Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Eu Sunt...
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Peripetii la Gura Sobei > Despre Forumisti
Pagini: 1, 2
cipdecip
Nascut in Brasov
Crescut in Brasov
Votat Ardelean
flori
Nascuta in Barlad
Kyklos
Nascut in Orasul Imnului National
Crescut in Orasul Imnului National
Am pus pecetea de transilvanean , deci din provincie .
gabitza ^
nascuta in bucuresti, crescuta aici, cu inima tot aici, obisnuita sa fiu aici si nu stiu daca as putea sa fiu in alta parte.
G.
Fantasee
Nascuta in Focsani, crescuta in Braila si Bucuresti. N-am votat: nu exista optiunea "roman".
AmunRa
Ardelean 100% de parca s-ar putea si altfel; nascut, crescut in Turda din jud. Cluj-Napoca.

No biene ca Ardealu ii fruntea rofl.gif
alysoft2003
Nascut in fosta capitala, crescut in fosta capitala, acum pierdut intr-un colt de lume. Muntean 100%(in gand, in cuget si-n simtiri) laugh.gif
nefertiti-old
Nascuta in Satu Mare, crescuta in Satu Mare, deci ardeleanca! tongue.gif
Data'q
Nascut in Iasi...
Crescut in si pe langa Iasi...
Moldovean roman...
mothman
Nascut in capitala...
Copilarit primii 7 ani ani la tara (teleorman)...heh, am cei 7 ani de la tara tongue.gif
Tot prin capitala imi duc existenta momentan...
mdA!
nascuta in Bucuresti, crescuta intai la vinul bun din Dealu Mare dar inima cutreiera pe pajistile de pe malul Jiului.
votat OLTEANCA! spoton.gif
Erwin
eu sunt pe jumatate ardelean si pe jumatate banatean, dar m-am nascut in banat si tot aici locuiesc asa ca am votat cu banatenii
Ovidius
ardelean, crescut in ardeal, emigrat in banat.
alfa
nascut si crescut in cartier.
Felina
munteanca ma declar
nascuta in Valcea, crescuta jumate in valcea, jumate in caras-severin si inca o jumate laugh.gif in arges.
Serenity
Caras-Severin, Felinule? whistling.gif Unde, unde? tongue.gif

Nascuta in Banat din parinti olteni. Crescuta in Banat cu Amza Pellea si zaibar in biberon. Long live Vallachia (sper ca am scris bine) tongue.gif si muntii Semenicului.
Felina
QUOTE (Serenity @ 12 Jun 2006, 11:51 AM)
Caras-Severin, Felinule? whistling.gif Unde, unde? tongue.gif

Nascuta in Banat din parinti olteni. Crescuta in Banat cu Amza Pellea si zaibar in biberon. Long live Vallachia (sper ca am scris bine) tongue.gif si muntii Semenicului.

Chiar in Caransebes am facut liceul (Traian Doda, poate ai auzit de el).
Si am trecut odata si prin Resita. harhar.gif
exergy33
cipdecip , de bucovineni nu ai auzit niciodata ? laugh.gif
Vorba lui Caragiale , ... Eu cu cine votez ? wub.gif
Michelle
jumate regateanca,jumate actuala republica Moldova...una bucata bunica ucraineanca...

nascuta si crescuta la capitala sad.gif
alysoft2003
QUOTE (Michelle @ 12 Jun 2006, 08:16 PM)
jumate regateanca,jumate actuala republica Moldova...una bucata bunica ucraineanca...

nascuta si crescuta la capitala sad.gif

Bucuresti, Chisinau sau Kiev? laugh.gif tongue.gif
Michelle
Bucuresti,evident smile.gif
Mara
Nascuta in Constanta si crescuta tot acolo = dobrogeanca. Ce-oi cauta in Bucuresti? biggrin.gif
Cucu Mucu
Nascut in Focsani, crescut in Rimnicu Sarat, fo patru ani in R2 in Bucuresti, si fo siceva de ani pe ici pe colo. votati voi, ca eu habar n-am! laugh.gif
flori
Pai eu cred ca esti trandafir de la Moldova sper ca nu te sfiesti s-o spui...
Cucu Mucu
QUOTE (flori @ 14 Jun 2006, 09:23 PM)
Pai eu cred ca esti trandafir de la Moldova sper ca nu te sfiesti s-o spui...

Mi-s trandahir moldovinesc corcit cu mitici ragateni. Am ajuns o corcitura de om.laugh.gif
contraste
din Muntenia
Hashaspire
Cam multi nascuti in Focsani... tongue.gif
Cucu Mucu
QUOTE (Hashaspire @ 19 Jun 2006, 10:15 AM)
Cam multi nascuti in Focsani... tongue.gif

E din apa! ohyeah.gif
fluturas
In categoria "Focsani" ma incadrez si eu... jamie.gif
Aramis
Nascuta in Moldova, crescuta aici iar acum tot pe'aici imi fac veacul pentru inca vreo 3 ani cel putin smile.gif
Felina
QUOTE (Aramis @ 27 Jun 2006, 11:12 AM)
Nascuta in Moldova, crescuta aici iar acum tot pe'aici imi fac veacul pentru inca vreo 3 ani cel putin smile.gif

