Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Dan Voiculescu Isi Bate Joc De Poporul Roman
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Dezbaterilor: Stiinta si Cultura > Odăi in Dialog - Dezbaterile Hanului > Arhipelagul Imaginii
Ovidiu Bufnila
Pe Realitatea TV, Dan Voiculescu incearca o strategie de manipulare grosiera incercand sa culpabilizeze intregul popor roman. El a afirmat in fata presei din Romania ca milioane de romani care au lucrat la stat, si, zice el, nu se lucra decat la stat, au fost intr-un fel sau altul colaboratori ai Securitatii.

Fals. De doua ori, minciuna crasa!


1. Era si ector privat, mestesugaresc, etc. Ce-i drept, slab spre palpaitor.
2. Sunt milioane de romani care inainte de 1989 NU AU COLABORAT IN NICI UN FEL CU SECURITATEA.


Ovidiu Bufnila
Imi asum responsabilitatea acestei declaratii publice.


Ovidiu Bufnila
March
De acord cu cele de mai sus, da' du-te cu protestul la topicul " Voiculescu si PUR " !
Ovidiu Bufnila
QUOTE (March @ 16 Jun 2006, 07:22 PM)
De acord cu cele de mai sus, da' du-te cu protestul la topicul " Voiculescu si PUR " !

Nu pot. Ca-s banat ca am fost obraznic. E corecta decizia. Dar asta nu e protest March! E declaratie de razboi!
wasp
Indiferent de ce se va intampla de acum incolo, Voiculescu ramane cu milioanele, iar noi cu tastatura si mouse-ul ! Oricand poate sa invoce ca, spre deosebire de altii, el chiar a facut ceva pentru tara asta.... Are peste 10.000 de angajati ! Nu stiu daca plateste toate darile catre stat...dar da peste 10.000 de salarii.... O sa foloseasca foarte curand argumentul asta. Na, ca s-a luat de la OB...am inceput sa am viziuni ! laugh.gif
Erwin
QUOTE
Sunt milioane de romani care inainte de 1989 NU AU COLABORAT IN NICI UN FEL CU SECURITATEA.


mi-ar placea sa-mi vad dosarul, mai ales ce scrie despre "compunerea" mea din clasa XII in care afirmam ca materialismul dialectic si istoric e o mare porcarie rofl.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.