Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:In Apararea Poporului Roman!
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Gata! Ajunge! Poporul Roman nu poate fi culpabilizat. Gata cu Manipularea grosiera care tine de mii de ani, nu de ieri de azi. Sunt CULPABILI, Liderii, Fruntasii, Conducatorii.

A culpabiliza un popor e periculos, e intentionat ticalos, e o tampenie. A sosit vremea ca Poporul Roman sa se revolte impotriva lui insusi, sa-si recunoasca si sa-si accepte Istoria in Adevarul ei Tragic, Triumfal sau Comic. Poporul Roman are dreptul la Indreptare Morala.

TOT CEEA CE SE DISCUTA LA TELEVIZOR E FALS!
Nu e vorba de guvern, de curul lui Voiculescu, de miliardele lui Talpes si de cretinatatile lui Iliescu.

E VORBA NUMAI DESPRE POPORUL ROMAN.
Ovidiu Bufnila
Imi asum responsabilitatea acestei declaratii publice.


Ovidiu Bufnila
Ovidiu Bufnila
Rog toti romanii adevarati din Hanu Ancutei sa se exprime in acest topic. Rog Administratorul sa desecretizeze acest topic pentru a putea fi accesat de orice navigator liber. Eu il voi deschide si in alte forumuri.


Ovidiu Bufnila
March
In fine Domne' te-ai dezvaluit si matali odata ! Da' nu-ti trebuia un topic special pentru a arata spre acuzatiile acestui marsav individ aduse la adresa milioanelor de romani ! Baga niste "meduze" la topicul " Voiculescu si PUR "
Ovidiu Bufnila
QUOTE (March @ 16 Jun 2006, 07:20 PM)
In fine Domne' te-ai dezvaluit si matali odata ! Da' nu-ti trebuia un topic special pentru a arata spre acuzatiile acestui marsav individ aduse la adresa milioanelor de romani ! Baga niste "meduze" la topicul " Voiculescu si PUR "

March multumesc frumos de invitatie da nu pot "sa ies din Arhipelag" ca mi-a interzis Mihai destrabalarea digitala. Mi-am cam facut de cap, recunosc. Decizia lui Mihai e corecta. Dar cand am vazut cacatul de declaratie a acestui individ m-au apucat dracii. Era sa ies pe balcon si sa trag niste dumnezeiiii ma-sii de treaba. Gata, ne jucam de-a meduzele da cand vine unul si ii baga in rahat pe toti romanii ca sa-i faca sa taca chitic e PERICULOS NATIONAL.

Voiculeascu a bagat Imaginea Poporului Roman in CACAT in Fata Intregii LUMII fara sa aiba argument. De fapt, nici nu se face chestia asta. Stie toata suflarea ca nu te legi de popor. Poti sa-l iei la buleala pe Popor in eseuri sau poeyii sau acte de administratie sau sa-l treci prin foc si sabie dar NU-L Culpabilizezi!



March, multumesc frumos inca odata.
March
De acord intru-totul ! Sa vedem reactia "amicei" matali wink.gif care se pare ca e mare iubitoare de Domn "Profesor" devil.gif
Ovidiu Bufnila
Astept si eu sa vedem. Sper sa nu fie cumva vreo dezamagire. Banati-ma de tot si stergeti-mi contul dar deschideti topicul sa vina toti romanii sa se exprime! Daca TACE ACUM, POPORUL ROMAN O merita din plin s-o ia la moaca de la tot felul de golani informativi. Acum sa vad Intelectualitatea Romana daca face gat! Mor de curiozitate. Primul a deschis gura CT POPESCU. Oh, daca tacea, ii ziceam eu vreo doua pe Internet de nu se mai spala pe cap nici cu apa de Luna. Bun. EU VREAU SA VAD ATITUDINE ISTORICA nu impanare de sine. Dinescu are tenta asta, trendu asta trendy sa o ia pe aratura cu el despre el.
Hashaspire
QUOTE (Ovidiu Bufnila @ 16 Jun 2006, 06:12 PM)
Nu e vorba de guvern, de curul lui Voiculescu, de miliardele lui Talpes si de cretinatatile lui Iliescu.

E VORBA NUMAI DESPRE POPORUL ROMAN.

Da, bre, stim despre ce e vorba. Da' eu nu cred ca te ataci in numele altor forumisti. N-ai facut-o niciodata.
Sunt atatea locuri in care pot locui romanii... Te vom vizita si pe tine.
wasp
QUOTE
Mi-am cam facut de cap, recunosc. Decizia lui Mihai e corecta.


OB, asta miroase a pupincurism sadea !!!!!! Si nu-mi place deloc ! mad.gif

QUOTE
Sa vedem reactia "amicei" matali  care se pare ca e mare iubitoare de Domn "Profesor"


March, papusa blonda... Mie imi place jocul... Voiculescu e "cuiul lui Pepelea" care s-a simtit in fiecare guvernare. A avut inspiratia sa-si faca un trust media ! Asta e atuul lui forte ! Vreau sa vad pana unde se merge si cat ! Acum ameninta ca o sa dea in judecata CNSAS-ul la instantele internationale. Iar daca o sa piarda peste tot, se retrage din viata politica ! Fratele meu alb, o sa ramana cu o gramada de milioane de dolari, cu care o sa faca ce vrea muschiul lui de conservator. Deci cine naiba o sa castige din razboiul asta ????
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.