'Aici' unde? biggrin.gif
Olaf
Eu sunt bucurestean cu radacini in 4 dintre colturile tarii smile.gif
Marcus
QUOTE (Fantasee @ 10 Jun 2006, 10:56 PM)
Nascuta in Focsani, crescuta in Braila si Bucuresti. N-am votat: nu exista optiunea "roman".

thumb_yello.gif


Nascut si crescut pe meleagurile Brailei, supranumit candva "orasul salcamilor". tongue.gif rolleyes.gif

P.S. Felina, din cate stiu Aramis e ieseanca getbeget. smile.gif



[edit]Nu vreau sa fiu carcotas, dar sa va spun ce am aflat. Cica, daca vrei sa afli care e oltean dintr-un grup de persoane, strigi "sefu!!" si cel care intoarce capul, ala e! laugh.gif
Si acum, privitor la sondajul nostru...

Oltean [ 1 ] [2.50%]
Ardelean [ 10 ] [25.00%]
Moldovean [ 12 ] [30.00%]
Muntean [ 10 ] [25.00%]
Dobrogean [ 3 ] [7.50%]
Maramuresean [ 1 ] [2.50%]
Banatzean [ 3 ] [7.50%]
Voturi Totale: 40

Sefuuuu ! ! ! rofl.gif
Aramis
Asa'i, Felinu', sunt din "dulcele targ al Iesilor" smile.gif
mutulica
banatean
Romelia
Eu sunt ardeleanca si pricep mai greu subtilitatile. Dom`le, asa sunt ardelenii, le cade fisa mai greu! ... laugh.gif
Aveti putina rabdarica, ca se rezolva toate cu timpul tongue.gif
actionmedia
Cica la mine ar trebui sa se potriveasca "muntean". Numai ca eu m-am nascut pe malul Dunarii. Adica in lunca nu la munte. Nu stiu de ne zice noua munteni. Ce-i drept imi place muntele, dar nu inteleg de ce ii zice Muntenia unei regiuni care contine mai mult campie decat munti si dealuri.
Lotte
"Trandafir de la Moldova te-as iubi dar nu stiu vorba..." smile.gif
Tyra
QUOTE (actionmedia @ 28 Jun 2006, 12:08 PM)
Nu stiu de ne zice noua munteni. Ce-i drept imi place muntele, dar nu inteleg de ce ii zice Muntenia unei regiuni care contine mai mult campie decat munti si dealuri.

Si eu am aceeasi dilema...

Nascuta in Bucuresti sunt, crescuta in Bucuresti si verile in Dobrogea, sunt jumatate dobrogeanca, un sfert moldoveanca, un sfert olteanca. Cel mai tare ma simt legata de Dobrogea, totusi am votat Muntenia.
T-rex
Nascuta la Covasna, crescuta tot acolo si "adoptata" de Brasov si brasoveni. Evident am votat pentru ardeleni thumb_yello.gif
YoyoMan
Nascut in Oradea
Crescut in Oradea
deci oltean biggrin.gif
yronick
Mama moldovean
Tata moldovean
Eu nascut, crescut in Brasov
N-am votat. Ce sunt moldovean sau ardelean? unsure.gif
motanul_incaltat
Mama moldoveanca, tata muntean...
Eu bucurestean. smile.gif
Afrodita
Ai, ai , ai... Am mai spus-o pe undeva, da' nah, ma repet tongue.gif

Nascuta, crescuta si plecata (d)in Bacau, Moldova.
Moldoveanca 100%, pana pe la 1700 pana unde a apucat mama sa sape si sa afle rofl.gif (nu mai stiu la ce i-o trebuit rofl.gif )

Ashea caaaaa devil.gif harhar.gif

Ah si de cand mi-s pe meleaguri straine, is a dracu de mandra ca-s romanca!!
Cucu Mucu
QUOTE(Afrodita @ 23 Aug 2007, 09:38 PM) *
Moldoveanca 100%, pana pe la 1700 pana unde a apucat mama sa sape si sa afle rofl.gif (nu mai stiu la ce i-o trebuit rofl.gif )


Aoleuu, acuma se explica, d-aia esti asa apriga de gura, mai ceva ca nevasta-mea!!! roflmao.gif

Eu sunt un fel de doo feluri, a se vedea in urma. Da' imi plac carnatii ardelenesti, prazul oltenesc, vinul dobrogean si moldovencele - roman de-adevaratelea.
Endgegner
Banatean thumb_yello.gif

N.V.
Ardeleanca din mosi stramosi cool.gif
Data'q
Moldovean, dar din ăla bine īnfipt īn ţărāna sa moldovenească... tongue.gif
ramona
Eu sunt nascuta in Pitesti, crescuta la Targu-Jiu, invatata in Bucuresti(6 ani) si momentan localizata in Timisoara de un an de zile...... Dar tot olteanca se cheama ca sunt rofl.gif
Gavrochette
Banateanca prin nastere, moldoveanca prin sange (tata, mama, bunicii, strabunicii s.a.m.d. sunt moldoveni). Am crescut in Moldova si o iubesc. Deci, votul meu e pentru ea jamie.gif

QUOTE
Ah si de cand mi-s pe meleaguri straine, is a dracu de mandra ca-s romanca!!


Si eu! jamie.gif
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.