Ajutor - Cauta - Forumisti - Calendar
Versiune completa:Spovedanie
HanuAncutei.com - ARTA de a conversa > Odaia Prietenilor > Poiana lu' Iocan
Pagini: 1, 2
Hashaspire
Aici putem să ne marturisim păcatele, sa ne "căim" pentru fapte mai vechi.
laugh.gif

Exemplu: Îmi pare rău că acum 16 ani am aruncat cu o piatră în biata femeie. laugh.gif
Azi am minţit şeful ca să pot să mă duc la piscină.
Titus Herbert
10 Ave Maria si 5 Tatal Nostru si esti ok :|
Hashaspire
Alea erau exemple. Nu mi-am minţit şeful. smile.gif
Serenity
QUOTE (Hashaspire @ 8 Jun 2006, 01:00 PM)
Azi am minţit şeful ca să pot să mă duc la piscină.

Ce viata grea duc unii... laugh.gif

Edit: Oh, mi scusi. Am crezut si eu ca alea erau exemple personale tongue.gif
Felina
m-am dat pe net in loc sa lucrez... in nenumarate randuri. laugh.gif
Serenity
Dadada! Eu m-am dat (si ma dau) pe net in loc sa invat... hh.gif
Tyra
Si eu fac exact acelasi lucru in acest moment, Serenity! tongue.gif
Serenity
Opaaaa, ia stai. Daca mai gasim vreo cativa care fac, si ei, acelasi lucru... nu se va mai considera "abatere" ci, statistic, va fi normalitate! biggrin.gif
Titus Herbert
pai e normalitate smile.gif Altfel de ce mai ai acces nelimitat la internet?

Ca fapt divers si personal eu mi-am mintit sefa ca ma simt rau sa nu ma trimita nu stiu unde si nu a mers. Dem!
Tyra
Normalitate sa fi atunci spoton.gif
Aramis
daaaaaaaaaaaaa, e normal fetelor biggrin.gif
Sushi
i-am spalat o geaca scumpa la barbatu-meu si s-o facut cirpa. Am ascuns-o linga pulovarele facute din XXL in XXS, tot asa, prin metoda spalarii...
Titus Herbert
Avem si recidivisti rofl.gif
Sushi
QUOTE (Titus Herbert @ 9 Jun 2006, 04:47 PM)
Avem si recidivisti rofl.gif

Bag ceva Tatä nost sau ma fac ca ploua?
Felina
mai bine niste matanii. make it 100. rofl.gif
Sushi
QUOTE (Felina @ 9 Jun 2006, 05:13 PM)
mai bine niste matanii. make it 100. rofl.gif

genoflexiuni ceva? cry.gif
Titus Herbert
Hai sa fim mai ingaduitoare. Cate una pt fiecare "contraventie". Sper ca nu sunt asa de multe tongue.gif
Hashaspire
Imi pare rau un pic ca am ras de tipa din farmacie.
Serenity
Asa, introducerea: Am visat noaptea trecuta ca, intrand in bucatarie, le-am vazut pe dragele mele colege de apartament (care, in realitate, imi fura cam tot ce prind) in jurul unei oale de mancare pe care tocmai si-o pregatisera. Era o oala cu piure de cartofi, in care, aruncandu-mi privirea, am descoperit mai multi carnati amestecati cu piureul. Stiind ca ele nu au asa ceva, mi-au venit toti dracii si le-am intrebat care e sursa acelor carnati biggrin.gif . Mi-au raspuns ca borcanul meu din frigider. Asa ca, cu tot calmul din lume, am luat oala, mi-am bagat mainile pan' la coate in cartofi si am "cules" fiecare carnat in parte. Dupa care i-am aruncat pe toti la gunoi si le-am intors, scuzati-mi expresia, bihaindu'.

Sa trecem la subiect: M-am simtit prost ca am foat asa nesimtita. tongue.gif THE END.
Sushi
God iarta-ma ca am sinuit! Am bagat o punga intreaga de bomboane cu lamiie si nici ca-mi pare rau. Pacatul e ca nu regret...
Michelle
QUOTE (Carmelita @ 15 Jun 2006, 09:43 PM)
God iarta-ma ca am sinuit! Am bagat o punga intreaga de bomboane cu lamiie si nici ca-mi pare rau. Pacatul e ca nu regret...

mai zii,mai zii..spune tot,nu te opri la mijlocul drumului!
alysoft2003
Sunt un lost soul cry.gif Am basculat de la 20.00 pana la 21.00 o banita de cirese. Nu ca imi pare rau, dar tre sa iau ceva pt burtica smile.gif
Sushi
QUOTE (Michelle @ 15 Jun 2006, 07:51 PM)
QUOTE (Carmelita @ 15 Jun 2006, 09:43 PM)
God iarta-ma ca am sinuit! Am bagat o punga intreaga de bomboane cu lamiie si nici ca-mi pare rau. Pacatul e ca nu regret...

mai zii,mai zii..spune tot,nu te opri la mijlocul drumului!

da... si tocmai mi-am facut ochi nu cu unul ci cu doi sudafricani... sorry.gif
LINICA
Ce topic misto ... smile.gif

