Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Chiul
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Cla
La mine, īntotdeauna a fost ceasul de vina. biggrin.gif
La voi?
Cucu Mucu
Io sunt un om fooooooarte bolnav, mai ales in zilele caniculare, sau prea friguroase, sau cand ploo, am o gramada de boli, care mai de care mai infricosatoare! laugh.gif
Felina
Mi-a fost rău!

Si la scoala generala cand chiuleam, tot asta era scuza. Acum la servici la fel. rofl.gif
Cla
Am uitat de ceva: lumbago: "Tre sa-l astept pe doc pt. injectie, nici nu pot sa ma scol din pat."
Dintr-un atac de lene se face o pauza de 2 saptamāni... spoton.gif
De recomandat mai ales lunea, se schioapata cel mai bine rofl.gif
Cucu Mucu
Mai era o metoda sa iti lovesti antebratul nu mai stiu prin ce zone cu o lingura, de multe ori, si incepea sa ti se umfle (fara sa te doara, bineinteles). Si praf de creta luat cu un pahar de apa si o ora aveai o febra de ziceai ca gripa aviara te mananca.
Cla
da da da, praf de creta spoton.gif , dar atunci deja erai la scoala... era doar un pretext sa ajungi la film laugh.gif
AmunRa
Cla de obicei era:

N-are rost aceeasi porcarie ca ieri, asta era la moda prin clasa a XII-a de liceu si tot asa a ramas si in faculta cool.gif
cipdecip
Cele mai utilizate:

-n-am auzit ceasul
-cred ca am stat in statie o ora
Kyklos
A avut pana maxi taxi...s-a rasturnat in intersectia din Eminescu colt cu Decebal maxi taxi...iarna cand ajung tarziu la prima ora : s-au inzapezit principalele artere din oras si am venit pe jos
Aramis
mi-e raaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuu tongue.gif
Michelle
aveam o colega de servici mai demult pe care o calcau hotii frecvent... laugh.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Michelle @ 22 Jun 2006, 10:18 AM)
aveam o colega de servici mai demult pe care o calcau hotii frecvent... laugh.gif

Si o satisfaceau?
Hashaspire
"Am pus ceasul sa sune! De trei ori! Nu stiu ce s-a intamplat!"
Serenity
Am votat "altceva" si-anume memoria care nu ma mai duce pana hăt! in imemoriabilele zile de liceu cand chiar eram nevoita sa mai inventez cate ceva....

E demoralizant sa nu mai trebuiasca sa dai socoteala... dry.gif

... but I WILL be back! devil.gif
jude
La orele de chimie - am mers sa-mi fac analize. Profa e mai sensibila de felul ei rolleyes.gif . In rest, "nu m-am trezit" / "plec din oras", in functie de cate absente am biggrin.gif .
Serenity
"m-am blocat in lift", "au venit mesterii sa repare termopanele/neamurile de la tara si ai mei toti erau plecati din localitate", "am mers cu bunica la analize", "am mers cu motanul la castrat"... Rau imi pare ca nu-mi mai amintesc toate pretextele debitate. Astea amintite acum sunt printre cele mai banale si des folosite tongue.gif
Cla
QUOTE (Serenity @ 24 Jun 2006, 12:29 AM)
"am mers cu motanul la castrat"... Rau imi pare ca nu-mi mai amintesc toate pretextele debitate. Astea amintite acum sunt printre cele mai banale si des folosite tongue.gif

Cāti motani ai avut īn ultimul an? laugh.gif
Serenity
Pai in ultimii doi ani nu ma mai intreba nici naiba de ce nu am venit la facultate. Dar in liceu am avut sute... rofl.gif
N.V.
laugh.gif Ma miram si eu de ce mai stiu asa putine replici, pana sa-mi dau seama ca de 3 ani nu mai trebuie sa inventez scuze (la ora asta se invart mai greu rotitele). De cand am intrat la facultate, eu nu mai aud ceasul blink.gif asa ca imi traumatizez colegii sa ma sune cand e o chestie importanta (cum s-a intamplat si azi tongue.gif). Dar in liceu aveam o intreaga colectie de scuze cu tenta de maxima sinceritate si reale urme de regret: "Stiti, doamna diriginta, in urmatoarea luna voi intarzia din cand in cand la unele ore de dimineata din cauza ca trebuie sa-mi fac ceva analize" (si uite cum nu dadea Domnu' sa apar in luna aia inainte de 11 pe la scoala), "doamna diriginta, am intarziat dimineata la primele 2 ore. Stiti? Am baut aseara un ceai negru si dupa aia n-am putut adormi, asa ca m-am apucat sa repet la romana/mate/etc si nu mi-am dat seama cum trece timpul si nu m-am culcat decat la 4 si n-am reusit sa ma trezesc".
Pentru absentele din mijlocul zilei "A trebuit sa merg la farmacie, si nu stiu nici o farmacie in zona si a trebuit sa merg pana la.... X si mi-a fost jena sa intru la jumatatea orei". In clasa a XII-a a mers chiar si "Vai doamna diriginta, am fost atat de deprimata cu bac-ul, cu terminarea liceului, cu etapa asta care se incheie laugh.gif si X a fost atat de dragut incat a nu m-a lasat singura si a venit cu mine la o cafea sa ma mai imbarbateze" ohyeah.gif
Cla
Aveam un coleg de munca, obisnuia (nuuu, sa nu chiuleasca tongue.gif ) , sa vina "mai tārziu" spoton.gif
Am fost de fata si am auzit convorbirea...
Maistrul: "D-l Cutare, daca stiti ca veniti mai tārziu, macar anuntati-ne īnainte"
Colegul: "Cum s-o fac, cānd dorm...??" blink.gif

spoton.gif
N.V.
Acuma depinde de bunul simt al fiecaruia. Io, innebunita dupa somnul dulce de dimineata, i-as fi spus maistrului ca numai si numai in situatii exceptionale sa ma astepte la timp, si in rest sa se considere anuntat de intarzierea somnoroseniei mele. laugh.gif
Cla
Ce "bun simt", pe cānd dormi... si ce sa-i spui maistrului cānd dormi?! rofl.gif

"Foaie verde dimineata, vin dupa ce m-am trezit, credeam mai decat am voit,
si apropo de crez, credeti-ma, e mai dinainte de ce credeti" laugh.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.