La pariu ca vrem ? tongue.gif
AmunRa
OffTopic:

Ok deci dupa ce a-ti postat aici chiar am mers la toaleta rofl.gif
Si doi cred ca mai pun de un topic lucruri de facut in toaleta....... cred ca ma omoara Mihai rolleyes.gif

Carmen unde e poza ai...ca dam si mita daca trebuie rofl.gif


OnTopic

Din ciclul de emisiuni hartia igienica va prezint:

Cand cineva iti da o hartie, pipai-o si sopteste duios:

-Mmmmmmmm, ce bine e! rofl.gif
alysoft2003
Continuarea postului lui AmunRa : dupa care ii pui 2-3 cuburi de ghiata in hartie si i-o dai inapoi. Cica face bine la hemoroizi laugh.gif
Sushi
QUOTE (alysoft2003 @ 29 Jun 2006, 09:07 PM)
Continuarea postului lui AmunRa : dupa care ii pui 2-3 cuburi de ghiata in hartie si i-o dai inapoi. Cica face bine la hemoroizi laugh.gif

sau o freci cu un pic de ardei iute. Face bine la musculatura ca baga 1.000 de metri garduri in timp record
Sushi
QUOTE (Dea @ 29 Jun 2006, 07:17 PM)
hahaha.. o sa ma gandesc, pana atunci insa, pot spune ce face o colega de-a mea.. (si recunosc, ma innebuneste facand asta): ma anunta de fiecare data cand se duce la toaleta 50.gif

Dea io ma duc, nu zic unde sa nu te nervez dar vin imediat, OK? rofl.gif
AmunRa
Carmen stai linistita ca nu se supara, e acasa nu la servici rofl.gif

A si cine mai vrea la toaleta este rugat sa posteze aici: La Toaleta avem si hartie 10.000 bucata rofl.gif

Aly
Prinde discret pe cineva de mana si sopteste-i cu coltul gurii

-Simti si tu? (valabil pentru subalterni in relatiile cu sefii, sefele) rofl.gif
Titus Herbert
Sa crosetezi
AmunRa
Cauta la telefon pe cineva din alt birou pe care nu-l prea cunosti, Lasa-ti numele si mesajul:
-Am sunat doar sa-ti spun ca nu pot vorbi acum. Pa. rofl.gif

Striga numere aleatoare cand cineva numara. rolleyes.gif
fluturas
Sa bagi mouse-ul de la calculatorul celui mai apropiat coleg la propria unitate si mouse-ul tau la unitatea lui si apoi sa iti lasi imaginatia sa zburde prin calculatorul lui.... rofl.gif
Titus Herbert
sa te imbraci cu aceeasi bluza ca a sefei ohyeah.gif
Cla
Cand te contacteaza seful, vezi "prin" el, nici nu-l auzi... whistling.gif

Bafta dup-aia!! laugh.gif
AmunRa
Poarta un hands-free si din cand in cand intra intr-o conversatie paralela cum ar fi:
-Nu ma intereseaza daca nu sunt pitici, da drumul la spectacol odata! blink.gif


De fiecare data cand cineva te roaga sa faci ceva, intreaba daca vrea si garnitura de cartofi prajiti langa. rofl.gif
Sushi
QUOTE (Titus Herbert @ 30 Jun 2006, 01:10 PM)
sa te imbraci cu aceeasi bluza ca a sefei ohyeah.gif

ohmy.gif asta-i aproape la fel de grav ca si a-ti pune ca sonerie la mobil melodia ce-o are si sefa hh.gif
AmunRa
Carme uite aici idei sinucigase

Sa sune telefonul tau cu urmatorul ton de apel:
-Te suna un fraier! -> Bineinteles ataseaza acest ton numarului sefei, sefului si roaga-l sa te sune sa vada ce ton misto ai la telefon hh.gif
alysoft2003
QUOTE (AmunRa @ 30 Jun 2006, 10:54 PM)
Poarta un hands-free si din cand in cand intra intr-o conversatie paralela cum ar fi:
-Nu ma intereseaza daca nu sunt pitici, da drumul la spectacol odata! blink.gif



spoton.gif spoton.gif ohyeah.gif laugh.gif


Mi-am adus aminte de un ex-motto : "Nu trebuie sa doresti moartea sefului, ci sa faci in asa fel incat sa si-o doreasca singur"
Sushi
QUOTE (AmunRa @ 30 Jun 2006, 10:39 PM)
Carme uite aici idei sinucigase

Sa sune telefonul tau cu urmatorul ton de apel:
-Te suna un fraier! -> Bineinteles ataseaza acest ton numarului sefei, sefului si roaga-l sa te sune sa vada ce ton misto ai la telefon hh.gif

mai intii trebe sa-i invat romaneste. Ce idee! Ii invat si ii taxez, stiinta nu e gratis nu? Tre sa-mi amortizez cumva cheltuielile cu scoala, banii de autobus, de eugenii, cornuri c-un leu, tigari la fir etc etc
Cla
Zici la sefu: "A dat telefon sotia dvs., v-am scutit, am zis ca aveti sedinta la clubul ala de afaceri "Teibăl Dens..."

Sefei: "A dat telefon sotul, l-am convins ca nu-i musai sa dea foc casei, ajunge daca v-arunca pantofii..." evil.gif
AmunRa
Intoarce-te cu spatele la sedinta, spre o fereastra, cu picioarele cracanate. Si anunta ca iubesti "orasul asta porcos". laugh.gif

Scoate o legatura mare de bancnote si incepe sa le numeri demonstrativ. ohyeah.gif

Scrie "TE PLACE" pe clipboard-ul tau si arata-i persoanei de langa tine in timp ce te arati cu stiloul. rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.