Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Festivalul International De Jazz Garana 2006
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Muzica
tolstoievski
- 13-16 iulie 2006, satul Garana (pe Semenic, linga Resita)
- 4 zile de jazz la superlativ, cu multi invitati straini si crema muzicienilor romani
- o locatie de vis, inconjurata de lacuri si munti, loc de cort cit vezi cu ochii, gulas, pastrav si bere rece

V-am facut curiosi? Daca da, ne vedem acolo .... cortul meu e cum intri in sat, pe stinga!

http://www.garana-jazz.ro/
mutulica
ne vedem la rascruce
Serenity
Parca vad ca am restante tocmai in perioadat aia! dry.gif
tolstoievski
Serenity, poi si ce legatura au restantele cu festivalul??
Alea se pot rezolva si la toamna, da' ce se intimpla la Garana si mai ales peisajul de acolo nu se pot inlocui ...
Parol!
Serenity
Ministerul (dragul nostru minister wub.gif ) Invatamantului a hotarat ca sesiunea de restante sa nu mai fie in septembrie, sa se mute in luna iulie... Gărāna o stiu foarte bine, dar chiar imi doream sa ajung la festival, daca tot stau la 20 km de ce-o sa se intample acolo... sad.gif (sper sa nu am ginionul sa fie restantele atunci).
tolstoievski
eh, asa da! mi-ar placea si mie sa stau la 20 de km de rai ...
din pacate, io tre' sa ma uskesc tomnai din mijlocul capitalei ...
poa' ne zarim prin zona ... daca vezi un tip inalt, frumos, destept si plin de bani, ei bine, nu-s io!

pina una-alta, iti doresc sa nu ai fro restanta anu' asta!
mutulica
care rai? garina? hai mai fii serios
sa mergi in cheile nerei daca vrei sa vezi rai

Sere, lasa si tu restantele alea, nu te-ai saturat de piata unirii? nu ti-e tie dor de o baie in valiug, sau la trei ape?
Serenity
El poate se referea la festival. Si eu, la concertul stiu-eu-cui, am trait o senzatie de integrare in absolut rofl.gif
wasp
Nu ma dau in vant dupa jazz, dar oile lui tolstoievski sunt dementiale ! Am ras de am innebunit ! laugh.gif
tolstoievski
Oi? care, unde? cine? alea de pe site?? Beeee!
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.