Azi am mintit, am enervat pe cineva drag...
Ma caiesc...
Serenity
Eu ma simt a dracu' de vinovata ca nu am invatat nimic azi si-acum stau pe net. Ar trebui sa fac ceva in privinta asta... *smilie care se roaga la al' de sus*
LINICA
Azi am mancat multa ciocolata. Nu am voie. Asta inseamna sinucidere? wub.gif
Chiar trebuie sa merg la spovada...
dascalita
Eu am terminat prajitura cu visine,e de rau?
Promit ca de maine nu mai fac cry.gif
Sushi
io nu declar ciubucul la finante sad.gif
StandDuPp
Am condus prin oras si nu aveam permisul la mine sad.gif
Elena Z
azi la cumparaturi am vrut sa imi cumpar o inghetata dar m-am mintit ca nu imi trebuie rofl.gif
mdA!
azi i-am pus gand rau unui fost iubit.
god, i'm bad! devil.gif
passenger
am blestemat azi (in gand) functionarii de la posta...
conteaza ca am stat ca prostu' 20 de minute uitandu-ma la un scaun gol si abia dupa aceea am inceput sa cobor sfintii?
SORIN
Azi am prins pe unu ce incerca sa-mi sparga casa....si i-am dat lectie de rigoare pana i-au sarit capacele................

Sorin.
flori
Azi am spart mai multe farfurii decit am spart toata viata mea! A cazut raftul cu totul!
tikky
s-au spart si necazurile smile.gif
Serenity
De vreo saptamana traiesc in pacat laugh.gif Excese pe toate planurile. Azi a fost randul somnului tongue.gif
factura
Azi am mintit.
Pentru ca nu mi-am asumat o raspundere (in trecut,normal),azi a trebuit sa mint ca sa fac mai putin rau.Am adus situatia '' in echilibru'',dar imi vine sa recunosc.Doar ca sa-mi fie mie mai usor.Ma pedepsesc sperand sa nu uit prea curand minciuna,macar atat sa faca si memo plus asta.


Da,acum ma simt mai bine laugh.gif
Felina
eu mananc prea mult, din ora in ora cred, sau chiar din juma in juma. cateodata imi amintesc ca sunt gravida si atunci imi zic ca e totusi normal... dar nu cred ca e. cred ca e lacomie sau naiba stie. recunosc ca sunt o pacatoasa laugh.gif
N.V.
Eu de o săptămână şi două zile trag mâţa de coadă şi mă-nvârt dintr-o parte-n alta fără nici un scop. Speram ca măcar azi să fiu productivă, dar abia acu' 20 de minute m-am trezit şi afară se-adună nori de ploaie şi-ncepe să tune, aşa că nu am nici o certitudine că după ce-mi termin cafeaua nu mă târăsc înapoi în pat, care pare aşa de moale şi confortabil. cry.gif
Antilopa
Azi am pacatuit...cu gandul! sorry.gif
nely
QUOTE(Antilopa @ 23 Oct 2010, 01:02 AM) *
Azi am pacatuit...cu gandul! sorry.gif




si gandul tau pacatos era.....?
Marduk
QUOTE(Antilopa @ 23 Oct 2010, 01:02 AM) *
Azi am pacatuit...cu gandul! sorry.gif

Poti sa pacatuiesti cu trupul?
Antilopa
QUOTE(nely @ 23 Oct 2010, 10:24 AM) *
si gandul tau pacatos era.....?


Esti indiscreta! biggrin.gif
Elena Z
sa imi fie cu iertare ca,,. iubesc prea mult... asta e 'pacatul' meu cel mai mare... iubesc viata si ma iubesc pe mine,.. rofl.gif
bdl
Acu doua seri m-am imbatat cu bere si tequila.... drunk.gif .....si a fost f bine....am vrut doar sa ma laud, nu am de ce sa ma spovedesc.... woot_jump.gif
Justitiarul
bdl, bine ai revenit in randurile noastre!
ilie
Prima spovedanie dupa varsta de 12 ani...
Sunt bleg ca nu iubesc cat as vrea, desi sunt in forma si nu sunt prea moralist. Muncesc ca tampitul (cu rezultate financiare mediocre acum, dar bunicele pentru altii)... mai bine n-as mai munci o perioada, pot face asta ... cred ca o sa las sa treaca dracu odata criza economica si o sa ma ocup de chemarea pe care o am...
Sa deschid un jurnal aici?
Elena Z
bdl, ai beut singur sau ai avut si femeia (ii) langa tine? tongue.gif

free,.. daca vrei poti sa iti faci in jurnal la jurnale wink.gif)

spovedania pe ziua de azi: de azi nu mai fumez, nu mai beau, nu mai f,.. de azi sunt fata cuminte,... oare cat o sa ma tina? rofl.gif
Felina
sa ma spovedesc si io. de fo saptamana beau cocacola cat cuprinde si mi-e bine. si nu e diet rofl.gif . spovedania totusi implica si dorinta spoveditului de a nu mai pacatui, ca atare io nu sunt demna de o spovedanie adevarata tongue.gif
Marduk
Spovedania, este un proces psihic intern, propiu orcrui organism ce are constiinta de sine. Te poti spovedi in fata unui copac, al unei relicve, etc. Importanta este constientizarea pericolului generat de comportamentul in speta respectiva. Spre exemplu, bei coca cola desi sti ca iti face rau, daca te "spovedesti" inseamna ca exteriorizezi problemele care te procupa, le indepartezi de fizicul si psihicul tau, de entitatea ta, esti constient ca un asemenea comportament iti poate face rau si fie iti asumi acest risc fie renunti, in orice situatie e vorba de LIBERUL ARBITRU.
Aceasta este o versiune "Text-Only" a continutului acestui forum. Pentru a vizualiza versiunea completa, cu mai multe informatii, formatari si imagini,click aici.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.