Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Munti
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Exploratorului > Natura si Turism
1,618033
Bucegi. vedere spre creasta vestica, de pe creasta estica (sub Varful Furnica).
deschid acest thread pentru cei ce au imagini din muntii nostri...
1,618033
violeta si rechin... wink.gif
SORIN

Mai vrem 40.gif 40.gif

Sorin.
Mistinguett
Si eu, si eu

Bran
Mistinguett
Si de la Peles
1,618033
wow, super catelul ala!

si perspectiva de la Bran este frumoasa!...

mai jos, pastor cu oile pe saua Varfului cu Dor, pe drumul ce duce de la Miorita (cota 2000) la cascadele Vanturisului...
petman
De pe Ceahlau....
petman
Cam cat tre sa urci sa ajungi pe varful Toaca (parca asa-i zice) si la statia meteo... tot pe Ceahlau... nu va uitati la maimutele alea de pe scara.... smile.gif
SORIN

Unul dintre cele mai frumoase peisaje din tara, e cel vazut din culmea Fagarasului!!

O imagine valoreaza cat o mie de cuvinte asa ca......

Sorin.

ps, cunosc pe cineva care sigur o sa fie de acord cu mine biggrin.gif
SORIN

Cu cat urci mai mult pe Transfagarasan, imaginea devine si mai salbatica.

Sorin.
SORIN

Lacul Balea!!
SORIN

Are cineva idee de unde e facuta?? biggrin.gif

Sorin.
Vegas2002
Din "telecabina"???.......sau cum i-o spune smile.gif
mogaldeatza

E Predealul sau ma insel?
SORIN

40.gif 40.gif Moga..inteleg ca esti un Adevarat Fan al Muntelui smile.gif

Sorin.
mogaldeatza


Daca ar fi dupa mine numa prin munti as sta.Poate in viata viitoare.
Pina atunci imi clatesc ochii, fie pe viu, fie prin intermediul pozelor, documentarelor.
atta
Lacul Bolboci...

Prima mea excursie la munte din facultate... si asta e scurtatura. Mergeam dinspre Pestera spre Scropoasa si in loc sa o luam pe sosea am luat'o pe carare, prin stanga.
SORIN
Nu o data s-a vorbit pe aici de Transfagarasan, de Vidraru si alte minuni ale tarii. Primii mei ani i-am facut la Corbeni in colonia celor ce au lucrat la barajul Vidraru. Dragostea de natura si fotografiat le-am mostenit de la tatal meu, dupa care
m-am tinut prin inima muntilor de mic copil. Adevarul e ca nu tin minte mai nimic din acei ani, dar parintii si mai ales tatal meu a avut grija ca acele clipe traite pe la sfarsitul anilor 60' sa ramana vesnice prin poze.

In continuare barajul de la Vidraru in faza de santier!!

Sorin.
Ares
Absolut superbe pozele, felicitari tuturor...
Apropo de Predeal, sunt un mare impatimit al ski-ului si de cate ori vad verdeata la Predeal imi vine sa plang tongue.gif
Cat despre Transfagarasan si surioara mai "mica" Transalpina, cred ca ar trebui folosite ca atractii turistice in adevaratul semns al cuvantului la cat de frumoase sunt.. Si mai pot adauga si Cheile Bicazului la categoria asta...
Imi pare asa de rau ca nu am poze si eu sa postez, dar le astept pe ale voastre... Super, mai aveti? biggrin.gif
marky
tot pe la Vidraru , dar in zilele noastre biggrin.gif
(cam acelasi unghi ca in poza lui Sorin )
kristina
Busteni, vedere de la Costila.
SORIN
Din pitoreasca statiune Enghenbelg de langa Lucerne, o serie de telecabine urca spre renumitul Titlis.

La prima schimbare de teleferic 1800 de metrii, se afla acest minunat lacusor Trub. Recomand o pauza in jurul lacului inainte de a " ataca " Titlisul.

Sorin.
SORIN
Iar daca va permite buzunarul, se poate face o tura in jurul lui ca ajutorul carute ce stau la dispozitia turistilor.

Sorin.
Praetorian
Piatra Craiului 1995. Langa Cabana Curmatura
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.